Recommended Posts

Pozdrav,imam bmw 525d 2008 facelift,i od skora imam problem sa mjenjacem (zf automatski-joystick).Auto u toku voznje (cesce pri maloj brzini) sam iz drajva vrati u neutral.Problem se ne desava konstantno nekada u toku dana 2 puta a nekad se ne desi po 2 sedmice.Autu su radjeni svi servisi na vrijeme i prije 3 mjeseca sam mijenjao ulje mjenjaca.Vozio sam u ovlasteni bmw servis kazu da nema ni jednu gresku a isto su mi rekli i na obicnom servisu.Kada vrati u N motor se nekad sam ugasi a nekad nastavi raditi.Jedan mehanicar mi je rekao da je vjerovatno do rucice mjenjaca a drugi da je neki plasticni dio u mjenajcu otisao zbog toplote i trenja(cijene oko 80$) ali nije htio da kaze tacan naziv dijela. Pa me zanima za misljenja i iskustva.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je rucica u pitanju, meni se desila slicna stvar na DSG-u, bio kod par majstora, isto tako niko nista pametno da kaze, mislio sam da je mehanicki kvar a na kraju bila rucica koja jeĀ gubila kontakt na sekund i desi se slicna stvar kao i tebi. Nakon zamene toga 2 godine vec vozim bez problema.

Link to post
Share on other sites