M57D25TÜ Potrosnja?


Recommended Posts

Caos drugari, imam e60 sa pomenutim motorom i potrosnja od 10l normalne gradske je skocila na 12l. Doduse ja ga uzeo u neko toplo vremene pa kapiram da zimi moze malo potrosnju da poveca ali bogami bas 2 l je malo previse ? Automatik je menjac i na dijagnostici pokazuje gresku za portokomer a majstor ga skidao cistio i kaze da je dobar, da l je povezano sa tim ili..?  Mozda sam ja u nekom tripu sto se potrosnje tice pa je 12l dizela skroz normlano na ovom motoru ? Mada citao sam po nekim stranim forumima i ljudima trosi od 8-10l gradske, ako ne lazu svakako.

Edited by Vandallist
Link to post
Share on other sites

Čišćenje protokomjera nije rješenje. Ima poseban način ispitivanja istog. 12l je stvarno puno jer meni u e39 taj isti motor troši jako malo

Nađi dobrog dijagnostičara neka ispita protokomjer ili uzmi drugi pa probaj stavit.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Djoksa530i said:

Meni je lagano trosio 12 automatik po bg, kad je hladno i do 16! 10.5-11 u prolece u nekim idealnim uslovima :) Koja ti je prosecna brzina?

pa nemam pojma, bas sam istrazivao po netu i kao nekih 9-10l je skroz ok za taj motor  ali vise od toga kao nesto nije u redu. Nije frka zbog ovih 2l preko nego da mi neki kvar ne uleti skuplji zbog neke sitnice :). Ne znam koja je prosecna nisam video, gradom vozim do 50-60 prema tome sigurno je negde izmedju 25-35.

Doduse vec 16 litara je puno.. 😮

Link to post
Share on other sites

Ja sam danas putovao od Zemuna (Provmajska) do SC skoro 40 minuta ... Daj boze da je automatik ubacio u 3cu :). Kontam da je danas blize 15l/100 km bila potrosnja. Beograd je postao takav HOROR za voznju da je to legendarno ...

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Djoksa530i said:

Pricam o ekstremnoj zimi snegu na kolovozu, a kreni stani voznji. To sto si citao 9-10l automatik po gradu je cista LAZ. Navikavaj se na tih 12 :)

pa znas kako meni je trosio 10 do skoro, sa nekih 2000din sam prelazio 130km otprilike po gradu, a iskreno nemam razloga da lazem iz tog razloga sam i postavio pitanje da l neko sa istim motorom ima tu potrosnju. Nema veze, bitno da nije neki kvar, litar gore dole nije strasno :).

 

 

Edited by Vandallist
Link to post
Share on other sites