Provera kilometraze na e46 320d


Recommended Posts

Vidim da se povela žustra polemika šta valja a šta ne, šta je racionalnije, a šta bolje... Opet napominjem da mi ni slučajno nije bio cilj vređanje i omalovažavanje Dacie niti njenih vozača. Nju sam totalno slučajno uzeo kao primer, nenamerno... Vozio sam Logan skoro 2 godine dok sam, silom prilika, radio kao taksista i mogu da kažem da je motor 1.5 dci za nju odlično rešenje. Auto je za pare, koliko se za njega traži, ok rešenje skroz. No, nije to ono što sam ja hteo. Drugo razmišljanje je bilo da za oko godinu dana, kad rešim neke druge trenutne kredite, podignem kredit oko 3000 e, prodam kocku, snađem se za još 500-1000 evra i za 4500-5000 evrića kupim nešto mlađe. Međutim... da se uvalim u auto od 5000 e, a kuća nezavršena, deca da ostanu bez letovanja i još silne druge manje i veće obaveze... nije to to. Zato sam se opredelio za e46 kao najbolje rešenje za novac koji sam mogao da odvojim u ovom momentu. To je suština priče, ništa drugo. Nikakvo vređanje, omalovažavanje, pljuvanje... A što se poređenja i analiza tiče, to su nepresušne teme. I svako ima svoj ugao gledanja i argumente za i protiv. 

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, pepsy said:

Vidim da se povela žustra polemika šta valja a šta ne, šta je racionalnije, a šta bolje... Opet napominjem da mi ni slučajno nije bio cilj vređanje i omalovažavanje Dacie niti njenih vozača. Nju sam totalno slučajno uzeo kao primer, nenamerno... Vozio sam Logan skoro 2 godine dok sam, silom prilika, radio kao taksista i mogu da kažem da je motor 1.5 dci za nju odlično rešenje. Auto je za pare, koliko se za njega traži, ok rešenje skroz. No, nije to ono što sam ja hteo. Drugo razmišljanje je bilo da za oko godinu dana, kad rešim neke druge trenutne kredite, podignem kredit oko 3000 e, prodam kocku, snađem se za još 500-1000 evra i za 4500-5000 evrića kupim nešto mlađe. Međutim... da se uvalim u auto od 5000 e, a kuća nezavršena, deca da ostanu bez letovanja i još silne druge manje i veće obaveze... nije to to. Zato sam se opredelio za e46 kao najbolje rešenje za novac koji sam mogao da odvojim u ovom momentu. To je suština priče, ništa drugo. Nikakvo vređanje, omalovažavanje, pljuvanje... A što se poređenja i analiza tiče, to su nepresušne teme. I svako ima svoj ugao gledanja i argumente za i protiv. 

Nadam se da neko ne misli da sam ga vredjao i sl.? Valja smo tu radi razzmene misljenja...

Elem... Pomenuh svoju bivsu Alfu 146 Twin Spark  koju sam imao 8 godina i koja je bla ujedno najpouzdaniji auto koji sam imao (koliko god to nekome bilo cudno). Ona je bila lepo cuvana i odrzavana pa je jos lepse sluzila. Kada sam je prodavao da bih kupio BMW X3 sa M47 motorom (sada imam sa N47, takodje X3, ali kraj 2009.) toj Alfi je pala cena toliko da je bilo smesno i glupo prodati je. Za nju sam dobio jedva 1200 eu a kupovao sam auto koji je tada placen 8000. Tih 1200 eu mi nije bas puno znacilo, a prodao sam je da ne bi stajala u dvoristu zgrade (nemam garazu), da ne bi bila odrzaavana polovnim gumama i uz ustede... Pogresio sam. Onako lep primerak iz 1998-me je trebalo da sacuvam. Posebno sto je zavrsila u ruke coveka koji je odmah po kupovini udario 😕

Kada mi u ovo vreme prodje kroz glavu cinjenica da sam kao klinac imao motor Puch 250 SGS iz 1958 koji je takodje bio kao nov i potpuno originalan, pitam se: -Sto to prodadoh? Kako bi dobra fora bila danas imati tako nesto....

Kad' se setim da sam polovinom 90-ih vozio BMW boxer motor iz 70-ih, kupljen od policije, a ja sam ga preuredio u neku custom varijantu, opet se pitam: -Zasto to prodadoh?

I Puch 250 SGS i BMW R-60 sam prodao misleci kako su matori, kako ce poceti da se raspadaju, kako nece vredeti nista itd. Danas su oni znatno skuplji nego sto su tada bili. Zato ne bih prodao kockicu da bih doplatio za Daciu. Kockica, ako je lepa i sacuvana, moze da bude samo skuplja. Nece proci previse vremena i bice skuplja od te Dacije...

Izvinjavam se zbog smaranja 😄

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites

Ne smaras, naprotiv, konacno neko nesto zanimljivo da napise.

Licno ne bih Daciju nikad uzeo jer mi je mnogo ruzan dizajn svih njihovih auta, osim mozda Dustera u najjacem paketu. A za taj novac vec ima iha ha izbora.

Polovnu Daciju ni u ludilu ne bih uzeo, posto je jedina logika kupac Daxije maksimalna usteda, pa je crrovatno i odrzavanje nula.

Dalje mislim da E46 za male pare ne moze da se uzme - auto je vremesan, i sa mnooogooo vise delova koji se mogu pokvariti nego kocka.

Moj drug sto ima e46 - jos benzinac - totalna rupa bez dna. Nema dela koji mu se nije pokvario. 

