e90 ravnanje glave motora


Recommended Posts

Pozdrav svima. Vec tri godine imam e90 320i 2006 god i posto je poceo trositi ulje (odprilike 1l na 500km), otisao sam kod prvog majstora da provjeri sta se desava. Ustanovio je da treba da se radi ravnanje glave motora i sve sto ide uz to (gumice itd). Nabrojao je, ali posto se ja ne razumijem toliko u to, nisam mogao ni zapamtiti. Ono sto sam ipak zapamtio jeste cijena, pa me zanima da li ima neko informacije kako se cijene zapravo krecu. Naime majstor mi je rekao da cijena za kako on kaze ,,da se to cestito uradi sa originalnim dijelovima iz bmw-a" jeste 1500 eura + na to ako se jos nesto nadje da ne radi, pa je rekao tipa svjecice ako su otisle. Nisam mnogo komentarisao, rekao sam da cu vidjeti sta i kako. 

Pa pitanje za vas ovde, da li to stvarno toliko kosta? Da li je moguce da ravnanje glave motora kosta trecina automobila? 

Hvala vam mnogo :)

Link to post
Share on other sites

Za tu cifru bih definitivno proverio i koliko kosta nova glava u Radulovicu da se poruci kao i koliko bi kod njih kostala popravka :) Mada mozda se varam ali obzirom da je svaki sklon tome onda po definiciji ne bi ih bilo na putu  a kupovina polovnog bi bila nemoguca :)

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, NikNS said:

Za tu cifru bih definitivno proverio i koliko kosta nova glava u Radulovicu da se poruci kao i koliko bi kod njih kostala popravka :) Mada mozda se varam ali obzirom da je svaki sklon tome onda po definiciji ne bi ih bilo na putu  a kupovina polovnog bi bila nemoguca :)

Kontaktirao sam Radulovic servis, pa cu vidjeti sta ce odgovoriti. Pitao sam ja i druge majstore, neki su rekli i mnogo manju cifru i upravo ta velika razlika u ciframa me iznenadila i navela da ipak pitam druge o svemu tome. Da li je neko imao iskustva i kakva su iskustva.

Link to post
Share on other sites

Da si doziveo neki kvar ogroman pa da razumem, ali tebi se auto vozi, krenuo je trositi ulje sto je i ok jos uvek, ako nista da li je proverio dihtunge i jos mnogo toga pre cifre od 1500. :) Uzmi ti lepo pogledaj nekog drugog majstora krstenog jer to je mnogo velika cifra.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, NikNS said:

Da si doziveo neki kvar ogroman pa da razumem, ali tebi se auto vozi, krenuo je trositi ulje sto je i ok jos uvek, ako nista da li je proverio dihtunge i jos mnogo toga pre cifre od 1500. :) Uzmi ti lepo pogledaj nekog drugog majstora krstenog jer to je mnogo velika cifra.

Amin! Da neko kaze da je to velika cifra. Jos me ljudi ubjedjuje to je bmw, hoce to tako kad vozis njega tralala. Pa ne vozim helikopter. Jos mi kaze, ajde da ja tebi uradim promjenu gumica i dihtunga, to ti je 700 eura, pa ti njega prodaj.

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, 1.3multijet glava ravnanje 80e drugar platio, jos par slucaja znam svi su do nekih 250e stim sto je vecina pretrpelo ozbiljne havarije na vozilu.... Glava kad se skine i odnese na masinsku obradu, ta masina nece da izvuce gajtan iz struje i kaze cek cek ovo je bmw glava nije fiatova.. Gledano iz ugla mehanike i vozaca ne bi ni u ludilo smelo biti toliko, a iz ugla lopova jer vozis 15 god star auto koji je ovde sinonim za ne znam ni ja sta je 10ta stvar. :)  Da je to tako strasno onda bi mi sto vozimo dizela slavili slavu kad nam zvekne zamajac ili turbo jer mozes oba kvara sanirati ispod 1000e :D

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Golub said:

Imas u beogradu BMW 6+ servis, to je ovlasceni servis za BMW vozila koja su starija od 6god. trebalo bi da budu jeftiniji od Radulovica.

