Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Kupio sam pre 11 dana E90 2005 320D mislim da je m47.

Ujutru  kad upalim auto na hladno dimi mnogo,dimi kad se ugusi crni dim ljudi misle da ga vozim na zejtin.

Takodje auto nece da vuce sve do 2500 do 3000 obrtaja posle toga guzva asfalt ali iza njega je fabrika oblaka u cnoj boji😁

Katalizator je skinut a mislim da je i dpf,na dijagnoatici je pokazao greske sa grejacima,zamenio sam ulje i filter odma posle preuzimanja auta.

Takodje ima velike vibracije ujutru po hladnom vremenu sam primetio čekićanje i dosta ima vibracija i trese se,što je najgore odem kod 5 majstora i svaki kaze nesto razlicito.

Ako ima neko resenja sem da ga vozim na otpad hvala😃

Edited by Nikola11
Link to post
Share on other sites

Vrlo lako moze biti do dizni ako ne trosi mnogo ulja i ne mesa nista, ja na E46 nemam ni katalizator dpf nemam fabricki gram ulja ne trosi, a auspuh cist, majstor je rekao da je to zato sto ga gazim redovno pa sagori sve unutra i ne ostaje cadji. Tolko o nasim strucnjacima :D

Link to post
Share on other sites

Sipao sam  Castrol vecton long drain 10w-40 e7 tako pise, i danas sam proverio trosi, a potrosnju ne mogu da spustim ispod 9L ma sta god radio hvala vam ljudi hvala puno. 

Imam samo jedno pitanje moze li ovaj problem sa ubrzavanjem da pravi protokomer vazduha? 

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Nikola11 said:

Sipao sam  Castrol vecton long drain 10w-40 e7 tako pise, i danas sam proverio trosi, a potrosnju ne mogu da spustim ispod 9L ma sta god radio hvala vam ljudi hvala puno. 

Imam samo jedno pitanje moze li ovaj problem sa ubrzavanjem da pravi protokomer vazduha? 

10w40 ulje svakako nije preporuka za taj tip motora.

Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima.
 
Kupio sam pre 11 dana E90 2005 320D mislim da je m47.
Ujutru  kad upalim auto na hladno dimi mnogo,dimi kad se ugusi crni dim ljudi misle da ga vozim na zejtin.
Takodje auto nece da vuce sve do 2500 do 3000 obrtaja posle toga guzva asfalt ali iza njega je fabrika oblaka u cnoj boji[emoji16]
Katalizator je skinut a mislim da je i dpf,na dijagnoatici je pokazao greske sa grejacima,zamenio sam ulje i filter odma posle preuzimanja auta.
Takodje ima velike vibracije ujutru po hladnom vremenu sam primetio čekićanje i dosta ima vibracija i trese se,što je najgore odem kod 5 majstora i svaki kaze nesto razlicito.
Ako ima neko resenja sem da ga vozim na otpad hvala[emoji2]
Prelivaju ti dizne . Ne stigne da sagori i baca crni dim . Čekićanje se čuje upravo iz tog razloga . Nemoj voziti to tako jer ćeš sagoreti klipove zbog povećane temperature . Pravac na reparaciju dizni . Jedini kojeg ti mogu preporučiti he Žeravica iz Novog Miloševa a ti ako imaš nekog proverenog izvoli. Samo mi nije jasno kako to nisi primetio odma prilikom kupovine?

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Guslar said:

Prelivaju ti dizne . Ne stigne da sagori i baca crni dim . Čekićanje se čuje upravo iz tog razloga . Nemoj voziti to tako jer ćeš sagoreti klipove zbog povećane temperature . Pravac na reparaciju dizni . Jedini kojeg ti mogu preporučiti he Žeravica iz Novog Miloševa a ti ako imaš nekog proverenog izvoli. Samo mi nije jasno kako to nisi primetio odma prilikom kupovine?

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

Najveći problem u svemu tome je sto sam ja auto kupio na reč smatrao sam da kupujem od "prijatelja" kad ono ispade suprotno seo sam u auto i pitao zasto se ovako ponasa on kaze zameni zamajac samo posto je on na redu i nista ne brini obicices svet sa njim..... 

Reci mi mogu li da kupim nove zar to nije bolja opcija od reparacije? 

Link to post
Share on other sites

5w30 ide u tvoj jer imas dpf i to je preporuka. Motul ili sta vec sipas i miran si :) Inace ovo je najverovatnije zbog dizni kao sto ti je objasnjeno. Javljaj sta si resio :)

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, NikNS said:

5w30 ide u tvoj jer imas dpf i to je preporuka. Motul ili sta vec sipas i miran si :) Inace ovo je najverovatnije zbog dizni kao sto ti je objasnjeno. Javljaj sta si resio :)

Hvala puno  prvo cu da vidim dizne da resim i odma sipam ulje javicu obavezno. Hvala svima na pomoci

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Guslar said:

Prelivaju ti dizne . Ne stigne da sagori i baca crni dim . Čekićanje se čuje upravo iz tog razloga . Nemoj voziti to tako jer ćeš sagoreti klipove zbog povećane temperature . Pravac na reparaciju dizni . Jedini kojeg ti mogu preporučiti he Žeravica iz Novog Miloševa a ti ako imaš nekog proverenog izvoli. Samo mi nije jasno kako to nisi primetio odma prilikom kupovine?

