БМБ 118Д 122кс М47 Е87


Recommended Posts

Evo update, posle 3 dana - moj drugar majstor nije primetio nista. Kaze jeste masna turbina al tako je na svim starijim kolima... Kvacilo ti kaze radi vrh. Jos me svi zezaju ahah.

Sad pocinjem ozbiljno da se paranoisem. Proverice da nije gde hldnjak. Nesto ne mogu da se setim, mozda i nije toliko masno bilo ono sto sam pipao po asfaltu, vise vodnjikavo 😮 Jadi ga znali.

 

Moram novi suspleh da stavim, al izgleda to niko nema po otpadima. I prednji i zadnji. Mislim da cu uzeti neki zamenski, plastika ko plastika. Je l zna neko koje sarafe da kupim?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ehej, prolazi zima. Auto da kucnem u drvo, ne pravi nikakve probleme i radi fino, cak jako jako dobro, al meni djavo ne da mira :D Pa i najmanju sitnicu bih resio.

 

Ono sto sam kukao da menjac zapinje pomalo, sad kad je otoplilo, mnoooooogooo se smanjilo, cak retko zapne. 

Vozio sam 4 godine staru Skodu Jeti i pomalo zapinje (manje nego kod mene) i novog novcatog Hundaia i30 i takodje osetio malo menjac xD Tako da se malo razocaravam u kola, treba na automatik lreci.

E sad nekoliko simptima blagog zapinjanja: 

1.sad kad je toplo i ne desava se skoro, a kad je bilo hladnije cesce, narocito druga brzina

2. ako auto ostavim uzbrdo parkiranog kasnije jedno vreme salta kao kroz sir?!

3. nema veze broj obrtaja apsolutno, mogu prvom do crvene da idem da ne zapinje, a moze i na ler gasu da zapne cak i ugasen (bez kvacila)

To mi govori, a narocito ovo oko hladnoce, da je mozda i do ulja u menjacu. Vidim da na babybmw u UK ta zamena se smatra obaveznom, a ovde smo raspravljali da su mnogi protiv zamene lifetime oila.

 

Da li biste vi menjali ulje u manuelnon menjacu? Ako biste, koje biste stavili?

Lav auto nudi Motul Gear koji mi nudi i motulov sajt.

Od ostalih da pise da ispunjavaju BMW normu samo Ravenol sam nasao.

Original BMW ulje bi ispalo oko 8400 din, sto mi je nesto mnogo da dam za ovako star auto, tim pre sto nece mozda resit problem i tim pre sto su kola u odlicnon stanju pa zanovetam xD

Link to post
Share on other sites

Ja sam na e36 menjao, iskreno ne secam se koje tacno uzeo sam Motul neko po katalogu za taj auto i menjac (na menjacu postoji nalepnica).

Da kucnem u drvo, 5 godina posle toga sve ok :D. A iskreno, nisam primetio nikakvu promenu. U isto vreme sam zamenio i u menjacu i u diff-u. Mislim, lepo je saltao i pre nego sto sam zamenio ulje. Zamenio sam ulje cisto preventive radi. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kod Ace zamenjen druk, korpa, lamela, poluga + plivajuci zamajac.

Druk prolupao, korpa djene djene, lamela je bila dobra, zamajac 1.5cm lufta imao, mada nisam imao apsolutno nikakve simptome niti se culo ista.

Vec je jednom sve bilo menjano - nije fabricko nego Luk zateceno.

Iz nekog razloga korpa udarala o polugu?!

 

C47-B90-BA-9-CC9-450-C-9-C92-49-B39-A1-D

 

C7-DF3-D08-620-F-45-A3-8-C96-1-C2-BB2-E8
 

Kvacilo mnogoo mekse... Rekao bih, vise me katapultira kad krecem iz prve :D 

 

Uglavnom dok je u mom vlasnistvu:

Zastita od kradje Guardian, plus jos dve tajne zastite, od dva razlicita majstora (paranoja sam naselje divno u BgD)

1 set zimskih Kleber krisalp

1 set letnjih Pro Tech New Gen C/B

1 prednji trap komplet reparacija (ramena, spone, sve)

letva volana 🙄

Klapna gasa 

2 grejaca

Remenica radilice Corteco, spaner, roler, kaisevi.

