Povecana potrosnja goriva


Recommended Posts

Pozdrav drustvo,

Nov sam na forumu, zovem se Milos, iz Jagodine sam. Pre mesec dana sam uvezao bmw 120d, 163ks, 2005, M47 motor. Autom sam prezadovoljan ali potrosnja mu je malo nenormalna. Po gradu trosi 12-13l... Da napomenem da auto ide kao lud, ne trosi ulje, normalno pali, ne dimi, dpf je stavljen nov pre par hiljada km, motor ima pravih 180.000km... Da li je neko imao iskustva sa tim ? Na dijagnostici prijavljuje povremeno zacepljenje dpf-a i trazi regeneraciju za koju jos kaze da je zamrznuta zbog velikog broja prekida iste. Verovatno je prethodni vlasnik prekidao istu  non stop. Nikakvu lampicu ne pali na bordu. Da li ta enormna potrosnja ima veze sa tim ili ?? Sta je potrebno uraditi ? 

Izvinjavam se ako temu nisam postavio gde treba , nov sam na forumu, pa ukoliko nesto nije okej, neka admin premesti slobodno. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prilikom zamene dpf-a, mora se dijagnosticki prijaviti da je zamenjen. Sledeca stvar je zahtevati regeneraciju. Ona ce se pokrenuti cim temp motora bude iznad 87C i temperatura izduva bude preko 250C. Znaci zatrazis regeneraciju, izadjes na auto put, obrtaji 3000-3500rpm i 20min minimum tako. Brzina moze biti 100kmh npr.. ili skines dpf platis ciscenje i ovo radis jesnom u 6 meseci ili kad god ti padne na pamet

Link to post
Share on other sites

Radio sam to preko dijagnostike dva puta, voznja na auto putu po 30 min na nekih 2500-2700 obrtaja konstantno, nista nisam primetio. Na otvorenom , potrosnja je bila 9.2l prosek. Posle toga je javljalo da je regeneracija zamrznuta zbog velikog broja prekida iste... 

Ostaje mi jos da proverim dizne

Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici pratis temperature live i status da li radi ili ne radi trenutno. I vidi da nije preostala kilometraza 0 na toj greski za dpf. Sve to se radi sa ISTA D programom. Ja cu kod mene da skinem dpf i stavim downpipe, iako mi sve sljaka i tek je ociscen. Na primer ako ti zvekne termostat, ti ne znas jer nemas temperaturu Na cajgerima dpf nece vrsiti regeneraciju, ili samo jedan grejac da ti ne radi, i tako dalje. Svakako mi je pletenica pri kraju, odradicu taj downpipe, gasenje u kompu i cipovanje. A dpf lepo odlozim kuci u garazu pa ako nekad zatreba vratim ga nazad i jbg. 

Link to post
Share on other sites

Meni 118d 122ks po starom Beogradu trosi 8.7l kad nije guzva, kad je guzva i 10 lagano... Drugova Skoda oktavia 2.0TDI juce kroz Beograd 10 kilometara trosila 9.2l po bordu.

Verovatno si slusao folksvagenovce kojima auto proizvodi naftu, po meni je to za gradsku voznju za tako jak auto sasvim ok.

 

Link to post
Share on other sites
On 11/3/2019 at 10:44 AM, njegovawisost said:

Meni 118d 122ks po starom Beogradu trosi 8.7l kad nije guzva, kad je guzva i 10 lagano... Drugova Skoda oktavia 2.0TDI juce kroz Beograd 10 kilometara trosila 9.2l po bordu.

Verovatno si slusao folksvagenovce kojima auto proizvodi naftu, po meni je to za gradsku voznju za tako jak auto sasvim ok.

 

To to, fau ve ekipa :).

Meni lagano u Bg-u trosi do 9l BMW e46 320D automatik. Kontam da svaki dan prepeglam Gazelu 2x, da bi liznuo i 10l.

Mada ... za fau ve, ima tu necega. Moji matorci terajju A5 1.9 tdi, njima ne bije puno goriva ni u gradu. Tu je na 6.5 (doduse moj cale je bas penzos i penzos stil i vozi :) ).

 

Link to post
Share on other sites

Pa ajd za 320d i da kazes da je i 9 okej. Jbg , veci auto, tezi, ali kec da ovoliko trosi, evo ne znam. Ne stizem zbog posla da odem do majstora ali kontam da su u pitanju dizne, moralo bi da bude crnog dima, dok kod mene apsolutno nikakvog dima nema. Mozes da mu radis sta hoces, potopis gas do kraja, ama bas ne dimi uopste. Doduse, posle jurnjave po auto putu, cini mi se da je sada malkice i smanjio. Sada na bordu pokazuje 9.5-9.6L... videcu ovih dana hoce li biti neke promene. 

A da, sto se grejaca tice, na dijagnostici pokazuje da ne rade sva 4. Prvo njih da zamenim, tj da proverim da li su grejaci ili relej pa onda da idem dalje...

