Recommended Posts

Zanima me kako rade grejaci kod F10(520d 2011.), kako da znam kad smem da startujem auto...
Prvi put imam auto sa automatskim menjacem i dugmetom za start/stop, do sad sam zimi vozio starija auta i cekao lampicu ili da skljocne zvuk pa paljenje 😂
Malo sam guglao ali nisam nasao nista... Pretpostavljam da ne sme odmah kocnica+dugme ,odnosno startovanje motora, nego da mora kontakt pa da se saceka, ali nisam primetio lampicu za grejac niti nasao neko objasnjenje...

 

 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, LevuSRB said:

Zanima me kako rade grejaci kod F10(520d 2011.), kako da znam kad smem da startujem auto...
Prvi put imam auto sa automatskim menjacem i dugmetom za start/stop, do sad sam zimi vozio starija auta i cekao lampicu ili da skljocne zvuk pa paljenje 😂
Malo sam guglao ali nisam nasao nista... Pretpostavljam da ne sme odmah kocnica+dugme ,odnosno startovanje motora, nego da mora kontakt pa da se saceka, ali nisam primetio lampicu za grejac niti nasao neko objasnjenje...

 

 

Ne znam za nove, al na starijim modelima, kad je grejac neophodan, pritisnes dugme xa paljenje i on 5-6 sekundi ceka sa upaljenim grejacima pa onda pali kola (nacrtano na boardu). Ako nema potrebe za njima, ne pali ih.

Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze kolega miksa, kada pogasi lampice paliti odmah. Bmw-ovi od e9x, e8x, e6x itd. serije rade na principu da cim se auto otkljuca (ili otvore vrata nisam siguran) automatski pali grijace i priprema auto za start. A ako je napolju bas hladno, kad pritisnes start dugme jos kratko ce upaliti grijac i pokazace ti se zuta lampica na bordu. Tako da ne treba puno razmisljati :)

Link to post
Share on other sites