milos90

Povecana potrosnja goriva

Recommended Posts

Htedoh da potrosim ceo rezervoar pa da sracunam potrosnju ali eto presao sam 230km i morao da dopunim jer sutra idem do Zlatibora. Za tih 230km, potrosio je 19.4l sto mu dodje nekih 8.4l gradske voznje sto je okej... i ovog puta sam sam sipao do samog cepa, znaci da vidim gorivo. Ovo prelazi u bolest. 

Ne znam koliko je pametno da sutra pre nego sto krenem na put, da preko dijagnostike pokrenem regeneraciju dpf-a, cisto radi reda malo, m ? 

9 hours ago, Indorile said:

Opterecen si glupostima, opusti se i vozi.

Pricam u svoje ime, teska je to bolest :). Ja bi voleo da ne razmisljam o tome. Pazi ja to ne radim zbog same potrosnje, nego su me toliko nastrasili oko tih dizni ... da je to jedan od parametara koje pratim da vidim jel sve ok. A sustinski, vozim tolko mator auto da maltene mogu da ga zamenim a da ga ne osetim ako crkne :)

Edited by smg

On 11/28/2019 at 10:53 PM, Indorile said:

Opterecen si glupostima, opusti se i vozi.

Jesam brate, definitivno. Frka mi je da, kao sto rece Smg, nesto nije u redu sa diznama.  Cini mi se da motor malo bucnije radi pa zbog toga sumnjam da mozda dizne nisu u najboljem stanju. Ali otom potom, provericu i to u toku nedelje..