Provera kilometraze na e46 320d


Recommended Posts

Pozdrav svima!

Dugo me nije bilo na forumu zbog mnogih stvari koje su mi se izdesavale u zadnje 2-3 godine. Intesresuje me da li je i kako moguće proveriti da li je i za koliko vraćena kilometraža na modelu e46 320d od 150ks? Još uvek vozim kocku, ali razmišljam o kupovini navedenog modela u narednih par meseci pa me zanima da li i kako mogu da proverim stvarno stanje kilometraže, pošto je poznato da svi uvoznici vraćaju kilometražu. Možda je neko već pisao o ovoj temi pa neka neko samo prosledi link do nje da ne lutam. Hvala i pozdrav još jednom!!!

Edited by pepsy
Link to post
Share on other sites
5 hours ago, pepsy said:

Pozdrav svima!

Dugo me nije bilo na forumu zbog mnogih stvari koje su mi se izdesavale u zadnje 2-3 godine. Intesresuje me da li je i kako moguće proveriti da li je i za koliko vraćena kilometraža na modelu e46 320d od 150ks? Još uvek vozim kocku, ali razmišljam o kupovini navedenog modela u narednih par meseci pa me zanima da li i kako mogu da proverim stvarno stanje kilometraže, pošto je poznato da svi uvoznici vraćaju kilometražu. Možda je neko već pisao o ovoj temi pa neka neko samo prosledi link do nje da ne lutam. Hvala i pozdrav još jednom!!!

Ako auto nema urednu istoriju, tesko da mozes uci u regularan trag. Obicno takva auta su polovna uvezena iz Evrope. Dok su bili tamo, obicno bude sve propisno po pitanju odrzavanja i tu se prica zavrsava. Od momenta kada udje kod nas, nastaje divljaštvo.

Link to post
Share on other sites

Mozes da proveris podatke o odrzavanju ukoliko je odrzavan u ovlascenom servisu. Uvek to uradim pre kupovine auta.

Dovoljno je da poznajes nekoga u ovlascenom servisu, ali ima i sajtova gde to mozes da platis bukvalno nekoliko EU. Svaki odlazak u ovlasceni servis se evidentira, kao i informacija sta je radjeno, kog datuma i na kojoj kilometrazi. Cesto je slucaj je da da je auto posetio ovlasceni servis jednom, ili dva puta nakon kupovine pa podaci i nisu bas od koristi. Desilo se da sam video i podatke gde kilometraza raste, pa pada, pa opet raste :) Tj. Neko je u inostranstvu vratio kilomerazu... i auto je vozen i servisiran i nakon toga... :) 

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites
12 hours ago, NikNS said:

Na 90% E46ca kad gledas na italijanskim oglasnicima stoji 180k km i 200k tako da ni oni nisu merodavni, a poznati su po tome sto ulje menjaju svake 3ce godine :D

Nzm, ja u ovlascenoj knjizi imam da su menjali svake trece godine ulje, tako da im verujem xD

Ljudi E46 je star auto, iz vremena golfa 4, sto su svi na ovom forumu zapeli za njega :D 2019. godina je... Ja bih pre vozio kocku nego NOV NoV NoV E46

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 11/12/2019 at 12:47 AM, njegovawisost said:

Nzm, ja u ovlascenoj knjizi imam da su menjali svake trece godine ulje, tako da im verujem xD

Ljudi E46 je star auto, iz vremena golfa 4, sto su svi na ovom forumu zapeli za njega :D 2019. godina je... Ja bih pre vozio kocku nego NOV NoV NoV E46

Vozim kocku još uvek, ali je stara 30 godina. Javlja se potreba i želja za mlađim autom tako da sam se odlučio za e46 iz više razloga. Pre svega zato što je po meni e46 najbolje rešenje za novac koji sam mogao da izdvojim za auto u ovom momentu. Možda neko smatra da je Dacia Sandero 2010. god. bolje rešenje od e46 (bez uvrede bilo koga ko voli i vozi Dacia vozilo), moje mišljenje je drugačije. Razmišljao sam o nekoj Oktaviji, audiju a4... ali se svodim na isto. Isto godište (godina-dve gore dole), slične kubikaže, snaga motora, oprema... BMW vozim od 2012. godine i zadovoljan sam njime, bez obzira što sam tad kupio zapušten auto pa sam imao posla oko sređivanja. A za f30, f10... trenutno nemam para. Kocka ide na oglas za neki dan. Videćemo kakve budu ponude, možda i ostane kod mene i nekad dobije novi sjaj. 

Inače, pre 2 dana kupio sam e46 karavan, 150KS, tako da sad kreće avantura oko detaljnog češljanja stanja, sitnica... ali o tome u drugoj temi na koji dan.  

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pepsy said:

Vozim kocku još uvek, ali je stara 30 godina. Javlja se potreba i želja za mlađim autom tako da sam se odlučio za e46 iz više razloga.

