f10 520d Cudan zvuk prilikom ubrzavanja


Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Auto imam vec 5 godina i uvek je servisiran u ovlascenom bmw servisu. 

Poslednji servis odradjen pre 4000km.

Na satu ima 113000km.

U poslednje vreme je poceo da se javlja cudan zvuk prilikom ubrzavanja dok je auto hladan, kao neko klaparanje(zveckanje). Pali lepo, na leru radi perfektno cak i prilikom dodavanja gasa i u visokim obrtajima...ali na leru. 

U voznji se javlja taj cudan zvuk koji posle nekoliko vremena nestane. 

Da li mozda neko zna sta moze biti problem? 

 

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Ako je počelo sa hladnijim vremenom, vrlo verovatno lanac... Ne bi trebalo na toj kilometraži (ako je prava), ali dešava se.

Bolje što pre u servis da provere da ne bi došlo do pucanja i potencijalno velike štete. Znaš kako kažu, bolje sprečiti nego lečiti.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, bmw131289titan1389 said:

2011...

Originalna kilometraza 110%, kupio sam ga u bmw garazi u Cirihu sa 55000km.

Nisam menjao lanac. 

Ni ne zvuci mi kao lanac, vise kao neko klaparanje ventila j***m li ga... 

znash li koji je mjesec proizvodnje tachno? do 03/2011 su bili problematichni, od marta 2011, su redizajnirali to, i lanac nije vishe problem.

Inache, neki su mjenjali lanac na 30 000km, tako da 55 000 km sigurno nije prerano da se chuje. Ja sam na mome F10 bivshem mjenjao lanac na 120 000km, chuo se najvishe oko 1800 -2000 rpm. Sve zavisi i od stila vozhnje, a neki chak i sumnjaju da start/stop sistem jako opeterecuje lanac. Lichno, meni je bio uvijek iskljuchen start/stop.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je to ipak samo do hladnog vremena, motor ne može tako brzo da se zagreje, treba mu više vremena da ulje prodje kroz ceo sistem, a i to je po meni neki početni znak habanja motora. Taj motor ipak nije nov...Mnogo puta je upaljen. 😅 Tako se i kod mene čuje sad po ovom hladnom vremenu, vozim neko vreme lagani gas dok se ne ugreje, i posle patos. 😁

Edited by stefan.bmwxdrive
Link to post
Share on other sites

Lanac ne bi trebalo da bude, imao sam isti motor isto godište u istom autu, 200.000 je imao, nije menjan lanac, nije se ni čuo, ali zeznuo ga je ležaj na radilici. Maa ti N47 su previše problematični po meni i nekako osetljivi...Bmw je 30d i to je to...

Edited by stefan.bmwxdrive
Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, stefan.bmwxdrive said:

Ja mislim da je to ipak samo do hladnog vremena, motor ne može tako brzo da se zagreje, treba mu više vremena da ulje prodje kroz ceo sistem, a i to je po meni neki početni znak habanja motora. Taj motor ipak nije nov...Mnogo puta je upaljen. 😅 Tako se i kod mene čuje sad po ovom hladnom vremenu, vozim neko vreme lagani gas dok se ne ugreje, i posle patos. 😁

200.000 km ne mora biti bauk kilometraza ako je auto propisno odrzavan. Cak i po hladnom vremenu, ulja predvidjena za taj motor, 5w30 ili cak 0w30 postiču da motor bude zastićen u periodu zagrevanja tokom zimskog perioda. To ne znaci da motor treba stistkati u crveno odmah posle starta, ali svakako moderna sinteticka ulja nižeg viskoziteta, imaju osobinu brze tečljivosti kroz ceo sistem posle starta motora po mrazu. 

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da i koliko god se održavao, retko može izdržati više.. Ipak je previše tanak, rastegne se ako ne pukne. On se u suštini baš brzo zagreva. Ja sam baš skoro pratio temperaturu u onom tajnom meniju. Nekih 10-ak minuta lagane vožnje je potrebno da podigne radnu. S' tim što ima taj neki zvuk ventila ili šta već kad mu se da veći gas, nekih 3-4 minuta, ali ja mislim da je to normalno(a možda i nije 😂😤) To se meni dešava i na TDI-u na 34.000km,  ujutru kad krenem na posao...Ko će ga znati...

Edited by stefan.bmwxdrive
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...