Radulovic je javio da ne radi ravnanje glave motora. Samo vrse prodaju a za moje auto je nekih 3300 eura nova glava motora. Sto znaci da ta opcija nove glave motora otpada. Vidjecu sta kaze BMW 6+ servis pa javim ovde, ako nekome zatreba nekad (a ne zatrebalo mu nikad).

 

4 minutes ago, Boban_m said:

A kako je uopste mastor zakljucio da treba glava da se ravna? Bacio pogled?

Ostavio sam ja auto na pregled i to je on isto naplatio. (mislim na pregled) Sad sta je on tacno gledao i kako, to ne znam. 

 

1 minute ago, NikNS said:

Za dizela inace 2.0 nova original glava kosta oko 850e :)

Ja sam onda definitivno baksuz sa ovim.

Link to post
Share on other sites
Just now, StunterSM said:

Na tom motoru nije samo glava vec i karike, hilznovanje  i tako dalje.. Oko 2000e kosta da se sve lepo sredi. Sad pre neki dan je klinik radio drugaru, mogu da slikam spisak koliko je izaslo..?

Ako ti nije problem, bio bih zahvalan

Link to post
Share on other sites

Moj kolega je imao slican problem na Golfu petici 1.6 benzinjara. Sanirao je kvar zamenom gumica ventila i poslovima oko glave. Nista oko bloka, karike, hilzne,,,

Svakako mislim da je 1500 evra mnogo. Mozda bi trebalo dijagnozu odraditi malo detaljnije, neko je spominjao dihunge i slicno. Uzroci gubitka ulja mogu biti raznovrsni.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
A kako je uopste mastor zakljucio da treba glava da se ravna? Bacio pogled?

I ja se pitam? Zašto bi ravno nešto što nije iskrivljeno? Mogao bi da pretpostavi da se iskrivla u slučaju pregrevanja motora što nije slučaj kod tebe. Glava ide na obradu kada dođe do fizičkog oštećenja,najčešće kad "prokuva" motor, a kako je majstor ustanovio da je oštećena to samo on zna. Slažem se sa[mention=32488]Elvir[/mention] da bi promenom delova koje je on naveo rešio problem,mada,to je n42(pretpostavljam),Bog ga ne napravi....

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, StunterSM said:

lR3w7V7.jpg

PcCycqg.jpg

 

Veliko hvala legendo. 

 

2 hours ago, Elvir said:

Moj kolega je imao slican problem na Golfu petici 1.6 benzinjara. Sanirao je kvar zamenom gumica ventila i poslovima oko glave. Nista oko bloka, karike, hilzne,,,

Svakako mislim da je 1500 evra mnogo. Mozda bi trebalo dijagnozu odraditi malo detaljnije, neko je spominjao dihunge i slicno. Uzroci gubitka ulja mogu biti raznovrsni.

 

 

 

Ja se licno nadam necemu slicnom. Auto kod mene nije imalo nikakav sudar pa da je od toga. Jednostavno pocelo malo po malo trositi vise ulja, ili sam ja to primjetio najvise kada sam poceo voziti vise (nisam zapisivao ranije kao sada).

51 minutes ago, frank said:

I ja se pitam? Zašto bi ravno nešto što nije iskrivljeno? Mogao bi da pretpostavi da se iskrivla u slučaju pregrevanja motora što nije slučaj kod tebe. Glava ide na obradu kada dođe do fizičkog oštećenja,najčešće kad "prokuva" motor, a kako je majstor ustanovio da je oštećena to samo on zna. Slažem se sa[mention=32488]Elvir[/mention] da bi promenom delova koje je on naveo rešio problem,mada,to je n42(pretpostavljam),Bog ga ne napravi....

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Zapravo u pitanju je N46, ma da ja se ne razumijem koji je motor kakav. Tako da, mozda je i ovaj los

Link to post
Share on other sites

U pravu si n46,naslednik n42,moja greška,nije se baš proslavio kao ni prethodnik. Valjda ima neko ovde sa tim motorom da pobliže objasni problematiku oko potrošnje ulja,mada teško,nije baš najpopularniji motor. Kad si primetio povećanu potrošnju?

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Indorile said:

Na N42/46 uvek ide generalna nikad nije samo glava, takav je motor jede karike i gumice/vodjice ko sasha grey karu. 

Ne znam za druge ali sam jedva cekao da vidim tvoj opis problema :D

Link to post
Share on other sites