Vozim i ja i vozio bih je jos 30 godina i ne bih menjao ni za jedan E46 niti bilo koji noviji model narocito BMW. Jedino ko moze da je zaustavi su ovi kriminalni zakoni koji stupaju na snagu kod nas. Onda sam primoran da i ja menjam auto. 

Sto se tice poredjenja E46 VS DAcia. Naravno, gotovo sve prednosti su na strani E46. Ali pod uslovom da se nadje ocuvan i proveren model jer opet radi o starijem autu. Sa druge strane, za slican novac se moze uzeti dosta mladji Sandero. Mozda i druge generacije. Ipak se radi o daleko mladjem modelu i manje su sanse da covek bude prevaren po pitanju kilometraze i ostalog.

1.5DCI motori su se pokazali izuzetno ekonomicni, pouzdani i izdžljivi. Auto je proste mehanike sa manjkom elektronike.  Po gradu sasvim solidno vuce i mislim da ulozeni novac Dacia Sandero moze biti solidno daily auto. Od benzinaca,  1.6 verzija od 90 konja pruza takodje solidne perfomanse po gradu. Sve u svemu, nije sve crno i belo.

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Elvir said:

Sto se tice poredjenja E46 VS DAcia...

Molim te da ih ne stavljas u istoj recenici, a kamo li poredis :)  Rumunski krsh za potlacene :D

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, idekius said:

Molim te da ih ne stavljas u istoj recenici, a kamo li poredis :)  Rumunski krsh za potlacene :D

Slazem se. Ali ako govorimo o E46-ci sa proverenom kilometrazom i istorijom kvalitetnog odrzavanja. S obzirom da je takvih 1% u Srbiji, Sandero kao dosta mladji auto  ostaje kao solidna solucija za plići dzep.

Link to post
Share on other sites

Pre bih ulozio pare u bilo sta sto lici na nesto, nego u to... Pre bih uzeo caak i Fiat nego Daciu. Sve na Daciji odaje jeftinu izradu. Pogledaj je. Jeftina plastika unutra, sve niskobudzetno...

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, idekius said:

Pre bih ulozio pare u bilo sta sto lici na nesto, nego u to... Pre bih uzeo caak i Fiat nego Daciu. Sve na Daciji odaje jeftinu izradu. Pogledaj je. Jeftina plastika unutra, sve niskobudzetno...

U Fiatu izrada nije nista toliko bolja u odnosu na Sandero modele. Ovde govorimo o autima koji za nesto skromniji novac nude solidnu prevoznu alternativu od tacke A do tacke B za neki naredni period.

Sto se tice ulaganja, pitanje da li svi imamo uslova i vremena  da se bavimo nekim jeftinim E46 modelom i koji je promenio 4-5 vlasnika i koji posle obicno postane rupa bez dna sto se tice ulaganja. Pa cak i kada ga dovedes u perfektno stanje, prvobitni finansijski  odnos vise nije isti. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Nova Dacija i nov Fiat iste klase (ako tako nesto postoji) ne moze da se meri sa bilo kakvom krshinom starom 10+ godina sa 250k km +.
 

Nemojte se brukati, pusti tu sujetu.

 

E46 je auto s kraja 90tih godina po tehnologiji, izgledu i izradi. Uskoro ce 2020te.

Slazem se sa Elvirom sto posto! 
 

 

Link to post
Share on other sites

Svako ima svoj trip. Nedavno sam vozio potpuno nov Tucson i svoj BMW nikada ne bih menjao za njega. Zašto? Zato što je jednostavno napravljen da bude jeftin i nije isti kvalitet materijala i osećaj kao u autu koji je nov koštao preko 40.000. O Dačiji da ne pričamo.... 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Svako ima svoj trip. Nedavno sam vozio potpuno nov Tucson i svoj BMW nikada ne bih menjao za njega. Zašto? Zato što je jednostavno napravljen da bude jeftin i nije isti kvalitet materijala i osećaj kao u autu koji je nov koštao preko 40.000. O Dačiji da ne pričamo.... 

Druže ti ne kapiras suštinu ocigledno. 

Ovde se ne govori o kvalitetu materijala, zavrsnoj obradi ili voznim karakteristikama. Naravno da ce ti parametri uvek biti na strani bilo kog modela u premijum segmentu i čija je servisna istorija legitimna na tržištu polovnih auta.   Ovde je rec o poredjenju modela s kraja prošlog veka i cije je opšte stanje jako upitno i sa druge strane daleko mladjeg modela koji za sličan novac pruža solidnu alternativu gledano kroz racionalno stanovište. Nije to nikakav trip već realno stanje stvari koje se  rukovodi novčanim faktorom.

 

   

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Druže ti ne kapiras suštinu ocigledno. 

  

Iz tvog ugla... Iz mog ugla je to drugacije. Nakon 28 godina za volanom razlicitih automobila i motora imam neke svoje parametre. I 1991. kad sam polozio za auto je bilo likova tipa "novo je novo", pa kupe Yugica. Meni se svidjao stari Ford Capri, Opel Manta, a taj "novi" Yugo mi je bio krajnje neprivlacan. Manai i Capri mi se i dalje svidjaju, a Yugo, star ili nov se ne svidja vise nikome... ili retko kome.

