BMW E46 ///M Mystic Blue


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze biti da treba samo da na dijagnostici aktiviras, ali mozes probati da ubacis kljuc u bravu dok su sva vrata zatvorena uzmes das jednom kontakt na drugi stepen pa ugasis, pa opet das kontakt i ugasis, zatim izvadis kljuc skroz i drzis dugme za otkljucavanje i tri puta stisnes dugme za zakljucavanje dok drzis ovo iznad. Brave ce se zakljucati i otkljucati same i onda ces moci da radis i to. Iz nekog razloga je na par auta to resilo stvar :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Prođe korona pa se potraga za gumama nastavila. :)

I eto nekako sam uspeo da nađem gume, konkretno prednje.

Izbor je pao na Sava Intensa UHP 2. Napred 225/40/18, pozadi 255/35/18.

Sad je ovo potpuno drugi auto. Sutra sređujem klapne na usisnoj grani i ako budem raspoložen da ofarbam čeljusti u žutu. :)

IMG-20200515-114352.jpg

IMG-20200515-120858.jpg

IMG-20200515-151725.jpg
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Imam jedno pitanjce. 😅

Menjao sam pre par meseci oba termostata i od tad je auto držao konstantnu temperaturu kako treba, na sredini. 

U zadnjih par dana mi varira temperatura između 60 i 90. Kad se lagano vozi ide 60-70, dok kad se malo agresivnije vozi drži na 90 i kad se opet vozi lagano padne između 60 i 70. 

Proverio sam da li možda ima vazduha negde (između hladnjaka i gornjeg termostata sipanjem vode u posudu) ali nije ga bilo. 

Interesuje me šta bi sad mogao da bude problem? :d

Sem toga hvala Bogu nemam drugih problema, auto ide super, gume odlično drže. Baš sam zadovoljan. Neka prosečna potrošnja mi je 7.5l što mi je i ok. Ispada da troši isto kao stari 318i s tim što ide neuopredivo bolje (i naravno zvuk motora je neuopredivo gori 😅). 

Link to post
Share on other sites

Moguce da kako je leto i ove prve temperature da je auto otvorio roletnu na hladnjaku pa malo vise hladi nego sto treba. Proveri da li je u ful otvorenom stanju ili blago zakosen na dole, mada i pored toga ne bi smeo da ti osciluje... Moguce da je felerican termostat sto si menjao vise nista nije garancija kad kupis novo :)

Link to post
Share on other sites

Vidis je mili odozgo kad pogledas na hladnjak, vidis da li je skroz otvorena tj da li pera stoje pod 90 stepeni ili su zakosena na dole, vecina leti ako su vakumi dobri otvori skroz pa previse hladi motor pogotovo ako imas otvorene voznje a termostat otvori i onda ima nizu temeperaturu. Vecini su zaglavljene roletne ali obzirom u kakvom je tvoj stanju verujem da je fabrika pa da jos uvek obavlja svoju funkciju :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Problem sa temperaturom se rešio sam od sebe. 😁 Sad stoji na pola i ne opada. Izgleda da se auto dozvao pameti. 😅

Klasičan BMW, uvek zajebava neka glupost. 😁 

Eto sad ponovo nemam nikakvih gremlina, videćemo koliko će to trajati. 😅😅

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je bio do kraja otvoren. Možda negde na pola. 😁

Stari je bio do kraja otvoren i temperatura je non stop padala u plavo. Ovaj nikad nije oborio temperaturu ispod 60, imao sam i normalno grejanje.

Glupost, ali ipak je to BMW, navikao sam se za ove 4 godine. 😁 

Link to post
Share on other sites

Zakucao u polozaju u kom je bio godinama u magacinu, pa kad su krenule vrucine ipak je popustio.

Nema lepseg osecaja nego kad se nesto samo od sebe resi. : )

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Na e38 sam uvek palio temperaturu vode preko OBC-a jer iako ima merac temperature beskorisan je. Temperaturan na pola je od 75 stepeni pa do 93 a mozda i vise, preko toga nisam vidjao.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

Ma glupost obična. Samo da iziritira i ništa drugo. 😁 Ali eto samo od sebe se rešilo. Da nije ne bih ni menjao pre jeseni. Stari sam morao da promenim, bila zima a grejanje kaput. 😅

Sad samo kad uhvatim malo vremena da ofarbam kočnice i zalepim antenu. 

Šta se događa sa lepljenjem folije na stakla? Nešto sam čuo da više ne treba atest, ali nigde ništa konkretno nisam našao. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 4/29/2020 at 2:10 PM, NikNS said:

Moze biti da treba samo da na dijagnostici aktiviras, ali mozes probati da ubacis kljuc u bravu dok su sva vrata zatvorena uzmes das jednom kontakt na drugi stepen pa ugasis, pa opet das kontakt i ugasis, zatim izvadis kljuc skroz i drzis dugme za otkljucavanje i tri puta stisnes dugme za zakljucavanje dok drzis ovo iznad. Brave ce se zakljucati i otkljucati same i onda ces moci da radis i to. Iz nekog razloga je na par auta to resilo stvar :)

Tek sad sam se setio da probam ovo. Proradilo je. Hvala puno. :d

Link to post
Share on other sites