Povecana potrosnja goriva


Recommended Posts

Htedoh da potrosim ceo rezervoar pa da sracunam potrosnju ali eto presao sam 230km i morao da dopunim jer sutra idem do Zlatibora. Za tih 230km, potrosio je 19.4l sto mu dodje nekih 8.4l gradske voznje sto je okej... i ovog puta sam sam sipao do samog cepa, znaci da vidim gorivo. Ovo prelazi u bolest. 

Ne znam koliko je pametno da sutra pre nego sto krenem na put, da preko dijagnostike pokrenem regeneraciju dpf-a, cisto radi reda malo, m ? 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 hours ago, Indorile said:

Opterecen si glupostima, opusti se i vozi.

Pricam u svoje ime, teska je to bolest :). Ja bi voleo da ne razmisljam o tome. Pazi ja to ne radim zbog same potrosnje, nego su me toliko nastrasili oko tih dizni ... da je to jedan od parametara koje pratim da vidim jel sve ok. A sustinski, vozim tolko mator auto da maltene mogu da ga zamenim a da ga ne osetim ako crkne :)

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
On 11/28/2019 at 10:53 PM, Indorile said:

Opterecen si glupostima, opusti se i vozi.

Jesam brate, definitivno. Frka mi je da, kao sto rece Smg, nesto nije u redu sa diznama.  Cini mi se da motor malo bucnije radi pa zbog toga sumnjam da mozda dizne nisu u najboljem stanju. Ali otom potom, provericu i to u toku nedelje..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 11/28/2019 at 10:53 PM, Indorile said:

Opterecen si glupostima, opusti se i vozi.

resena misterija. Dpf pravi problem. Auto je bio kod elektronicara, dizne su dobre, dve su 0,67 i 0,63, jedna 0,51 i jedna -0,61... Generalno , auto zakucava u regeneraciji. Cim se predje 60km/h, on pokrece regeneraciju. Iskreno, mislim da sam vec odlucio da to sranje izvadim, ugasim softverski jer ovo se psihicki ne podnosi jer opet digne potrosnju kao nenormalan... 

Link to post
Share on other sites

A sta brate da radim. Da samo znas koliko sam zivaca izgubio za svo ovo vreme oko tog auta... malopre sam se vratio od elektronicara, ugasio dpf, egr i dodao je oko 25ks. U ponedeljak idem da uklonim Dpf fizicki. E sad, razmisljam da ga ne razbijam nego da umesto celog lonca ubacim samo cev , a da dpf sacuvam za ne daj Boze.. 

Ako bih ubacivao samo cev, da li sada, posle gasenja svega ovoga, moram da vratim sonde ili one ipak moraju da se vrate ? I da li bih trebao da ostavim katalizator, a samo dpf da uklonim ? Sta je pametnije resenje ? 

Link to post
Share on other sites

Po meni je kad jednom to skines gotovo nemoguce vratiti... Ja sam ipak za cupanje DPF bez EGR gasenja bio, i da ostane lonac i sve tu... Al ajd... 

 

Eno u Bosni krenule kontrole izduva, dizeli svi prolaze, benzinci u problemu svi do jednog xD Neocekovano.

 

Tezak je BMW cmizdravac po pitanju odrzavanja :D

Link to post
Share on other sites

Pa bas mi se ne daje 120€ za obicnu cev, realno, malo su precenili to parce cevi..

izvadicu ga, ostavicu samo lonac pa kako mu Bog da... 

sto se Egr-a tice, nije elektronski vec mehanicki. Da li je pametnije da ostane ukljucen ili iskljucen ? 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, milos90 said:

Pa bas mi se ne daje 120€ za obicnu cev, realno, malo su precenili to parce cevi..

izvadicu ga, ostavicu samo lonac pa kako mu Bog da... 

sto se Egr-a tice, nije elektronski vec mehanicki. Da li je pametnije da ostane ukljucen ili iskljucen ? 

Ja sam moj ostavio.. 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, njegovawisost said:

Po meni je kad jednom to skines gotovo nemoguce vratiti... Ja sam ipak za cupanje DPF bez EGR gasenja bio, i da ostane lonac i sve tu... Al ajd... 

