P28CE greška


Recommended Posts

Pozdrav ljudi kao što piše u naslovu zanima me šta znači ova greška pošto ne mogu nigdje da pronađem njeno značenje jer sam danas spojio auto na ove "jeftine" obd skenere čisto da vidim šta će da izbaci jer me već danima izluđuje sa ovim vibracijama na hladan start. Izbacio je 2 greške jednu za EGR I drugu ovu, jedino što sam našao na internetu je za kod 28CE00 I da je to grijač ali mislim da to nije isti kod. Hvala unaprijed ovo auto mi je stvorilo dosta glavobolja... 

Link to post
Share on other sites

Veselo znači nešto vezano za mjenjač a može li biti da egr brka sve jer auto niti vuče niti radi kako treba? Sutra ga ostavljam kod majstora da skine i očisti egr pa da vidimo 

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, danieldj said:

Veselo znači nešto vezano za mjenjač a može li biti da egr brka sve jer auto niti vuče niti radi kako treba? Sutra ga ostavljam kod majstora da skine i očisti egr pa da vidimo 

Znas onu dobru staru ako nisi radio menjac nisi ni vozio F10. Salu na stranu mozda je neka greska od ranije a i samim tim sto egr pravi problem motoru sasvim je ok da ni menjac ne moze svoj posao da obavlja kako treba obzirom da ne zna u kojoj brzini da bude zbog slabe snage motora :) Nadam se da ces resiti to ciscenjem egr ventila.

Link to post
Share on other sites

Proveri akumulator ... zna ova greska da iskoci kada nema dovoljnu voltazu. Znaci Akumulator, alternator, hidden menu voltazu da proveris. 

 

Ne mora da znaci da je menjac, ali F10 525d ima manji menjac nego 530d, stariji dizajn i ima problema s nekim varovima na kvacilima. Meni riknjavao menjac na istom autu. Sad vec 40k bez problema od remonta/servisa. 

Link to post
Share on other sites

Vidjećemo šta će biti kada očistimo egr ako bude nekih velikih problema "doviđenja" i ovako samo uložio previše u njega ovi novi bmw nisu ni blizu starih poput e39, e46... 

Hvala ljudi na brzim odgovorima

Link to post
Share on other sites

UPDATE: očišćena je usisna grana i stavljen nov EGR i auto je sada kao novo nema više ni vibracija pri hladnom startu radi gotovo nečujno a što se ovog koda tiče to je 28CE00 odnosno nekakva centrala(relej) od grijača jer oni navodno rade nego samo ne šalju signal centralnom kompjuteru. Jer sam ga vodio i na dijagnostiku baš za bmw i samo to izlazi i naravno za EGR prije zamjene sada je sve perfektno i nadam se da će da potraje 

Link to post
Share on other sites