BMW E46 ///M Mystic Blue


Recommended Posts

Evo mene sa novim autom. :) 

Nakon E46 N42B20, ponovo BMW i ponovo E46. Šta ću, to mi je omiljeni model. :D

Ovoga puta reč je o 2.0d M47 110kw/150ks motoru, uparenog sa petostepenim automatskim menjačem. 

Nekako sam hteo da probam traktorče i obavezno automatika i eto igrom slučaja sam naleteo na ovaj. 

E46-VIN.jpg

Proizveden krajem 2004., prva registracija Maj 2005. godine.

Fabrički M paket opreme. Felne 18ice replike M6 u nekoj čudnoj boji. :D Možda ih i promenim, možda i ne. 

Sem ovoga iz vina ima još i kinesku wince multimediju sa IGO mapama, COB prstenove i Xenone sa projektorima, kao i led duga svetla.

Skoro odrađen servis menjača u BMW Kum, registrovan skoro pa godinu dana i bez nekih ulaganja. 

Imao sam nekih sitnica za sređivanje kao što je brava gepeka i plastika između šoferke i haube gde stoje brisači.

IMG-20191126-125548-01.jpg

IMG-20191204-123703.jpg

Screenshot-2019-10-06-15-44-30-446-com-v

Screenshot-2019-10-06-15-44-35-029-com-v

Screenshot-2019-10-06-15-44-36-628-com-v

Screenshot-2019-10-06-15-44-38-026-com-v

Screenshot-2019-10-06-15-44-39-989-com-v

Screenshot-2019-10-06-15-44-41-488-com-v

IMG-20191018-090502-01.jpg

IMG-20191018-090508-01.jpg

Trenutno je kao bicikla jer je na zimskom setu, ali bar je udoban. :D

IMG-20191023-152223.jpg

Od nekih planova imam:

Farbanje kočionih čeljusti u žutu

Nastavak za auspuh - dupli (čekam da pošta proradi pa da ga donesu)

Ugradnja parking kamere (kupljena, čeka montažu)

Žute maglenke

Par tretmana kože

Ugradnja sijalica ispod volana ili u vratima pošto mi to nedostaje kad otvorim vrata

Kupovina novih letnjih guma (čekam proleće i da se odlučim za dimenziju zadnjih)

 

 

Edited by filip11314
Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 hours ago, Rocco77 said:

Jao sto obozavam bez kozuemoji7.pngemoji7.pngemoji7.png dobar auto,ako nije tajna koliko je placen

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

Ali u dobrom stanju krem enterijer a kad je prljav i zapusten pa ispuca onda je kao luk, kad pogledas place ti se :D ovaj je top bas. Onako bas US style enterijera za svaku pohvalu :)

Link to post
Share on other sites

Hvala svima. :)

Izašao je oko 4700.

Auto je limarijski perfektan, ima samo 1 dublju ogrebotinu na levom krilu, neko je zakačio prethodnog vlasnika na parkingu.

Što se sedišta tiče ima pukotina na sedištima, tačnije prednjim. Zadnja su 10/10. Ali prednja su bar po meni nedovoljno dobra. 

Kad sve sagledam ipak se radi o autu starom 15 godina, ne mogu ni da očekujem sedišta bez tragova korišćenja. Par mazanja i biće u boljem stanju, baš su suva. 

Na slikama stvarno deluju kao da su iz fabrike izašla, ali uživo nažalost i nije takva situacija.

Što se klime tiče meni ovako i više odgovara, malo je pod uglom pa mi je lakše za pipanje i gledanje. :D

Evo i nekih slika sedišta.

IMG-20191211-150221.jpg

Screenshot-2019-12-11-15-01-49-724-com-w

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Djoksa530i said:

Real system mozda moze da ti sredi sedista da budu fabrika, farbanjem

Znaš možda od prilike koliko se kreće cena farbanja?

Nešto razmišljam, voleo bih alkantaru u sredini da stavim. To mi je totalno top.

