БМБ 118Д 122кс М47 Е87


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

29 minutes ago, bmwbimmer said:

Tesko ces se rijesiti tog volana, ali nikad se ne zna :D

Ahhah, ne zurim ja, neka stoji :D Mislim ne treba nikom, ima ih po otpadima koliko hoces... Ako naleti jeftino airbag uzimam... 

Link to post
Share on other sites

Da li iko zna treba li spulna volana da se menja na pre-lci E87mici za MF volan? Na Babybmw totalno protivurecni odgovori...

Nisam siguran da l cu umeti da skinem i da vratim airbag a da nesto ne zeznem...

 

Airbagove prodaju na otpadima kao da su od zlata ove za sport volane, ne mogu da verujem da su cene kao u Delti nov da narucujem, pa ako in prodje prodje?!

Link to post
Share on other sites

I osim volana, airbaga koje zice nedostaju da se sve spoji? -_- Ima na netu samo za e46 upustvo.

 

Mislim da cu da sport volan sa mf komandama u reku da surduknem 🤣 Ili da ga poklonim. A iduca kola def moraju to imati.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Ako su ti ostavljeni konektori ne moras mijenjati spulu. Spula je ista za facelift i prefacelift model. Da, sto si napisao prije volani su jeftini, a airbagovi kao da su od zlata. Ako nemas tempomat, sad bi bila prilika sve u jednom cugu da uradis :D

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, bmwbimmer said:

Ako su ti ostavljeni konektori ne moras mijenjati spulu. Spula je ista za facelift i prefacelift model. Da, sto si napisao prije volani su jeftini, a airbagovi kao da su od zlata. Ako nemas tempomat, sad bi bila prilika sve u jednom cugu da uradis :D

Hahah nzm, ne daje mi se i novac za spulnu... Znaci, u istim spulnama nekome su ostavljeni konektori, nekom ne... Interesantno. 
Airbagove preskupo drze - da nazovem Deltu mislim da nece mnogo veca cena biti.

Link to post
Share on other sites

Kad vec nastavljam monolog :D Presmesno bilo skinuti i tablu i plastiku, ocistio, vratio, al nazalost vidim da su fleke od nekog abrazivnog sredstva iz autopranja 🙄 Sa spoljne strane. Drugim recima, morace neko poliranje :)

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nismo said:

Tesko da ces nesto dobiti, probaj kod ovlascenog, mozda moze novo da se kupi kao spare part, nije nemoguce.

Nema posebno 🙄

Gledam po instagramu, dosta je ljudima dobro poliranje ispadalo, ipak je to plastika... Mislim nije sad to nesto bas ono lose, vidi se pod jakim svetlom, al dzaba kad sam video 😂

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, njegovawisost said:

Nema posebno 🙄

Gledam po instagramu, dosta je ljudima dobro poliranje ispadalo, ipak je to plastika... Mislim nije sad to nesto bas ono lose, vidi se pod jakim svetlom, al dzaba kad sam video 😂

Onda neki tutorijal ili cimaj nekoga od njih sto su radili, zavrni rukave i udri!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 5/12/2020 at 3:58 PM, NikNS said:

Soferka kina 6500.00 EU 12.500.00 Saint Gobain ugradnja 3000.00 keder guma je 2400 ako mora da se menja :) Javi se pa da ti objasnim sve vezano za to :)

Ne mozes da primas direktne poruke 🙄 Posalji mi dm sa brojem telefona da se dogovorimo. Iako sam odlucio da centa vise u auto ne ulazem, toliko mi po noci ili na jakom suncu smeta izgrebanost od brisaca u sred vidnog polja, da mi je iritantno voziti veoma. Ako jos nesto rikne ide auto u kanal, cak i ovako sredjen 😂

Link to post
Share on other sites

Evo i ovde da napisem, i da pohvalim @NikNS.

Zamenio sam originalnu soferku koja je bila izgrebana brisacima Valeo (novi bili maltene dosli s kolima). Idiotski je generalno sofersajbna resena na BMW E87 - em se brisac zaustavlja tacno po sred vidnog polja i tu krece nazad (sto je i dovelo do velikog broja ogrebotina; ko kupuje polovnog neka dobro proveri staklo uz jacu svetlost) em je jak refleks (kao ogledalo) sa instrument table (inzinjer da se ubije)... 
 

Prijatelji NikNS sa Vidikovca (mali servis/radionica u glavnoj ulici na Vidikovcu) su mi stavili kinesku zamensku XYG. Zamenjen je i keder. Momak mi je cak podesio i brisace koji su se iz nekog razloga zaustavljali previsoko.
 

Apsolutna preporuka! Posto imam visoku dioptriju i nosim ili naocare ili sociva (jedan od razloga zasto tesko podnosik ogrebotine na soferci, narocito po noci i kad je jako sunce), primetio bih bilo kakva presijavanja, dioptrije, prelamanja i sl.

Refleks sa instrument table nazalost i dalje postoji, al to je do dizajna auta pretpostavljam (gledam razne sprejeve al kontam da je to prevara).

Video sam i sva odobrenja EU za XYG verrobrane, apsolutno sve stoji.

Videcemo kako ce se ponasati na dugi rok,    al za ovo danas sam prezadovoljan.

Ne mogu da vjerujem da je moja sestra dala 28k za Renaulta Megana “premium” vetrobran.

Link to post
Share on other sites

@NikNS Ne radi fino tag :)

 

Elem, odluka da zamenim soferku je najbolja u zivotu... Iako se mogla voziti vecno, zapravo su ogrebotine te koje su me najvise nervirale, ne mogu da verujem, ko da sam lasersku operaciju. 
Spreman za ponovna daleka putovanja vec sutra :) 

Link to post
Share on other sites

Meni je drago sto smo uspeli resiti sve, znam sve si mi objasnio i super je ispalo. Bas je i momak rekao da je bas sve proslo super i da sad super izgleda autic. Sto se tice reflekcije to je od masne table, resenje je oprati je kvalitetnim cleanerom, jedina vozila na kojima se ne reflektuje jeste kad je solarno staklo ali i tad se blago vidi :) Matiraj je lepo i nece biti problema :) Bitno je da se ne zamaras dok vozis a ovo je definitivno super ispalo. Dugo ce to  sluziti jer sad vecina BMW-a iz fabrike izlazi sa Fuyao staklima koja su kina takodje a XYG izvozi na 95 posto svestkog trzista tako da price o evropi su davno proslost sto sam u jednom postu o staklima objasnio :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Danas mi je cijukao neki tocak 🙄 Kao da nesto kaci disk ili plocica ili nesto trece... Ciju ciju ciju ciju ciju, pri punoj rotaciji. Gleda me cela ulica. Stanem, krenem malo nazad, pa opet napred, ono nista... Desilo se to jos nekoliko puta, al retko. Kad se desi jako neprijatno 😭
 

Zadnji diskovi ocaj, stigli su novi s plocicama cekam zamenu (i to brembo exta, ispade tako).

Prednje plocice malo losijeg kvaliteta (takvog sam kupio dosle uz auto).

Sta moze biti? Da ne kaci prednji senzor a nije nacet? Krivi diskovi? Lezaj tocka? Metalni opiljci? Da ne vraca dovoljno cilindar??

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Desmo said:

Probaj prvo rucnu u pokretu ako prestane onda je nesto u dobosu.. ako prestane na pedali onda su diskovi, jbg otvori prozor pa slusaj koja je strana koji tocak

Добра идеја, где се не сетих да подигнем... Пробао сам малопре ништа нигде не шкрипи...

Слушао сам силе није било да утврдим х)

Link to post
Share on other sites

Posle duže vožnje prođi rukom pored svakog točka. Ako isijava toplotu verovatno je kočiona čeljust u problemu,zaglavljuje. Isti problem sam imao na e46.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Hoće kočiona čeljust da počne da zaglavljuje dok ne dođe do toga da potpuno spali diskove, kao što se meni desilo (isto E46).
Ne manifustuje se odmah totalnim zaglavljivanjem, krene od povremenog nevraćanja pločica koje može biti praćeno specifičnim zvukom.

A može biti i nešto sasvim treće.

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, pesimista said:

Hoće kočiona čeljust da počne da zaglavljuje dok ne dođe do toga da potpuno spali diskove, kao što se meni desilo (isto E46).
Ne manifustuje se odmah totalnim zaglavljivanjem, krene od povremenog nevraćanja pločica koje može biti praćeno specifičnim zvukom.

A može biti i nešto sasvim treće.

Vrlo vrlo moguće :( KAd pustim kočnicu zna da škripucka mali period. Al su šnj diskovki zadnji stvarno.

Link to post
Share on other sites