BMW F10 530D Automatik - Auto trese na leru


Recommended Posts

Pitanje se tice BMWa F10 530d automatik

Automobil nakon paljenja u leru, treska ali ne cuje se nikakav cudan zvuk iz motora, ujutru kada je hladan, obicno se to primjeti vise, dok nakon zagrijavanja je treskanje dosta manje (ponekada ne treska uopste), a pri ubacivanju iz "D" u "P" treskanje se ublazava ili cak u vecini slucaja prestane. 

Na dijagnostici prikazuje samo partiklfilter da treba da se rijesi, sve ostalo je u najboljem redu.

Obrtaji stoje u mjestu, normalno ubrzava, kada dodam gas nema nikakvih problema i treskanje cak prestane... 

Volio bih da cujem vasa misljenja... 

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, njegovawisost said:

Samo DPF.? :D Ne znam sto nasi ljudi DPF ne shvataju ozbiljno. Moze pola motora da ti rikne sa zacepljenim DPFom. Doduse treskanje mozda nema veze s tim

Da, samo dpf pokazuje na dijagnostici, sve ostalo je top 

Auto sam kupio prije 15 dana tako da hocu da rijesim to, a dpf svakako zelim da rijesim, a nesto mi ne djeluje kao da on ima veze s tim. 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ilovebigasses said:

Od necega se mora krenuti brate. Prvo to pa ostalo da se gleda. Kako ide auto ovako, dal se gusi, da li mozda slabije ide? To treskanje moze biti jos dosta stvari svakako.

Auto sasvim normalno ide i vuce, cim krenem, ne osjeti se nikakav problem 

Cak sam isti model 3.0 245ks na crti imao, nema ni jedne razlike jedine u kojoj bi se osjetilo da sa mojim nesto nije u redu 

Znaci, treskanje je samo u mjestu, nakon kretanja ne postoji ni jedan hedini problem. Zvuk motora sasvim normalan,  nema nikakvih cudnih zvukova i sl. 

 

Link to post
Share on other sites