Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja razmisljam da posle e46 predjem na cetvorke. Kakav je osecaj voznje, ima li malo sirovosti kao stariji modeli. Inace jako lepa boja. Daj jos koju sliku

Link to post
Share on other sites

Evo jos par slicica. Boja je neka kameleon, plava ili zelena - zavisi od kolicine svjetlosti. Nisam stigao da ga odvezem na pranje u tom momentu ali mislim da se vidi,

425i.jpg

435i1.jpg

Zelja je bila da kupim kupe sa N55, E92 ili F32. Kabrioleti me nisu interesovali, kao ni 4-vrata. Kupe ima najljepsu liniju, a ima i upotrebljiv prtljaznik (za razliku od kabria). Gledao i probao nekoliko E92 335i i 335IS, F30 335i, F32 428i i 435i. Onda sam nasao ovaj, zena vlasnik (ali vozi kao musko) dogovorio razumnu cijenu i to je to. 2015, 37.000 milja i frisko stavljene Pirelli P-7 run flat. Motor je noviji N55 sa elektricnim waste-gate. 3 litra twin scroll turbo 306 KS i 407 NM pri 1200 rpm. 

 

Razlika u odnosu na E92? Vrlo subjektivno, ali E92 ima nekako sportskiji osjecaj, prvenstveno zbog volana koji je tvrdji i bolje prenosi povratnu informaciju, donekle i zbog ogibljenja - dok F32 ne stavim u sport mode. Onda volan postane nesto tvrdji, kao i ogibljenje. Generalno, F32 je je duzi, siri, nizi, sa vecim medjuosovinskim rastojanjem i laksi od E92. Razlika se najvise primjeti unutra, ima vise prostora. Generalno, dosta je udobniji od E92. Najveci plus u odnosu na E92 je mjenjac. Taj ZF sa 8 brzina je mrak. Dosta kultivisano mijenja brzine da se to skoro i ne osjeti. Racimo vozim polako i mislim da je na 60 km/h vec stigne do 5 brzine. Ali pravi karakter se vidi kad se prebaci u sport mod na saltanje preko paddle shiftera. Promjena brzina je skoro trenutna i tu se vidi najveca razlika u odnosu na stariji 6-stepeni ZF. Do 60 mph ide ispod 5sec.

Unutrasnjost je takodje neobicne boje. Svijetlo siva, skoro bijela. Postavicu slike kasnije, sad nemam. 

Edited by Boban_m
Link to post
Share on other sites

Super autić, prava mera za period života kada su mu deca dovoljno odrastu da se sami voze... Mi koji volimo automobile i uživamo da vozimo, maštamo da ćemo krizu srednjih godina dočekati u nekom 911 ili M4, mada verujem da bi velika većina bila presrećna i sa 435i :)  Tako da uživaj!

Šteta što realno nema gde mnogo ljudski da se provoza i uživa u vožnji sa svim postojećim gužvama, ograničenjima brzine, kamerama, presretačima, "ležećim policajcima", itd... U Srbiji još ogromnim porezom na auta sa motorima većim od 2000ccm (dve prosečne srpske mesečne plate za godišnju registraciju, za tvoj auto na primer!!!), skupim gorivom, itd... 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

U pravu si, ovo i jeste igracka za krizu srednjih godina😁, Sad kad su klinci na koledzima nema vise potrebe za 4 vrata, tako da je ovo za moju dusu. Sto se voznja tice, nemam vise ni zelju za jurcanjem. A ionako sam u gustom saobracaju svakodnevno. Cak mislim da vozim sporije nego sto sam vozio E90. Zadovoljstvo je u osjecaju da vozim snaznu masinu na koju se osvrnem svaki put kad izadjem iz njega. Pa i ako ne vozim brzo, prija mogucnost da preskocim saobracaj ispred sebe ako hocu, bez napora, sa vise obrtnog momenta nego E9x M3.  Nekako spontano zavrsih u BMW sekti, otpocevsi sa E90, pa 2 BMW motocikla do toga kad sam kupovao ovaj poslednji ni jedne sekunde nisam razmisljao o bilo kojoj drugoj marki, iako mi se jedan Cayman ozbiljno nudio. Ne vidim ni jedan drugi auto sa boljim odnosom sportskog, elegancije i svakodnevne upotrebljivosti.

Link to post
Share on other sites

Nisam ljubitelj preglasnih vozila, sto licno, sto iz postovanja prema komsiluku. Dopada mi se ovo rafinisano brundanje is fabrike. Do nekih 3000 rpm je relatvno miran, posle rezi. Mozda u nekom momentu stavim cold air intake i drugi zadnji lonac ako me nesto bude bas impresioniralo, da je civilizovano na leru i normalnoj voznji a da vristi tek u obrtajima. Ovde je izbor aftermarket opreme ogroman. BMW je sa turbo motorima ostavio vlasniku siroke mogucnosri igranja sa podesavanjem snage i zvuka. Genijalan marketing sudeci po rastu popularnosti, sto se vidi i po broju BMW na putevima, ekspanziji aftermarket tezista kao i broju YouTube sadrzaja za bukvalno sve sto te interesuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zanimljivo izgleda autic, nadam se da ces se nauzivati u predjenim kilometrima :D Iako Sam u BMW vodama vec 10tak godina, apsolutno pojma nemam nista o modelima iznad 2000og godista jer mi nikad nisu privlacni licno a I iako se bavim elektronikom izbegavam automobile sa istom maksimalno, stoga ovde mogu samo boju da prokomentarisem I nista vise od toga ^^

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sad se vratih iz BMW servisa, isao na promjenu ulja i filtera. Prethodni vlasnik mi je rekao da je ulje zamijenjeno prije cc 2000 milja od trenutne miljaze, ali radi mira u glavi bolje da ja to uradim i ne razmisljam. Ono kad ti ovlasteni servis zamijeni ulje, opere auto, izvrsi osnovnu inspekciju i kaze sve ok, nije potrebno nista u skorijoj buducnosti. 

Link to post
Share on other sites