Nisam imao ni Manttu, ni Capri, ali sam imao 3 VW, Alfu (koju svi pljuju, a mene je verno sluzila 8 godina i to je bio odlican auto), do sada tri BMW-a (ne racunajuci motor, a kockicu sam vozio jos 1999.-te) ijos po nesto. Ponavljam,  ja pricam iz svog ugla. Niko ne kaze da ti trebas tako da uradis. Za mene, koliko god da je Sandero jeftin, skup je... Dinar ne bih dao za njega.Ne bih ni za Duster. Slicno sam svojevremeno gledao i na Wartburg koji su hvalili zato sto je jeftin i ima (wow) Golfov motor... Isto bih to posmatrao i danas. Opet kazem... Iz mog ugla... Ti imas svoj ugao...

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Iz tvog ugla... Iz mog ugla je to drugacije. Nakon 28 godina za volanom razlicitih automobila i motora imam neke svoje parametre. I 1991. kad sam polozio za auto je bilo likova tipa "novo je novo", pa kupe Yugica. Meni se svidjao stari Ford Capri, Opel Manta, a taj "novi" Yugo mi je bio krajnje neprivlacan. Manai i Capri mi se i dalje svidjaju, a Yugo, star ili nov se ne svidja vise nikome... ili retko kome.

Nisam imao ni Manttu, ni Capri, ali sam imao 3 VW, Alfu (koju svi pljuju, a mene je verno sluzila 8 godina i to je bio odlican auto), do sada tri BMW-a (ne racunajuci motor, a kockicu sam vozio jos 1999.-te) ijos po nesto. Ponavljam,  ja pricam iz svog ugla. Niko ne kaze da ti trebas tako da uradis. Za mene, koliko god da je Sandero jeftin, skup je... Dinar ne bih dao za njega.Ne bih ni za Duster. Slicno sam svojevremeno gledao i na Wartburg koji su hvalili zato sto je jeftin i ima (wow) Golfov motor... Isto bih to posmatrao i danas. Opet kazem... Iz mog ugla... Ti imas svoj ugao...

Jedno je emotivni faktor a drugo racionalni. Ako govorimo o racionalnom faktoru, ne moze biti realno da je E46 ili Audi A4 od recimo 2500 evra pun pogodak za kupovinu. Ja mogu biti fan BMW-a do iznemoglosti (a jesam svakako!) ne mogu izneti i priznati cinjenicu da je taj E46 ili Audi A4 kršina u najavi i to neopovana. U redu, on se da dovesti u red i da kao takav služi još dugo, dugo. Ali kada se otvori lista kvarova, pražnjenju novčanika nema kraja. Da ne govorim o drugim faktorima, poput nerviranja. Sa druge strane, Sandero sličnog cenovnog ranga a godišta oko 2009/10, nudi veće šanse da je auto u pristojnom stanju i da posluži kao alternativa za svaki dan. I on zahteva odrzavanje ali je svakako jednostavnije. Da auto je jeftinije izrade, čitaj sranje je kada se uporedi sa izradom jednog Audija ili BMW-a ali verovatno bi nudio manje glavobolje u samom startu od kupovine. Za Sanderovu mehaniku i motor ne možeš tvrditi da je sranje, jer se radi o proverenoj mehanici što se tiče izdrljivosti i pouzdanosti.  O tome svedoče vlasnici koji su ih vozili.

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Sto se finansija tice, valjda je poenta zaradjivati pare i kupovati njima stvari koje nas ispunjavaju i koje volimo? Racionalnost i auto? Sve je pitanje sta zelimo, ali kada smo kod para, BMW kockica moze da bude samo skuplja i novac ulozen u nju (cak i tako finansijski-kirjanjasto :D gledano) nije bacen. On je vec oldtimer. Fiat Punto, Dacia itd. To moze da bude sve jeftinije i jeftinije i to do bescenja. Do te mere da ti je sutra zao da mu uradis servis ili kupis gume jer to ispadne pozamasan deo vrednosti automobila.

Sad... Put do vrednog automobila na taj nacin nije lak i ja nikada nisam ostvario svoju zelju da posedujem tako nesto... Ali... Cinjenica je da kad auto jednom dodje u tu tacku, vise ne gubi vrednost. Isto kao sto je cinjenica da "odlican, nov i suoer za te pare" vrlo brzo ne kosta nista.

Ovo je Alfetta GTV koju je moj drug Mirko restaurirao za sebe... I nije funkcionalna jer ovome trebas da strahujes da je neko ne ogrebe. Ali... Moze da kosta samo vise i meni izmami uzdah i njena slika, a mozes da zamislis koliko me je odusevila kada mi je Mirko pokazao uzivo... Bukvalno nema cenu.

13730799-1404236642924811-76954778416728
13738071-1404236619591480-75252101426173

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites