e90 sporo ubrzava pri niskim obrtajima


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, milos.m said:

Da li si siguran? Turbina radi ali ne punom snagon.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Isti problem sam imao na istom autu, turbinu sam slao za uzice posle toga greske vise nije bilo.

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, milos.m said:

Pa da kod njih je sve 300eemoji4.pngmislim da ih vadi samo ime


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije bas, mnogo manje reklmacija imaju svi servisi sa njima nego sa bilo kojim drugima, i najmanje kineskih setova za reparaciju koriste :) Nije da ih ne koriste ali mnogo manje nego ostali :) Za 230e mogu da ti odrade sa takvim, 300e je kvalitet ali opet nikad to vise nece biti istog kvaliteta kao sto je bilo i to je cinjenica, cak novu preko Nissensa da uzmes ili jace firme to nije isti kvalitet kao tih godina i turbo prve ugradnje :)

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, milos.m said:

A sta mislite o polovnoj?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ko je vozio pre? Kako je vozio? Kolko je presla? Da li je ona reparirana bila? :)

Sva ta pitanja nemaju odgovor i macka u dzaku ovo makar znas da si radio i da ako nista znas kakva je bila i kakva je sad, a polovnu mozes staviti da radi bolje nego bilo koja i da zvekne posle 1000km :) Osetljivi su to jako delovi i delikatni svaka nagla promena ostavlja tragove tako da ja se s tim ne bih zezao, jedino vredi uzeti hibrid turbo od garreta direkt  sto je preko soma eura :)

Link to post
Share on other sites

Ipak cu reparirati ako bude bilo potrebno,bar cu biti miran neko vreme. Opet kazem za sad sam samo bio na dijagnostici,ipak treba da se detaljnije pogleda. Mozda nije problem u samoj turbini vec u perifernim delovima. 

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, milos.m said:

Ipak cu reparirati ako bude bilo potrebno,bar cu biti miran neko vreme. Opet kazem za sad sam samo bio na dijagnostici,ipak treba da se detaljnije pogleda. Mozda nije problem u samoj turbini vec u perifernim delovima. 

Najverovatnije!

Link to post
Share on other sites
Just now, milos.m said:

Ironicicno? ili?  :)

 

Ne, ne. Smatram da je neki vakum i realno sva ta creva su stara sigurno da ne drze kao sto bi nova i ja bih prvo skinuo dpf i ostala smeca koja ga guse :)

Link to post
Share on other sites

Znam,ali opet ne znam sto bi rekao Sokrat "Znam da nista ne znam". Od sledece godine ce se kontrolisati izduvni gasovi...pitanje sta ce biti i kako ce se prolaziti na tehnickom. U najboljem slucaju morace neko da se "podmaze" a u najgorem da se stavlja novi dpf (ukoliko te nekome uopste bude isplativo). Sa druge strane auto sa skinutim dpf ce sigurno izgubiti na vrednosti prilikom prodaje. Tako da je trenutno puno nedoumica oko svega toga.

Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom uradio sledece> ocistio EGR, ocistio MAF senzor, ocistio crevo koje ide na turbinu, zamenio separator uljnih para koji je procureo od pritiska i naravno ocistio sve odvode za ulje. I konacno uradio reparaciju turbine. Sad radi savrseno. Sve osim reparacije turbine mozes sam da uradis uz malo odgovorajuceg alata. Ako volis da se petljas sa smradom dizela naravno...

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, milos.m said:

Od sledece godine ce se kontrolisati izduvni gasovi...pitanje sta ce biti i kako ce se prolaziti na tehnickom. U najboljem slucaju morace neko da se "podmaze" a u najgorem da se stavlja novi dpf (ukoliko te nekome uopste bude isplativo). Sa druge strane auto sa skinutim dpf ce sigurno izgubiti na vrednosti prilikom prodaje. Tako da je trenutno puno nedoumica oko svega toga.

90% manje cestica
45% manje ugljen monoksida
Cak i starija vozila prepravljna na gas upadaju u euro 6 standard
U poredjenju sa dizel vozilima, emituje 98% manje azotnih oksida (NoX)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Svratio kod majstora pokusavao da pokrene regeneraciju dp filtera i nije uspeo nije dostigao 300 stepeni zbog hladnog vremena. Na pracenju vrednosti turbine stvarne od zadatih vrednosti odstupaju od 10-15 posto. Kaze auto ide odlicno sto se njega tice i to je to. Probao jedan 318 kod njega od 143 ks u ispravnom stanju i zaista je dosta sporiji od mog. Vise nisam pametan ni gde da idem ni sta da radim ...brinem se da li sam nenormalan...ne znam[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites