Ispitivanje Seta kvacila ??


Recommended Posts

Pozdrav, ima jedna problem koji me prati evo vec par godina odkad sam kupio x5 malo poslje mi se poceo cuti zamaj x5 je "manuelac" iz pocetka manje sad sve vise se osjeti da melje, tresk,treperi, u zadnje vrijeme sam primijeti da mi u 1 stepenu slabije povuce kao da mu fali snage i onda ide sve ok ? sumljam na kompletan sistem kvacila da je odavno zreo za promijenu zamajc 1000% a lamel i tu sam u zadnje vrijeme pogotovo misljenja da je pravo pri kraju , negdej sam procitao da je najbolji test za ispitivanje lamel taj da se ubaci u veliki stepen prenosa podignu obrtaji na 2hiljade i odvoji kvacilo, ako se auto ugasi lamela je OK ako ono stenje hoce da krene onda je lamel haman crkla ??? pokusao sam na svome autu u 4 stepenu prenosa auto proklizava ne gasi se pokusava da krene :( dali se vi slazete sa ovakim ispitivanjem ili ima jos nesto , znam da moram promijeiti zbog zamajca pa samo da vidim dali je lamela bas pri kraju ili ima neki drugi nacin testiranja. Hvala na odgovorima :) 

Link to post
Share on other sites

Lako je uociti recimo ides 70 i ubacis u visi stepen tipa 4ta ili 5ta, dignes obrtaje i brzo pustis kvacilo, ako brzo padnu obrtaji to je znak da je ok :) ali sama pedala ako nije mekana i ako odvaja gore pri vrhu to ti je gotovo :) Zamenis sve i ne razmisljas :)

Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, NikNS said:

Lako je uociti recimo ides 70 i ubacis u visi stepen tipa 4ta ili 5ta, dignes obrtaje i brzo pustis kvacilo, ako brzo padnu obrtaji to je znak da je ok :) ali sama pedala ako nije mekana i ako odvaja gore pri vrhu to ti je gotovo :) Zamenis sve i ne razmisljas :)

:) OK hvala pedala i nije mekana  odvajanje je negdje oko sredine ? ma zamjenim sve i VESELO :) 

Link to post
Share on other sites

Pa posao nije mali skinuti menjac i zameniti, i sad zamisli sve odradis i onda vrisne lamela, ajmo jovo nanovo. Ne isplati se bas zbog obima posla :) Menja se sve i onda gledas slike drugi kako uzivaju na moru a ti imas sve novo u prenosu :D

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Pa posao nije mali skinuti menjac i zameniti, i sad zamisli sve odradis i onda vrisne lamela, ajmo jovo nanovo. Ne isplati se bas zbog obima posla :) Menja se sve i onda gledas slike drugi kako uzivaju na moru a ti imas sve novo u prenosu :D

:) :) posao nije mal a ni cijena nije mala kod nas u Sarajevu set kvacila LUK lamela, korpa , lezaj, zamajac kosta oko 600eura i ruke 100eura  zena ima da se obraduje ;) 

Link to post
Share on other sites