Kupovina BMW E60 (Potrebni saveti)


Recommended Posts

Ja se unapred izvinjavam ukoliko postavljam pitanje koje je mozda vec postavljeno ali ja nisam uspeo da se snadjem i nadjem sta mi treba tako da ne zamerajte.

Generalno interesuje me BMW E60 ili E61 Touring, potpuno sve jedno, oba mi se svidjaju.Slusao sam dosta prica najvise oko odrzavanja.Ja cu sada da budem iskren i reci cu da su moja mesecna primanja od 700 do 1000e + zenina plata i zelim da kupim auto na kredit, neka rata bi bila oko 100e.Posto nemam taj kes da kupim auto vec uzimam kredit mozda bih morao da se opredelim na (na zalost) 2.0d verziju iako sam zeleo bar 2.5d.

Mene najvise zanima da li ja sa ovim primanjima mogu da odrzavam E60 odnosno, koliko su mali, veliki servisi, manuelni ili automatski menjac, potrosnja, trapovi odnosno zamenski delovi koji su potrosni i koji se menjaju da ne kazem cesce.

Sva iskustva i preporuke bih voleo da cujem od vas, zato sam i dosao na forum da bih nasao pravu meru za sebe i porodican budzet :) 

Link to post
Share on other sites

Zavisi druze kakvi su ti troskovi i gde zivis, nekome su 1000 eur fixni troskovi za gorivo kredite i slicno, a nekome je to sve za trosak u malom mestu pa sa tim parama moze svasta. To je na tebi da procenis... a da je jeftin za imati nije, racunaj bar 100 eur mesecno za odrzavanje  tog auta. Nekad par meseci bez icega pa onda dodju gume, dodje neki servis , dodje kvar, to je minimum

Link to post
Share on other sites

Vozim 3 godine 530d moj ti je neki ako vozis kratke relacije uzmi 520d ako ne uzmi neki jaci. Od nekih mana na 300k km strada vandler aut. menjaca,ccc modul,protokomjer instalacija kroz farove ispuca,boca antifriza i na 6 cilindara ti ispuca izduvna grana.
Otprilike cu ti predocit neka ulaganja
35e prednje plocice sa senzorom(brembo)
180e prednji amortizeri(sachs)
230e servis aut. Menjaca (80e karter sa filterom,110e ulje,30e ruke majstora,i 10e brake cleaner i benzin da ispere hidro blok),da je manuelni kostao bi te (400e zamajac plus ostatak kvacila 180e + ruke majstora oko 80-100e)
120e gusana grana sam je mijenjao
60-70e sitnice oko trapa
80e boca antifriza
Ostalo neke cijene sto sam se raspitivao ako mi nekad zatreba
400e novi vandler menjaca
27e lezaj kardana
46e hard guma
210e corteco remenica radilice(ako imas koga u Njemacku tamo je 130e)
Ramena oko 37e po komadu
Ukoliko uzmes xdrive ima manu pojede se plasticni zupcanik akutatora pa popali lampice kod nas u Cg traze(kolju) oko 500e za opravku a zupcanik novi kosta oko 6e i sam ga mozes zamijenit.
Ostalo sve u svemu dobar auto ako u start uzmes dobar ako uzmes les crno ti se pise


Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Hvala vam na odgovorima.Najvise bih ga koristio za neke krace relacije, lokal + 50-100km vikendima eventualno na odmor kad se ide zimi i leti.
Auto koji sam gledao da kupim je izmedju 6 i 7.000e pa se pitam da li za taj novac moze da uzme dobar touring.Zaista ne bih da gledam one ispod 5.000e a ima ih.

Generalno zaniteresovao sam se za jedan restyling sa aut. menjacem 2.0d je motor touring karoserija. Unutra lepa tobaco boja koze, tamni mahagoni , spolja crna boja.Zaista mi se dopao.Cena je 6300e i automobil je mislim 2008 godiste.
E sad, generalno posto sam ja vozac kamiona i nisam toliko kod kuce ne bih nesto mnogo vozio ali ne bih izlazio iz njega kada sam kuci :D 
Za 2.0d sam cuo da je lanac najveci problem i da je jako skup za zameniti.Ovo ostalo sto ste naveli i nije nesto strasno s'tim sto bih na stranu odmah ostavio 500-600e nakon kupovine auta za "ne daj boze" 

Sto se tice delova koji mogu da se nabave iz Nemacke imam dosta kolega koji gore idu kamionima i oni mogu da mi donesu sta mi treba.Moja matematika je da je kucni budzet preko 1000e , rata za auto 100-120e + 100e mesecno za njega mozda i nije tako strasno uzimajuci u obzir klasu i sam automobil.
Takodje bih voleo da mi preporucite nekoga ko bi zeleo da bude placen tog dana kada se gledaju automobili i da se izabere najbolji moguci.

