Povecana potrosnja goriva


Recommended Posts

Znaci da auto ne gasim dok sipam ? Sto se pene tice, uvek sacekam da slegne i sipam dok ne vidim gorivo kod cepa, zivo gorivo 😂

Aaaaa korekcijaaa, tooo bese ima na onom snimku na Yt objasnjeno ? 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Resetuj potrosnju, sipaj dok pistolj ne izbaci, nakon toga potrosi nekoliko rezervoara bez resetovanja borda, cuvaj racune od goriva.

Tacno ces imati crno na belo koliko si goriva potrosio za par hiljada km i uporedis to sa bordom.

Sto vise vozis potencijalna greska ce procentualno biti sve manja.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, geralt said:

Resetuj potrosnju, sipaj dok pistolj ne izbaci, nakon toga potrosi nekoliko rezervoara bez resetovanja borda, cuvaj racune od goriva.

Tacno ces imati crno na belo koliko si goriva potrosio za par hiljada km i uporedis to sa bordom.

Sto vise vozis potencijalna greska ce procentualno biti sve manja.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
 

To sam i uradio kada sam zamenio poslednju stvar na autu - lambda sondu. Tada mi je elektronicar sve resetovao, pretresao sve sto treba, auto nema sada nikakvu gresku i poceo sam sa punjenjem do cepa ponovo i evo sada je spustio na 6.0L... znaci ne podize uopste vec konstantno spusta na bordu... videcu da li ce da pojavi 5.9 😂

Link to post
Share on other sites

Kad smo vec na pravom forumu, da vas pitam za Octavia TDI 1.9, da li je normalno da u gradu trosi 5.7875747, proslog leta je trosila 5.7875745?

Druze, izmeri ga u jednakim uslovima. Sipaj dok pistolj ne cakne, vozis se do rezerve i ponovis proces. Ako te bas brine, pisi pa ces imati visegodisnju statistiku. Ja sam inace bolestan na tu temu, pa koristim free aplikaciju sprit monitor. Pisem sve troskove (ne zbog potrosnje) nego da "imam servisnu knjizicu" za sebe (kod prodaje 18+ starog auta je to inace krajnje nebitno).

Ako ce ti to smiriti savest sto se potrosnje tice, najtoplije preporucujem.

Bord sam odavno izbacio iz domena tacnosti.

Link to post
Share on other sites

Bolestan sam i ja na tu temu i nije da sam ono “pirocanac pa bi da mi auto trosi kafenu kasicicu”  na 100Km ali samo hocu da dovedem auto u skoro fabricko stanje i da sve bude ispravno. Bord znam da laze pa hocu i to da sredim, uradim kalibraciju. Bord je bio  6.0L sa 16” gumama, a za vikend sam vratio letnje 17” i evo ga vec je na 6.2 😂... doduse, kad sam zamenio tockove, dopunio sam ga do cepa pa sada cekam da dodje do rezerve pa da racunam.. Mislim da auto ima neki problem jer je auspuh crn i to me buni. Sve sam sredio oko uslova za regeneraciju dpf-a. I ubedjen sam da mu smesa nije Onakva kakva treba biti... pratim ga pa cemo videti..i da, nikakve greske ne prijavljuje na dijagnostici😬

Link to post
Share on other sites

E gumice odavno planiram da zamenim. Nego neko mi rece da ih je tesko naci. Da li je to tacno ili imas neki kontakt gde ih mogu naci ? 
kako tacno da blokiram egr ? Otkacim vakum crevo i blokiram ga na sastavu sa onim metalnim crevom ?  gasenje softverski ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamenih gumice na interkuleru. Ima razlike u voznji. Mnogo bolji odziv na gas, malo bolje vuce...
oglancao sam auspuh da bude skroz beo pa cu videti ima li razlike. (Egr nisam jos uvek zatvarao)... 

Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja uspeo da ga operem jer se garez nakupila u sloju. Uzeo sam onu okruglu celicnu cetku koja se stavlja na srafilicu i sa njom sam skinuo svu tu garez do metala... i tako mogu da zakljucim da li jos uvek ima crnog dima. To sam uradio i prosli put kada sam imao problem sa dpf-om... 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...