Edited by milos90
Link to post
Share on other sites

Pusti bord meri cep do cep. Dalje ne voze svi isto, ti sto im ne trosi auto nista gledao sam kako voze, svako stiskanje gasa je iskalkulisano da trosi sto manje, zapalio bih sebe i auto kad bih tako vozio. Cim kazes da auto "ide ko lud" znaci da ga stiskas i normalno da nece da trosi malo.

Link to post
Share on other sites
 
 
 
 
37 minutes ago, milos90 said:

A da, sto se grejaca tice, na dijagnostici pokazuje da ne rade sva 4. Prvo njih da zamenim, tj da proverim da li su grejaci ili relej pa onda da idem dalje...

Vrv je relej, tesko da su bas sva 4 geknula ... 

Izmeri ga cep/cep ... tako ces znati koliko ti svtacno trosi.

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, smg said:

To to, fau ve ekipa :).

Meni lagano u Bg-u trosi do 9l BMW e46 320D automatik. Kontam da svaki dan prepeglam Gazelu 2x, da bi liznuo i 10l.

Mada ... za fau ve, ima tu necega. Moji matorci terajju A5 1.9 tdi, njima ne bije puno goriva ni u gradu. Tu je na 6.5 (doduse moj cale je bas penzos i penzos stil i vozi :) ).

 

Ja juce pazario a4 1.9tdi 98god, treba mi za posao bas takav auto, kaze covek na otvoreno do 110km/h ne bi smeo preko 5 da trosi, po Zr-u 6,5. Napunio sam ga sinoc do cepa, javljam utiske.

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, milos90 said:

Pa ajd za 320d i da kazes da je i 9 okej. Jbg , veci auto, tezi, ali kec da ovoliko trosi, evo ne znam. Ne stizem zbog posla da odem do majstora ali kontam da su u pitanju dizne, moralo bi da bude crnog dima, dok kod mene apsolutno nikakvog dima nema. Mozes da mu radis sta hoces, potopis gas do kraja, ama bas ne dimi uopste. Doduse, posle jurnjave po auto putu, cini mi se da je sada malkice i smanjio. Sada na bordu pokazuje 9.5-9.6L... videcu ovih dana hoce li biti neke promene. 

A da, sto se grejaca tice, na dijagnostici pokazuje da ne rade sva 4. Prvo njih da zamenim, tj da proverim da li su grejaci ili relej pa onda da idem dalje...

Kec ima 1450kg, ne moze to da se uracuna u lagan auto nikako.

Kome ispod 8 litara u Beogradu u spicu trosi, taj neka odrzava taj auto do svoje smrti, to je fakticki nemoguce.

Ziveo sam dugo i u provinciji i potrosnja ne moze da se meri. 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

A dobro, ja u Jagodini nemam toliku guzvu kao vi u Bg-u... Mada kako sam se konsultovao sa nekim ljudima koji su malo bolji majstori, svi su mi rekli da bi trebao da trosi 7-8l max po gradu... e sad, videcu sta ce se desiti kad sredim relej ili grejace pa da onda uradim i regeneraciju kako treba...

Link to post
Share on other sites

Meni na otvorenom kad se ide na neki put trosi izmedju 6 i 6.5  . Po gradu 7.5 do 8.5 . 320d e92. Ali Sremska Mitrovica nema bas probleme sa guzvom i semofori su sinhronizovani, stalno si u zelenom talasu na bulevaru.. na otvorenom vozim 20ak iznad ogranicenja, nekad brze, ali ovako je 90% voznje

Link to post
Share on other sites
Ovo kaze fabrika, ali verovatno za manuelca, moj je automatik 177ks
Fuel consumption (economy) - urban: 6.8 Liters/100 km
 
Fuel consumption (economy) - extra urban: 4.7 Liters/100 km
 
Fuel consumption (economy) - combined: 5.5 Liters/100 km
Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites
15 hours ago, milos90 said:

A dobro, ja u Jagodini nemam toliku guzvu kao vi u Bg-u... Mada kako sam se konsultovao sa nekim ljudima koji su malo bolji majstori, svi su mi rekli da bi trebao da trosi 7-8l max po gradu... e sad, videcu sta ce se desiti kad sredim relej ili grejace pa da onda uradim i regeneraciju kako treba...

Druskane, poprilicno sam siguran da ti je potrosnja sasvim u redu :D BMW je to. Pije koliko god mu das. Meni nikad u Beogradu za slabiji motor nije bila 8.4 gradske voznje, a 8.7l/100km je prosjek. Ovo kad su spicevi i guzve necu ni da komentarisem. Taj jaci motor nema trika da ispod 10 vuce.

Regeneracija dpf na M47 je ocajno odradjena, fabricka greaka tako reci, i tu nema previse pomoci i sve novo da se napravi.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Ma sada je na bordu 9.5 , mada bord malo laze jer pomnozi/podeli, koliko je goriva sipano i predjena kilometraza, iznosi 8.4L po gradu sto je vec prihvatljivo. Mene je plasila ona potrosnja od 13l, to je vec bilo nenormalno... 
e sad, da li postoji neka kalibracija borda ili on mora da laze uvek po malo ? 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...