Povecana potrosnja goriva


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako to “nasa” podrazumeva da je vozen u Srbiji, nije. Ja sam ga uvezao iz Svice pre mesec dana... nista nisam menjao na njemu. 
ako bord laze, sta je onda zamenjeno pa je to uzrok laganja ? 😅 Voleo bih da to sredim i da bude kako valja...

Link to post
Share on other sites

Potrosnja je veoma komplikovana za diskutovanje.
Recimo od cepa do cepa kad vozim ja ili moja zena varira potrosnja skoro za 0.70l po km pricam za gradsku voznju od 7,5 do 9l . Dalje, letos kad sam dolazio za srb iz parisa potrosio sam tacno 122l -1990km (racunaj sam potrosnju) dizela sa aditivima. Od toga:
Paris Strazburg 150km tempomat
Pauza
Kalstruhe Munich vozio ko stoka 200-230
Pauza 1h
Munich villach kroz nemacku oko 200 posle austrija oko 130-140
Dalje do srb oko 120 -140


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 11/5/2019 at 7:48 PM, milos90 said:

Ma sada je na bordu 9.5 , mada bord malo laze jer pomnozi/podeli, koliko je goriva sipano i predjena kilometraza, iznosi 8.4L po gradu sto je vec prihvatljivo. Mene je plasila ona potrosnja od 13l, to je vec bilo nenormalno... 
e sad, da li postoji neka kalibracija borda ili on mora da laze uvek po malo ? 

Druskane, racunaj da ta kola trose min 10l/100km po gradu. Uzeo si BMW, jacu varijantu, i oces da trosi kao VW Polo 1.4 tdi od 1100kg? Jako jako tesko...

 

Evo meni kombinacija Novog Beograda sa Starim Gradom na 45km predjenih - 7.4l/100km - 118d 

Al ako se zakucam nedelju dana Palilula/Stari Grad/Vracar ma 10ka ko dobar dan, a slabiji motor... 

Provincija je malo rasterecenija. 
I da, letnje gume mi definitivno trose 0.5l manje na otvorenom putu.

Link to post
Share on other sites

Da i ja neshto dodam na ovu temu, sa par pojashnjenja ako nekoga zanima.

Potroshnnja na bordu je aproksimacija, i kod BMWa ona ima toleranciju do 2%, naravno prichamo o novom automobilu.

Auto mjeri potroshnju tako shto mjeri pritisak i duzhinu trajanja impulsa poslatog na dizne/injektore. Ukoliko su dizne, injektori novi, to je poprilichno tachna rachunica, medjutim ako vam neka dizna curi malo ili je jednostavno potroshena od redovne upotrebe , bord ce da lazhe, tj pokazuje manje.  Drugi dio rachunice je predjeni put. Nestandardne dimenzije guma ce se odraziti na prikazanu brzinu na tabli, samim tim  i na predjeni put, tj kalkulaciju potroshnje goriva. Takodje, postoji razlika izmedju potpuno nove gume i potpuno potroshene, ne velika, ali i to ce da se odrazi malo na rachunicu. Sve u svemu, taj podatak na bordu treba da gledate tako, kao na aproksimaciju koja je precizna najmanje 2% na novom automobilu.

I mislim da se podrazumijeva, ali da dodam, prikazana potroshnja na bordu je prosjechna potroshnja od zadnjeg reseta potroshnje, a ne u zadnjih 100km kako neki misle.

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Desmo said:

Valjda bord treba da pokazuje isto a potrosnja da bude veca ako je auto neispravan i star kao sto kazes?
Problem je sto je potrosnja za te specifikacije ok a bord pokazuje manje.

Pa to i rekoh, bord ce da pokazuje manju potroshnju od stvarne, ako su npr dizne/injectori stari ili "cure". Bord ce da pokazuje isto, a stvarna potroshnja ce biti veca od toga shto pokazuje. Ovo gore shto napisah nije moje shvatanje toga, vec stvarno to tako radi, vjeruj mi na rijech.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Drustvo, stabilizovala se potrosnja na 8.2 l po gradu, ali bord i dalje pokazuje 9.5l... kod mene znaci bord pokazuje vise nego sto stvarno trosi... mada i nevazno je, mirna mi je savest sada. Onih 12-13l su zabrinjavali opasno... ovih 8 su full za grad 😁

Veliko hvala svima koji su ucestvovali u ovoj temi ! 🤗

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, milos90 said:

Drustvo, stabilizovala se potrosnja na 8.2 l po gradu, ali bord i dalje pokazuje 9.5l... kod mene znaci bord pokazuje vise nego sto stvarno trosi... mada i nevazno je, mirna mi je savest sada. Onih 12-13l su zabrinjavali opasno... ovih 8 su full za grad 😁

Veliko hvala svima koji su ucestvovali u ovoj temi ! 🤗

Ukoliko si ruchno izmjerio potroshnju meodom od chepa do chepa a bord ti prikazuje drugachije, postoji nachin da se uradi korekcija. Pogledaj ovaj klip:

 

Link to post
Share on other sites
On 11/16/2019 at 4:19 PM, milos90 said:

Drustvo, stabilizovala se potrosnja na 8.2 l po gradu, ali bord i dalje pokazuje 9.5l... kod mene znaci bord pokazuje vise nego sto stvarno trosi... mada i nevazno je, mirna mi je savest sada. Onih 12-13l su zabrinjavali opasno... ovih 8 su full za grad 😁

Veliko hvala svima koji su ucestvovali u ovoj temi ! 🤗

Sad kad krene zima ima to na 10-11 lagano da skoci :D :D Mene i dalje iznenadjuje da ti je tako niska.

