BMW F10 530 XD


Recommended Posts

Pozdrav drugari,

odnedavno sam postao vlasnik F10 modela, auto je u M paketu i ima stvarno visok nivo opreme. Lik od koga sam ga uzeo ga je cenio fino ali mislim da realno i vredi... odrzavan u Stefanovicu i kako sam ga skapirao sto se tice tih servisa isao je redovno... auto je Maj 2011 presao nekih 153000km on je vlasnik zadnjih 5god i uzeo ga je maltene novog... meni ostaje po kompu na 2000km zamena ulja, na 3000 prednje plocice, na 5000km zadnje. Stavljen zimski set guma Pireli winterSottozero 3 runflat 19" i ono sto cu ovih dana da odradim je ta zamena ulja i remenice.. pa posle zdravlje redom kako sta dolazi

Ja sam inace autom odusevljen, najduza destinacije mi je bila od kako ga imam Mitrovica - Kladovo bez stajanja 😁 i odmah istog dana nazad za KM... put osetio nisam... da sam stigao ranije otisao bih i da izvezbam malo do teretane 😎

 

Ako neko ima neke savete, na sta bih trebao da obratim paznju neka pise.... da to sve pregledamo odmah  

BMW-1.jpgBMW-2.jpgBMW-3.jpg

Link to post
Share on other sites

Odradi ti mali servis odmah, plocice ne moras do proleca, pusti kompjuter, ja od zamene ulja presao 5000km i kaze da mi je interval za zamenu jos 12 000km a menjacu ga za 3000-4000km. Kompjuter radi neka izracunavanja interpolacije itd, ali po meni ti je max interval s uljem 10 000km a ne kao sto kompjuter kaze. Pitaj prethodnog vlasnika, ukoliko covek nece da slaze, kada je menjao ulje i sta je sipao pa nastavi s tim. 

Btw prelep auto, srecno

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites