e90 sporo ubrzava pri niskim obrtajima


Recommended Posts

Drugari od skoro sam vlasnik BMW 320 e90 sa 163 KS. Auto je zaista ocuvan za svoje godine i u jako dobrom stanju,medjutim imam utisak da kada stisnem gas auto jako sporo ubrzava do 2500 obrtaja,tek preko toga povuce kako treba. Turbina radi ali cini mi se nema dovoljno snage. Inace auto ne izbacuje nikakvu gresku na instrument tabli i bord kompjuteru,mirno radi u leru,ne trza i ne dimi.Ubrzava do 100 za 9.5 sekundi sto je jako sporo za ovu konjazu. Kazem jos jednom da sam nov sto se tice BMW tako da nisam siguran...mnogi kazu da se tripujem.Unapred hvala na pomoci.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dijagnostika i prati vrednosti protokomera, ili odma uzmi maf cleaner ocisti lepo protokomer i stavi i probaj, mozes i pozajmiti od nekog ili ugasiti protokomer tj raskopcati i probati auto. Cim se tegli do turba slobodno mogu reci da sam 70% siguran da je to. :)

Link to post
Share on other sites

Ok,hvala na brzom odgovoru.Trebalo bi ovih dana da ga spojim na dijagnostku pa cemo videti..Opisao se cak i bolje od mene,auto se bukvalno vuce do nekih 2600 obrtaja prima gas ali kao da je zagusen.....nadam se da nije nista krupnije.

Link to post
Share on other sites

Ni meni nije palio nikakvu lampicu vec sve regularno ono covek bi rekao sve top, a on ide ko vezan za drvo, pogotovo sto je tvoj turbo drugaciji on mora da skace kao oprzen :)

Link to post
Share on other sites
Ni meni nije palio nikakvu lampicu vec sve regularno ono covek bi rekao sve top, a on ide ko vezan za drvo, pogotovo sto je tvoj turbo drugaciji on mora da skace kao oprzen [emoji4]

Znaci bez ikakvih posledica mogu da iskjucim(otkacim) protokomer i da probam auto kako vuce? Izvini na smaranju nov sam u svemu ovome.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, milos.m said:


Znaci bez ikakvih posledica mogu da iskjucim(otkacim) protokomer i da probam auto kako vuce? Izvini na smaranju nov sam u svemu ovome.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Naravno, samo dzek skines sa protokomera, upalis kola i provozas ako auto ide bolje makar malo, znaci da protokomer ne daje prave vrednosti i gusi auto, tako da onda probas sa ciscenjem protokomera i mozda ti resi problem, ako ne onda moras nov kupiti :) Nije nista to strasno samo eto kontraindikacija je sto auto guta gorivo vise a ne ide ni za k... :) Probaj pa nam javi

Link to post
Share on other sites

Hvala bro. Protokomer ili mozda EGR ...e sad ako je turbina onda ce biti veselo, mada ne mora da znaci. Videh i po jutjubu neki primerci ubrzavaju do stotke za preko 9s tako da su mozda i godine ucinile svoje ili sam ja u tripu[emoji3526]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na snimku to traje ko indijska serija Mala nevesta, jer nemas subjektivni osecaj,  vreme od 0-100 em je po meni za nekog ko je kupovao auto za to a ne sto stedljivijeg bmwa koji mi vozimo, a tu mnogo faktura ima :) U svakom slucaju osetices poboljsanje, egr ga ne gusi tako kao sto je tvoj i moj problem bivsi, egr i trza i utice na rad motora i sl, turbina bi se drugacije odrazavala i posle ne bi imao toliki udarac kad zavrti, nego zbog lose informacije koliko vazduha ulazi komp ne pravi dobru smesu i brljavi ceo motor ko da mu je zadnji minut zivota :D

Link to post
Share on other sites

Auto bio na dijagnostici...pokazuje gresku na dpf-u i na turbini.spor na niskim obrtajima a odlican na visokim. Majstor tvrdi da je samo do dpf koji verovatno gusi i sve ostalo. Ponudio je da ostavim auto na par dana da ga ispita sto ja trenutno nisam u mogucnosti jer mi je auto potreban. Inace auto kupljen na preporuku prijatelja koji je tvrdio da je auto dobar....po ko zna koji put idem u prvi razred ali neko i to mora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Just now, milos.m said:

Nisam pametan sta da radim,kazu kad se ocisti dpf posle par meseci se ponovo zaprlja...a da se ugasi i skine pitanje sta ce biti posle 2021 za tehnicku ispravnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam skinuo kod profi chip thunera, niko me sad nije smarao san na fancy tehnickom, auto 3x bolje ide :SM47 BMW1

Link to post
Share on other sites

Znam bro sada se i ne gleda ali od 2021 stupa novi zakon gde ce se rigoroznije kontrolisati izduvni gasovi. Najlakse ga je ugasiti... e sad da li postoji mogucnost ako se ugasi i skine da se ponovo vrati?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Odgooglaj imaš majstora koji vrlo uspešno vrže čišćenje dpf filtera. Skinu ga , operu i vrate . Nedavno mi je majstor rekao da je čovek kod njega radio na pasatu i da je već 7 meseci bez problema.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Nemam. Nije mi precizirao ni jednog . Kada ti skine dpf i učita novu mapu biće problem sve to vratiti 2021. Treba će ti preko 1000 evra . Ako ga prodaješ to će ti skinuti cenu. Ja pri sledećoj kupovini prvo servis da se proveri dpf i katalizator pa tek onda pare na blatobran.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na jednom tehničkom gde je izbušen kanal i tu će ići crevo na dobar auto a ovo što će se snimati ne vidi auto jer je u prostoriji pored i sa njega uzima gasove a na tvoj kači praznu štipaljku

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites