Auto se gasi E46 320d 100kw


Recommended Posts

Postovanje drage kolege braco po volanu, ako neko ima predlog za resenje ovog problema rad sam probati.

Problem je sto auto ide vuce sve ok, pali kao mina na zub, obrtaji stabilni nema varijacija, na auspuh mi ne dimi gram dima, linearno vuce i sve je po PS.u

Kada stojim u mestu stisnem kvacilo i zaturiram do 4k obrtaja auto krene da se gasi zadrhti i ako u padanju obrtaja stisnem gas on se povrati i nastavi da radi, i pre neki dan prilikom naglog kocenja auto zadrhtao i ugasio se, ostao sam bez serva bez kocnica znate i sami hahah. Auto verglao par sekundi i upalio posle toga ide normalno, s tim sto nekad ga zaturiram on normalno radi nekad zadrhti.

Gorivo nije na rezervi.

Na zadnjem malom servisu su stavljeni filtron filteri inace do sad su bili Hengst filteri.

Sta mislite da bi moglo biti?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mislimo da je kuciste filtera goriva, tj creva ispod vuku fals vazduh jer su masna a moraju biti suva samim tim pod jakim gasom kad auto potrazi vise goriva i pumpa to ocekuje jednostavno dobije fals vazduha i motor se gasi... Zanimljiva stvar sto nakon gasenja auta nece da upali na prvom verglanju tek na drugom se oseti kad nalije dovoljno goriva u filteru pa da upali iz drugog pokusaja :) Da je pumpa visokog vise ne bi upalio nikad dok se ne remontuje tako da iskljucili smo to jer auto ima snagu, svi parametri su odgovarajuci osim sto je turbo kaput... Svakako menjamo sad creva i filter goriva i sve pa cemo videti a takodje rezervoar se skida ide na ciscenje :)

Link to post
Share on other sites