Link to post
Share on other sites

Evo malopre sam bio do pumpe. Pre nekoliko dana sam napunio do cepa, presao 110km samo gradske voznje, 7,29l tacno sipano. Omv, obican dizel... a bord pokazuje 9.6l... probacu ovo sa snimka bas pa javljam...

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, milos90 said:

Evo malopre sam bio do pumpe. Pre nekoliko dana sam napunio do cepa, presao 110km samo gradske voznje, 7,29l tacno sipano. Omv, obican dizel... a bord pokazuje 9.6l... probacu ovo sa snimka bas pa javljam...

A resetujes li board potrosnju kad naspes gorivo? Moras to da uradis.

Link to post
Share on other sites

Pa nisam resetovao poslednjih, cini mi se 600-700km ako se dobro secam. Mada kontam da bi on morao makar malo da spusti, a ne da drzi konstantno na 9.5 i poslednjih par dana da poveca na 9.6, a ustvari je 7.3l... sta znam, resetovacu posle pa cu videti..

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, milos90 said:

Pa nisam resetovao poslednjih, cini mi se 600-700km ako se dobro secam. Mada kontam da bi on morao makar malo da spusti, a ne da drzi konstantno na 9.5 i poslednjih par dana da poveca na 9.6, a ustvari je 7.3l... sta znam, resetovacu posle pa cu videti..

Resetuj potroshnju kad ga napunish do vrha, i onda pri sljedecem tankiranju do vrha, izrachunaj potroshnju ruchno, i podesi da ti bord gore navedenim postupkom pokazuje tachno kao shto si ti izmjerio.

Link to post
Share on other sites

Jaooo pa obesicu se. Tako je to kad dozvolis retardu na pumpi da ti napuni rezervoar i posle 110km ponovo on dopunjavao. Predjem sada ponovo 100km, naspem 10,5l, a prosli put 7,3l sto znaci da ga on nije punio skroz do vrha..   Ustvari, on je gasio cim se pojavi pena, a ovog puta sam licno ja napunio, da vidim gorivo do vrha, pa cu posle 100km ponovo... Ovo postaje nocna mora 🙄

Link to post
Share on other sites

I ako smem da dodam, izmeri 5-10 rezervoara celih ... i onda izvuces srednju potrosnju. Meni varira potrosnja za 1,5l tokom godine ... merim svaki rezervoar otkako sam uzeo auto (znam boles'an sam :) ).

Link to post
Share on other sites
On 11/23/2019 at 7:53 PM, milos90 said:

Jaooo pa obesicu se. Tako je to kad dozvolis retardu na pumpi da ti napuni rezervoar i posle 110km ponovo on dopunjavao. Predjem sada ponovo 100km, naspem 10,5l, a prosli put 7,3l sto znaci da ga on nije punio skroz do vrha..   Ustvari, on je gasio cim se pojavi pena, a ovog puta sam licno ja napunio, da vidim gorivo do vrha, pa cu posle 100km ponovo... Ovo postaje nocna mora 🙄

Drugova nova Skoda Octavia 2.0TDI, avion, po recima folksvagenocaca trosi 4 litra, neki dan kroz kompet Beograd prosli (9km) prema preciznom boardu od 10 inca ekranu, 9.2 litra / 100km, nije posteno gas pritisnuo 😆😆😆

Link to post
Share on other sites

Ma u BG-u je totalnu suludo meriti potrosnju. Meni se zivot odvija sa zapadne strane Save ... pa odlepim nekada kada idem na posao u BG-u (do bloka 19A iz Zemuna) i nazad ...

Kada vidim one mucenike sto prelaze Gazelu .. zao mi ih je iskreno. Garantujem da nekada stignem pre iz NS-a kada radim nego ti mucenici na Kanarevo ili Cerak sa NBG-a. I kako onda da izmeris potrosnju. Kada si 1h vozio 10-15km ...

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, smg said:

Ma u BG-u je totalnu suludo meriti potrosnju. Meni se zivot odvija sa zapadne strane Save ... pa odlepim nekada kada idem na posao u BG-u (do bloka 19A iz Zemuna) i nazad ...

Kada vidim one mucenike sto prelaze Gazelu .. zao mi ih je iskreno. Garantujem da nekada stignem pre iz NS-a kada radim nego ti mucenici na Kanarevo ili Cerak sa NBG-a. I kako onda da izmeris potrosnju. Kada si 1h vozio 10-15km ...

Slazem se, bukvalno je blizi NS tom delu Beograda!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...