I ovaj moj E87 M47 iako mazen i pazen, ne moze da se meri sa bilo kojim autom starim 3-4 godine... Svaki gumeni deo dolazi polako na zamenu, svaka zica potencijalno moze da zardja itd itd.

 

Ovo sto mi vozimo na zapadu se racuna uglavnom kao tezak krs.

 

Zelim ti srecu sa nalaskom E46ice, al kao sto ti ljudi rekose, najveca sansa je da je svaki zgazio 500k +

Link to post
Share on other sites

e46CE koje su malo presle tj sa pravom km, redovno odrzane i fabrika su u svakom smlislu nece niko da plati... od nekih 4600-5500e :) Sto razumem ali ne moze se reci da ih nema samo nema narod para  i cesto bude prica nisam lud tolko da dam za stariji auto, onda posle razmisljanja uzmu za 4500e za e90 i kukaju kako je bmw los i prodaju i uzmu na kraju nesto deseto :)

Link to post
Share on other sites

Mislim da ne treba porediti daciju i BMW, samo treba sagledati okolnosti i sta je u tom momentu najbolja opcija.

Ja sve gledam drugacije e46 je odlican auto i kad se pojavio kostao je preko 30.000maraka a posle i eura, cena mu je pala zbog starosti ali trosak odrzavanja i cena delova ostala ista.

Dacija nova kosta mozda 10.000eur srazmerno tome i pada cena i cena odrzavanja je drugacija.

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

e46CE koje su malo presle tj sa pravom km, redovno odrzane i fabrika su u svakom smlislu nece niko da plati... od nekih 4600-5500e :)

Objektivno, to i jeste cena dobrog E46. Kad kazem dobro, mislim na opste zdravlje auta : Mehanika, menjac, trap, motor, elektronske komponente, diferencijal... a ne felne, M-paketi, izduvi, custom Xenoni, muzika...

 

Link to post
Share on other sites

Ispade da se taj e46 kvari svakog dana ;) 

Koga ne mrzi, moze da pogleda moj spritmonitor (belezim ama bas svaki trosak) https://www.spritmonitor.de/en/detail/823342.html . Ne znam koja muka u zivotu bi me naterala da kupim Daciju, samim tim mi je poredjenje potpuno vanpredmetno. U bivsoj firmi smo imali Daciju Logan za teglenje komunikacione opreme i servera po lokalu ... majko mila, nekvalitetniji auto nisam vozio. A vozio sam svasta u svom zivotu.

Dajte ljudi, prve nisu ni ofarbane svuda o.0 (preskakali delove iza table pa rdjale sve). Licno mislim da pristojni e46 u vremenskom periodu od recimo 3 godine ima priblizan TCO sa Dacijom (slicne pocetne vrednosti) gore dole neki evro na mesecnom nivou, a za sve ostalo ne moze da se poredi.

A i kao sto kolega iznad naveo, zamisli kada kupis polovnu Daciju. Sigurno mozes da nadjes primerak gde je neko to kickao lickao kao velika vecina nas ovde svoje BMW-ove ...

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
9 hours ago, smg said:

Ispade da se taj e46 kvari svakog dana ;) 

 

Onaj koji se u startu dobro plati (4,500 -5,000 recimo), velike su sanse da nece imati ceste kvarove i da se racunica svodi samo samo na osnovno odrzavanje.

Primerci od 2,500 do 3,000 kojih je najvise u oglasima su pod znakom pitanja.

Polovna Dacija Sandero , tog cenovnog ranga pripada godistu oko 2010/11 godine. Sandero druge generacije moze naci za malo manje od 4,000 evra, 2013/2014 godiste. Cak i da ga covek nije lickao, sanse za prevarom su manje. (kilometraza i kolicina prethodnih vlasnika kao u slucaju E46)

Da ne idem vise u offtopic sa Dacijom! Neka svako vozi ono sto misli da je najbolje za njega i neka uziva u zivotu. :)

Link to post
Share on other sites

...samo bih da dodam ovde da ako bih JA bio u situaciji da biram, verovatno bih opet bio povucen emotivnim faktorom, te bih umesto nekog racionalnijeg/mladjeg auta od 2500/3000 evra uzeo E46 po toj ceni.  Iako sam svestan da je lom, ljubav je slepa. Krpari, popravljaj, vozikaj. Cisto da ne budem pogresno shvacen! ;)

Link to post
Share on other sites

Zato se i jesmo registrovali na forumu i pišemo. Kad bi nam auto bio samo prevozno sredstvo i kad bi ga kupovali zrelim odlukama i hladne glave, sigurno se ne bi “nalazili” ovde. 🙂🙂🙂

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 12/18/2019 at 5:35 PM, Elvir said:

...samo bih da dodam ovde da ako bih JA bio u situaciji da biram, verovatno bih opet bio povucen emotivnim faktorom, te bih umesto nekog racionalnijeg/mladjeg auta od 2500/3000 evra uzeo E46 po toj ceni.  Iako sam svestan da je lom, ljubav je slepa. Krpari, popravljaj, vozikaj. Cisto da ne budem pogresno shvacen! ;)

Slažem se u potpunosti. Zato sam i uzeo e46, karavan, 2004. godište. Na satu piše 320 000, koliko je tačno - videćemo. Generalno ne ostavlja loš utisak. Do sada sam prešao nešto preko 2000 km i nikakvih problema nema. Plaćen 2350 e, ali realno, ima ulaganja oko 600-700 e. Sa registracijom će izaći na 3300-3400, ali je za moje mogućnosti to ok. Nisam očekivao da kupim auto za 2500 e i da nema dinara ulaganja. Za sad sam zadovoljan. Detaljnije na proleće kad budem prikazao auto u rubrici za to.

Link to post
Share on other sites