Recommended Posts

Pozdrav. Pre neki dan sam primetio neko ulje, kod prednje desne poluosovine, gde ide ona guma(manzetna) pa ispred nje, kod onog gvozdenog dela...Manzetna deluje cela, ali je sva umazana od ulja...I desi se kada vozim neko vreme, i kad treba da parkiram, motam nadesno, nešto se začuje u tom točku, slično kao kad homokeneticki ne valja, samo dosta grublje...I čuje se samo u odredjednom uglu... Šta može biti u pitanju? 

Link to post
Share on other sites

Nije motorno...Uvek je na istom nivou...Iberlauf je vrlo malo garav, ali to se iz ibera valjda vraća nazad u motor? To otprilike ovako izgleda https://m.imgur.com/i3Kixwg

Izgleda da je ta manzetna pustila tu mast, ja sam mislio da je to ulje neko...Da li može da se desi da je ona ostala skroz bez masti, i da je otišao homokeneticki ili nešto drugo tu? Jer kad je homo u pitanju on konstantno krcka kad se mota?

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, stefan.bmwxdrive said:

Nije motorno...Uvek je na istom nivou...Iberlauf je vrlo malo garav, ali to se iz ibera valjda vraća nazad u motor? To otprilike ovako izgleda https://m.imgur.com/i3Kixwg

Izgleda da je ta manzetna pustila tu mast, ja sam mislio da je to ulje neko...Da li može da se desi da je ona ostala skroz bez masti, i da je otišao homokeneticki ili nešto drugo tu? Jer kad je homo u pitanju on konstantno krcka kad se mota?

Ako si siguran da je mast, verovatno je napukla manzetna, obicno na onoj "harmonici". Mada se meni na cini na toj slici kao da ti je spala manja selna. Manzetna svakako sluzi kao protekcija zgloba, odnosno da mast koja ga podmazuje, ne iscuri. Homo ne moze odmah da strada, ali moze posle izvesnog vremena ako je u potpunosti ostao bez masti. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ovu sliku sam našao na netu...Ali i kod mene ove manje šelne nema, samo ova velika je tu...Nisam primetio fizička oštećenja na ovoj gumi, ali verovatno se i ne vide od masti...Pretpostavljam da je homokeneticki najebo verovatno. Je l' ova manzetna ide u sklopu sa homokenetickim kad se kupuje ili posebno?

Link to post
Share on other sites

StunterSM, kako mogu otprilike da prepoznam da reduktor nije u redu? Nema nikakvih čudnih zvukova pri polasku, ni pri menjanju brzina...Jedino što mi je sumnjivo je to kad usporavam npr na semaforu, vozim u drugoj, pritisnem kvačilo i izbacim, i malo pre nego što stanem, kao da nešto malo "zadrnda" u prevodu 😂 , vrlo malo nešto kao da zavibrira...E sad ne verujem da je to do kočnica, do poluosovina slaba vajda. Nešto je do prenosa, ali auto je izbačen, to me buni..

Link to post
Share on other sites
On 12/1/2019 at 7:30 PM, stefan.bmwxdrive said:

Ovu sliku sam našao na netu...Ali i kod mene ove manje šelne nema, samo ova velika je tu...Nisam primetio fizička oštećenja na ovoj gumi, ali verovatno se i ne vide od masti...Pretpostavljam da je homokeneticki najebo verovatno. Je l' ova manzetna ide u sklopu sa homokenetickim kad se kupuje ili posebno?

Šelna mora da postoji po difoltu. Verovatno je spala.

Link to post
Share on other sites