E36 Compakt M43B16


Recommended Posts

Zdravo svima. Imam jedan problem. Vozim auto na benzin, ali imam problem kada upalim auto da auto radi na 1500 obrtaja a nekada radi i na 1700. Posle par sekundi spusti obrtaje i smiri rad. Klapnu sam ocistio. Dok nisam klapnu ocistio on je radio konstantno na tim obrtajima. Desimi se i u voznji, kad stanem na semafor da ostane na 1500 obrtaja pa kad malo dodam gas on spusti ler.

Imam jos jedan problem. Zadnji tockovi mi idu malo spolja. Levi ide jedan stepen ali desni ide 6 stepeni ka spolja, prednja strana tocka. To smo utvrdili na reglazi. 

Posto Kompakt ne moze da se steluje pozadi, pa me zanima da li postoji neko drugo resenje da se tockovi vrate u normalu. 

E sad jedna zadnja opruga je malo izasla napolje, tj deluje kao da se iskrivila pa je sa te strane malo nizi. E sad da li postoji neka mogucnost da se to ispegla i kako?

Link to post
Share on other sites

Proveri vakuum creva, i odnesi auto na dijagnostiku mozda je neki senzor u kvaru... Ako je opruga izasla znaci da nestyo ne valja. Lepo skines sve i vidis jel pukla mozda. Mozda se jos nesto istrosilo nazad  pa treba da se menja... Opruge kupis nove ili nadjes polovne za male pare..

Link to post
Share on other sites

Nije pukla nego se nekako izdeformisala. Menjao sam levi selen bloook sto ide u sasiju ali on nije mnogo poboljsao stvari. Tako da zna malo da pobegne na desno kad je klizavo. 

Opruge su mi crvene sportske. Ne znam dal mogu naci takve.

Vakum creva su dobra ali kad odkacim protokomer od struje, on i dalje nastavi da radi podigne broj obrtaja pa spusti pa se ugasi.

Link to post
Share on other sites

Menjaj opruge onda pod hitno, ide a ako je nestabilan po suvom zamisli sta ce biti po snegu. Imas naFb grupu bmw SCG ili acacabrio pa tu trazi opruge ima ih neko 100%. Za ler moze biti dosta stvari, Recimo probaj da skines ler ventil i ocisti ga dobro. A i dijagnostika bi ti pomogla ako je otisao neki senzor... Za sad probaj da ocistis taj motorcic ler gasa.. imas na YT snimke kako se to radi

Link to post
Share on other sites