17 minutes ago, njegovawisost said:

Konacno jedna super E46ica a da ne izgleda kao sa je proizvedena 1995. Super auto. Samo ove zimske felne aaaaa oci eksplodirase. Ko da si ih sa otpada pokupio xD

Hvala. :D A što se felni tiče: HAHAHA realno, ali uživo izgleda malo lepše. Jbg terao sam ih 3 godine na prethodnom e46, teraću ih i na ovom. :D Nikako nisam mogao da ubacim drugarove 16ice BBS od E34 zato što su kačile krilo zbog dimenzija guma, tako da sam ostao na ovim. :) 

Link to post
Share on other sites

Ja imam alkantaru koju cu presvlaciti u ful kozu ili makar otici da mi alkantaru ofarbaju u crnu, bar po onom sto ja zelim da vidim u autu kad otvorim vrata alkantara nije ispostovala, verujem da je to bruka izgledalo pre 20godina ali meni nekako alkantara u e46 deluje prljavo jer volim slik izgled, a ko juri sportski onako spartanski osecaj onda je top, i mogu reci posle isprobanih ful koznih sedista mnogo lepse drze kadice od alkantare ali ipak ne gine presvlacenje ili farbanje kad nadjem nekog ko ce zeleti da odradi posao kako treba tj da se posveti da i savovi izgledaju oem i da koza nije kao kauc iz Simpo fabrike nego prava lepa koza :) Svakako po meni ja bih ovo samo ofarbao i restaurirao kozu i uzivao, eventualno otisao grejace sedista da dodam cisto da bi ispod klime bilo vise dugmica obzirom da auto daje utisak da ima vise opreme nego sto je zaista ima :)

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NikNS said:

Ja imam alkantaru koju cu presvlaciti u ful kozu ili makar otici da mi alkantaru ofarbaju u crnu, bar po onom sto ja zelim da vidim u autu kad otvorim vrata alkantara nije ispostovala, verujem da je to bruka izgledalo pre 20godina ali meni nekako alkantara u e46 deluje prljavo jer volim slik izgled, a ko juri sportski onako spartanski osecaj onda je top, i mogu reci posle isprobanih ful koznih sedista mnogo lepse drze kadice od alkantare ali ipak ne gine presvlacenje ili farbanje kad nadjem nekog ko ce zeleti da odradi posao kako treba tj da se posveti da i savovi izgledaju oem i da koza nije kao kauc iz Simpo fabrike nego prava lepa koza :) Svakako po meni ja bih ovo samo ofarbao i restaurirao kozu i uzivao, eventualno otisao grejace sedista da dodam cisto da bi ispod klime bilo vise dugmica obzirom da auto daje utisak da ima vise opreme nego sto je zaista ima :)

U prethodnom sam imao one M sport kadice kombinacija štof-alkantara. To mi je nekako bila najbolja opcija, nisam neki ljubitelj kože. Videću sledeće godine da odradim farbanje, samo da nađem proverene ljude.

Što se tiče grejača sedišta ne znam da li mogu tek tako lako da se ugrade? Ne znam ni šta sve treba za ugradnju, ni koliki je to posao, a voleo bih da ih imam pogotovo sad zimi. :D

Edited by filip11314
Link to post
Share on other sites

Takve su sad kod mene, pa gledam da ofarbam alkantaru makar jer je ona nijansa alkantare sivo zeleno crno kontra od onog sto zelim u autu :) Ali sto se tice gripa 10 u glavu su. U tvom slucaju treba modul onaj ispod klime, instalacija, i grejaci iz sedista koja ih imaju, nije posao skinuti iz drugog da se odraditi uz strpljenje ili neko ko se time bavi, a posao ugradnje su radile kolege sa foruma tj par njih kazu da nije tesko, tj povezivanje grejaca i slicno, ja cekam jednog da mi izvadi instalaciju kompletnu iz svog i modul da povezem jer u sedistima ih imam ali auto nema instalaciju pa je natezanje a razmazila me novija kola koja imaju pa mi bez grejaca sve teze :D

Link to post
Share on other sites