Zadnje plocice TRW i zadnje pakne rucne TRW

Zadnji amortizeri Sachs

1 spona zadnja

Sert kvacila i zamajac Luk

Motor zadnjeg brisaca
Zadni brisac Bosch

Izlizano start dugme.

Ulje sipam BMW 5w30 fabricko, knecht/mahle filteri svi osim filtera kabine (tu sam uzeo obican neki)

Sad mi se ne isplati prodavati kola, bicu miran jedno vreme... Dosta sam ulozio...

Felne bih voleo neke alu da nabavim 16 inca, al zivim u BgD gde u mom kraju vole da drpisu i felne i gume, pa neka ovih dok se garazno mesto ne nabavi.

 

Volio bih samo jos soferku koja je za mene kratkovidog jako izgrebana (mom bratu ne smeta) da zamenim, al ne znam sta i kako i kad (i koliko :D Nema senzore), i da ugradim MF volan, ako nije prekomplikovano... Kazu za ovaj M47 da vec ima kontektor u spulni volana i da je potrebno samo kodiranje? 
E da def cu gledati iduca kola novija da uzmem, smara ovo drzati u top stanju xD Mislim da 95% ostale Srbije vozi dok se ne raspadne.

Isao sam skoro po Srbiji posle korone, milina voziti iskreno, pokrpili su malo puteve :)

 

edit: oprostite na razlicitoj velicini slova, baguje mi sa telefona nesto.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Soferka kina 6500.00 EU 12.500.00 Saint Gobain ugradnja 3000.00 keder guma je 2400 ako mora da se menja :) Javi se pa da ti objasnim sve vezano za to :)

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NikNS said:

Soferka kina 6500.00 EU 12.500.00 Saint Gobain ugradnja 3000.00 keder guma je 2400 ako mora da se menja :) Javi se pa da ti objasnim sve vezano za to :)

E super, kad se malo oporavim od kvacila zovem te def :D

Link to post
Share on other sites

MF volan nije tesko ugraditi, ja sam kod sebe ubacio od facelifta, dosta bolje izgleda.Najbolje skini airbag vidi ima li konektore. Ako ima mislim da cak ni kodiranje ne bi trebalo, ako ne bude moras novu spulu uzeti

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, bmwbimmer said:

MF volan nije tesko ugraditi, ja sam kod sebe ubacio od facelifta, dosta bolje izgleda.Najbolje skini airbag vidi ima li konektore. Ako ima mislim da cak ni kodiranje ne bi trebalo, ako ne bude moras novu spulu uzeti

Skinuo bih no bojim se umem li vratiti :D

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bmwbimmer said:

MF volan nije tesko ugraditi, ja sam kod sebe ubacio od facelifta, dosta bolje izgleda.Najbolje skini airbag vidi ima li konektore. Ako ima mislim da cak ni kodiranje ne bi trebalo, ako ne bude moras novu spulu uzeti

Da li znas mogu li zadrzati airbag? Od ovakog volana:

4a734cdedba0-800x600.jpg

Na nesto ovako:

 

images?q=tbn:ANd9GcSsAiqmDTGZX0GU8lkqiB-
 

Slike su random sa neta...

 

Lici mida pasuje ovako na oko.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Nece pasati ni na jedan volan ovaj tvoj airbag. Po meni najbolje ovako nesto gledati, ako budes malo se zanimao po oglasima izlete sa dosta povoljnom cijenom. A za skidanje imas dosta klipova po youtubeu, mada je malo guravo prvi put :D 
NDkxMzRiODZjMTNlZDYzNmM4NWFhMzczNmUxODA1

Link to post
Share on other sites
On 5/13/2020 at 8:58 PM, bmwbimmer said:

Nece pasati ni na jedan volan ovaj tvoj airbag. Po meni najbolje ovako nesto gledati, ako budes malo se zanimao po oglasima izlete sa dosta povoljnom cijenom. A za skidanje imas dosta klipova po youtubeu, mada je malo guravo prvi put :D 
NDkxMzRiODZjMTNlZDYzNmM4NWFhMzczNmUxODA1

Koliko vidim, volani su jeftini, al airbag 🤣🤣

Link to post
Share on other sites