 

Eno u Bosni krenule kontrole izduva, dizeli svi prolaze, benzinci u problemu svi do jednog xD Neocekovano.

Osvežava, a ne goji🌚 samo jako!!!

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, njegovawisost said:

Nzm je l ko od vas bio na bogatom Kipru, vozni park u proseku stariji za 6-7, godina od Srbije...

Bio sam ja, ali u sred sezone i shvatio da tamo obitavaju cisti manijaci i tjuneri. Toliko Impreza, Skyline-a, Lancer-a, M3, M5,  Lamba, ma ne znam cega sve, nema ni u svim delovima “Paklenih ulica”, pricam o Limasolu, Aja Napi i Larnaki. Od “celogodisnjih” starijih automobila, konkretno u Nikoziji ima i Daewoo-a s kraja 90-ih, Mazde 3-6 s pocetka milenijuma, poneka Kia, Nissan, bas retko Punto, Golf itd. Uglavnom su zastupljena vozila iz Japana i generalno sa istoka, koja imaju volan sa prave strane.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav drustvooo, eto mene ponovo 😂

Da kucnem u drvo, resio sam sve sa autom... zamenio termostate, senzor diferencijalnog pritiska, grejace, lambda sondu i evo sada ja bordu smanjuje konstantno potrosnju, iskljucivo gradska voznja, sada drzi na 6.1L... pa mi je to malo nelogicno, izgleda da bord ponovo nesto muti.
Ne znam kako da odredim tacnu potrosnju jer i rezervoar kad napunim, verovatno unutar njega ostane neka kolicina vazduha , i vidim gorivo kod cepa i krenem 100m na primer, stanem, otvorim cep, goriva nema... predjem 20km, staje jos 2.5L... znaci nikako ne mogu da utvrdim vise ni sa punjenjem cep-cep... 🤦🏻‍♂️ 

Link to post
Share on other sites

Ako naspeš bukvalno "do čepa", očekuj da će nešto i da iscuri, jer postoje neke rupice i/ili otvori koji ne dozvoljavaju da bude nasuto "do čepa". Ja sam sebi tako točio "do čepa" i prosuo barem 0.5-1 L na pumpi dok nisam skontao da curi. Uvijek sipam dok pištolj ne "izbaci".

Edited by castor
Link to post
Share on other sites
10 hours ago, castor said:

Ako naspeš bukvalno "do čepa", očekuj da će nešto i da iscuri, jer postoje neke rupice i/ili otvori koji ne dozvoljavaju da bude nasuto "do čepa". Ja sam sebi tako točio "do čepa" i prosuo barem 0.5-1 L na pumpi dok nisam skontao da curi. Uvijek sipam dok pištolj ne "izbaci".

Moraju postojati "rupice" pri samom vrhu jer gorivo isparava, pa da se ne bi desio preveliki pritisak i potencijalno rizična situacija (npr natočite na pumpi bukvalno do čepa i odmah tu parkirate auto leti na suncu da malo na pumpi odmorite, a auto i pre toga je bio usijan). Nije džabe predviđeno da pištolj izbaci...

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Pa zbog cega onda bord laze ? U cemu je fora ? Pre mi je pokazivao 2l vise, sada izgleda manje. Kako to sranje moze da proradi i da bude tacno ?!

 

kakve rupice ? Meni se desilo da sam sipao do cepa i kao to je to i samo je odjednom rezervoar progutao , kao da se stvorio vazdusni cep i posle je stalo jos 4-5 L... jel ima on neku klapnu u onoj cevi ?

Link to post
Share on other sites

Obavezno sipaj dok auto radi, kad izbaci pistolj, sacekas 10ak sekundi da se penusanje slegne, opet vrati pistolj unutra i sipaj dok ne izbaci. A to sto laze je jer je neko verovatno probao korekciju da uradi ranije pa je ostalo. Kad izmeris tacnu potrosnju par puta sa sipanjem uradi korekciju i uzivaj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...