Edited by rabadzia
Link to post
Share on other sites

Verzije sa problematicnim lancem su N47 177ks pa na gore, ovaj M47 (163ks) nema taj problem ako tako pise i u saobracajnoj.
Opet ovi noviji imaju DPF koji moze da napravi problem ako se vozi po gradu ili ako ga je neko skinuo a kazu da ce se to proveravati 2021.

Nije neko vreme za kupovinu auta, po meni

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Znaci ovaj ne bi trebao da bude prolematican.

Nisam ni ja siguran koliko ce da bude koriscen u toku meseca/godine ni na koliko duze relacije.Ja opet kontam, uvek sam pored limuzine imao nekog twinga za drndanje.A sto se DPF-a tice svakako ga ne bih kupovao bez njega ili bih ga mozda cak i ja sam skinuo pa vratio kada to bude moralo.Starije verzije 2.5d su nekako meni prava mera.Ne znam.

Link to post
Share on other sites

Ne znam, trojke iskreno ne bih jer sam navikao na veca vozila te klase.Drugari voze trojke, meni je ona vise za neko zezanje nego ovako da je vozim.
Dvoumio sam se izmedju E60 i Audi A6 pa je izbor pao na E60

Link to post
Share on other sites
Lijep auto,solidna oprema ali daleko od full opreme
Verzije sa problematicnim lancem su N47 177ks pa na gore, ovaj M47 (163ks) nema taj problem ako tako pise i u saobracajnoj.
Opet ovi noviji imaju DPF koji moze da napravi problem ako se vozi po gradu ili ako ga je neko skinuo a kazu da ce se to proveravati 2021.
Nije neko vreme za kupovinu auta, po meni
I na 163 konja puca lanac od 2007godine jer je to isti motor kao ovaj od 177konja samo oslabljen

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
163ks je M47, 161ks je N47 ali u pravu si!
Uglavnom od sredine 2007 svi su ti N47 sto puca lanac 1.6,1.8,2.0d sve te oznake su 2.0 motori nebitno za konjazu sa problematicnim lancem
Mozes li mi dati neki podatak oko opreme u BMWu i da li ih ima u 2.0d ?
Da krenem otprilke u e60/1 konkretno full oprema je: grijanje-hladjenje-masaza siceva,velika navigacija,digitalna klima,aktivni tempomat sa radarom,bixenon dynamic farove da prate motanje volana,aktivni volan ili dynamic drive,grijanje volana,head up display,parking senzori ima jos po nesto sto sam zaboravio

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 12/13/2019 at 11:58 PM, rabadzia said:

Ja se unapred izvinjavam ukoliko postavljam pitanje koje je mozda vec postavljeno ali ja nisam uspeo da se snadjem i nadjem sta mi treba tako da ne zamerajte.

Generalno interesuje me BMW E60 ili E61 Touring, potpuno sve jedno, oba mi se svidjaju.Slusao sam dosta prica najvise oko odrzavanja.Ja cu sada da budem iskren i reci cu da su moja mesecna primanja od 700 do 1000e + zenina plata i zelim da kupim auto na kredit, neka rata bi bila oko 100e.Posto nemam taj kes da kupim auto vec uzimam kredit mozda bih morao da se opredelim na (na zalost) 2.0d verziju iako sam zeleo bar 2.5d.

Mene najvise zanima da li ja sa ovim primanjima mogu da odrzavam E60 odnosno, koliko su mali, veliki servisi, manuelni ili automatski menjac, potrosnja, trapovi odnosno zamenski delovi koji su potrosni i koji se menjaju da ne kazem cesce.

Sva iskustva i preporuke bih voleo da cujem od vas, zato sam i dosao na forum da bih nasao pravu meru za sebe i porodican budzet :) 

Pošto sam bio u istoj situaciji pre nekoliko meseci, tražio sam i kupio isti auto, podelicu svoje iskustvo, možda ti bude od pomoći.