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

Može li broj ili neki kontakt da mu ih posaljem i da pitam koja je cena pre svega

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, NikNS said:

5w30 ide u tvoj jer imas dpf i to je preporuka. 

Ne mora da znaci da ima DPF. Moze biti verzija E90 320d da je fabricki bio bez DPF-a, narocito u tim ranim verzijama. Doduse, kod njega je poskidano sve. Da je kojim slucajem i imao DPF i da je ostao na autu, svakako bi islo neko ulje sa BMW Longlife 4 preporukom. Posao na BMW-u sa DPF-om zavrsavaju i ulja sa Vw/Audi 504/507 oznakom. U njegovom slucaju, bilo koja full sintetika je ipak preporučljiviji izbor u odnosu na 10w40 ulje. (5w30, 5w40...)

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Elvir said:

Ne mora da znaci da ima DPF. Moze biti verzija E90 320d da je fabricki bio bez DPF-a, narocito u tim ranim verzijama. Doduse, kod njega je poskidano sve. Da je kojim slucajem i imao DPF i da je ostao na autu, svakako bi islo neko ulje sa BMW Longlife 4 preporukom. Posao na BMW-u sa DPF-om zavrsavaju i ulja sa Vw/Audi 504/507 oznakom. U njegovom slucaju, bilo koja full sintetika je ipak preporučljiviji izbor u odnosu na 10w40 ulje. (5w30, 5w40...)

Hvala puno bio sam kod majstora od sutra ce da radi moj auto nadam se da ce da bude sto pre jedva cekam da poklopim gas da vidim ima li poboljšanja😁

Link to post
Share on other sites
Može li broj ili neki kontakt da mu ih posaljem i da pitam koja je cena pre svega
Kucaj na google servis Žeravica Novo Miloševo . On ti je 200 posto proveren. Nove su ti preskupe. Jedna npr za mazdu 6 košta oko 96000.


Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Drugari da vas obavestim ovako bio sam kod majstora skinuli dizne i narucili i protokomer a pre svega toga mi je zamenio ulje sipao 5l ulja posto po auto dati pise 5.5 i sad ja sam slucajno radi svoje radoznalosti izmerio sam pokazuje mi iznad maksimuma inace cekao sam da se zagreje da odradi pa 5 min nakon toga na ravnom. Trenutno je auto raskupusan u radionoci da ga teram da ispusta ulje ili ne posto je malo lenj i umisljen 😅

Link to post
Share on other sites

Kod prelivanja dizni usled prevelike doze goriva , višak goriva završi preko karika u karteru i može da se javi povećanje nivoa ulja . To naravno vodi do toga da je ulje postaje ređe što šteti podmazivanju pogotovo bregaste .

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 11/3/2019 at 6:25 PM, Guslar said:

Kod prelivanja dizni usled prevelike doze goriva , višak goriva završi preko karika u karteru i može da se javi povećanje nivoa ulja . To naravno vodi do toga da je ulje postaje ređe što šteti podmazivanju pogotovo bregaste .

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

HVALA PUNO SVIMA. 💓

Auto je sklopljen zamenjeno ulje nema gram dima ipak smo uzeli polovne dizne u dobrom stanju auto ide ko blesav ima miran rad i manju potrosnju hvala svima. 😊

Link to post
Share on other sites

Odlično je to što si javio ishod jer je to pomoć ostalim članovima koji eventualno mogu imati sličan ili isti problem. Da li si zvao Žeravicu , koliko ti tražio za remont? Meni je radio comon rail na mazdi za 56000 sa zamenom uložaka dizne

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
On 11/10/2019 at 5:25 PM, Guslar said:

Odlično je to što si javio ishod jer je to pomoć ostalim članovima koji eventualno mogu imati sličan ili isti problem. Da li si zvao Žeravicu , koliko ti tražio za remont? Meni je radio comon rail na mazdi za 56000 sa zamenom uložaka dizne

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

 

E ovako nisam iso na reparaciju jer mi je majstor rekao da ce dobre polovne dizne duze da traju i uz njegovu pomoc sam doso do neke pristupacne cene zvao sam i servis za reparaciju i to ne samo jedan rekli su mi sa se cena krece od 50 do 110e po dizni zavisi sta se radi i koliko kvalitetno. Dizne su stigle majstor je rekao da su dobre  uvece sam dosao po auto i kanula je suza od srece nema vise sramote na semaforu😂 

 

Link to post
Share on other sites