Pre nekih 7 meseci sam uzeo e60 520d, 2006, m47 motor, manuelac. Potraga je trajala otprilike 2, 3 meseca, ali ništa intenzivno,  kad naleti nešto da mi se svidi, odem, pogledam. Tražio sam isključivo limuzinu i fokusirao se na generalno stanje auta, nisam toliko gledao opremu i menjač da l je matik ili manuelac, imao sam doduše par zahteva što se opreme tiče, ali nije ništa bilo presudno. Da kažem i to da nisam posedovao BMW pre ovog e60. Na forumu sam 10 godina, svaki dan, u teoriji sam sve prostudirao, ali u praksi nisam imao nikakvog iskustva. 
Posle par pregledanih primeraka, koji su bili, onako, ne baš po mom ukusu, naletim na jedan oglas, auto plac u pitanju, oglas objavljen sat vremena pre toga, auto mi se svidi na oko, (crna boja, lepa oprema), nazovem, odem, pogledam, probam i kaparisem. Nisam vodio majstora sa sobom, auto je naravno bio nalickan kao i svaki na nekom auto placu, sve mi je to bilo jasno, ali mi nije delovao umorno kao neki drugi koje sam gledao pre toga, plus i boja i sve ostalo se skockalo i zato se nisam dvoumio mnogo. Po VIN  broju sam video da je sve od opreme što je na autu- fabrički( recimo M volan i još dosta nestandardne opreme, koju je kupac po želji doplatio). Na autu je radio svaki prekidač, svaka lajsna/plastika na svom mestu, uvežen iz Holandije. Izašao me oko 7100e sa registracijom. 

Posle nekih 8000km pređenih i dalje je sve u istom stanju, nije bilo nekih neprijatnih iznenađenja, utisci su samo pozitivni. Mali servis, zadnje pločice i neke sitnice na trapu su urađene malo posle kupovine, (koštalo oko 30 000 din sa rukama). Potrošnja je sasvim prihvatljiva, varira od nekih 6-7l u zavisnosti od vremena i režima vožnje, leto/zima, grad/otvoreno. Prelazim inače 10-15hiljada godišnje, znači 1 mali servis godišnje, koji je oko 100e.
Poenta je, ako uzmeš iole dobar primerak, nećeš imati problema da ga održavaš niti bilo šta, sa tvojim budžetom sigurno, nije to neki bauk, možda je 20% skuplje na godišnjem nivou nego neki Opel, Škoda ili slično i opet kažem možda. Na svakom autu moraš raditi servis, menjati gume, registrovati.
Naravno, ovo je samo moje lično iskustvo, zasad, posle nekih 7 meseci i 8000km pređenih, pretpostavljam da ima i drugačijih slučajeva, pogtovo kod auta kupljenih sa placa i od preprodavaca, gde su ljudi kupili auto u lošem stanju, koji su rupa bez dna i onda zamrzeli BMW.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dulebp said:

Izgleda bas ocuvano. Dobro si pazario. ;)

Steta sto nema xenone tj sociva, da bude jos mocniji. 

Sta znam, sve polovno je macka u dzaku. Nisam hteo da preplatim auto u startu, jer sve sto moze da rikne na onom od 6000e moze i na onom od 9000e, cim ga isteras iz necijeg dvorista ili sa placa pogotovo. Ovaj mi se svideo odmah, spram opreme i svega ostalog uklapao mi se u budzet i nije izgledao pohabano i umorno kao neki drugi i tako sam se odlucio. Nema xenone i kozu, ima parking senzore napred i nazad, cup holdere, professional navigaciju (veliki ekran), siber, M volan i rucicu menjaca, automatske komande klime. Kontam da nesto ne valja sa autom zesce, dosad bi se manifestovalo na neki nacin. 

Link to post
Share on other sites

Tacno tako. Sve si lepo rekao i uklopio. Uh velika navi...milina... Kad auto nije dobar, on brzo pokaze, ti si sigurno ubo pravi primerak. A svakako auto je polovan, i da se pokvari nesto, normalno je, sve je potrosna roba...mora nekad i da se zameni nesto. 

Link to post
Share on other sites

Istu situaciju sam ja imao prije 3 godine isao sam nekom logikom da kupim auto jeftinije pa da ulozim u njega platio ga 5100e svako zivi me zezao veli to je mrtvo ima da ulazem u njega kao u Radoje Dakic(propala firma gradjevinskih masina),uglavnom za ove 3 godine nisam ulozio 1000e u njega 350h km a jos je na fabricku remenicu radilice 334e41faf8436a287fc6682f9df64c0f.jpg4804a612ec20a753cb279bb35e3b78e8.jpg

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ako se ti i BMW "osjetite", to ide dugo i dobro. Ja sam za 5.5 godina eksploatacije mog E90 325i 3.0 radni sestak imao zamjenu remena sa tenzionom remenicom (koju sam sam uradio) i zamjenu anlasera. Ostalo je najelementarnije odrzavanje. Gume, akumulator, pakne itd... 

Link to post
Share on other sites