e90 ravnanje glave motora


Recommended Posts

21 hours ago, Elvir said:

Prema nekim podacima, uobicajena potrosnja ulja N46 je oko 1 litar na 1300km.

http://mywikimotors.com/n46b20/

 

 

 

To je tačan podatak (na našu žalost), a za turbo-dizele je normalna i veća potrošnja. Čitao sam po svim mogućim forumima, razgovarao sa BMW znalcima. BMW i dalje tretira to kao normalnu potrošnju. Odnosno potrošnju do tog nivoa. Vrlo zanimljivo...

Link to post
Share on other sites

Potrosnja do tog nivoa nije normalna, nego je disclamer fabrike (odricanje od odgovornosti) na koji mogu da se pozivaju u slucaju reklamacija u garanciji.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, zoki_doshs said:

Druze na koliko je tvoj km?

Moj N46 potrosi 0,8 na evo 10000 km, i sutra ide kod Tome na servis...

Trenutno 260,000km. Smatram da je to jako malo da bi poceo trositi 1l na 500km. Nema logike. Uz to on pusta i dim i osjeti se sagorjevanje ulja (ja mislim), jer kad izadjem osjetim drugaciji miris nego ranije. 

 

8 hours ago, Indorile said:

Na N42/46 uvek ide generalna nikad nije samo glava, takav je motor jede karike i gumice/vodjice ko sasha grey karu.

Koji motor bi ti rekao da je bolji od N42/N46? Da bude suprotnost tvom komentaru.

 

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Indorile said:

N55

Modeli sa N55 motorima su u retkoj upotrebi cak i u daleko razvijenijim zemljama od nase. Samim tim i svedočenja i utisci o potencijalnim kvarovima tokom eksplotacije.  U svakom slucaju je bilo koja preteča n55 i6 motora je bila bolja u odnosu na bilo koji i4.

 

 

Link to post
Share on other sites

Svaki auto ima nesto specificno sto se kvari/prestaje da funkcionise na nesrecu nas vozaca. Moja Honda Accord nije trosila ulja nikad, vozio je stani-kreni u BG ili 200 na sat na autoputu. Imala je 250,000km kad sam je prodao. Ali zato...letva volana dva puta (recimo) itd.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, darkside said:

Svaki auto ima nesto specificno sto se kvari/prestaje da funkcionise na nesrecu nas vozaca. Moja Honda Accord nije trosila ulja nikad, vozio je stani-kreni u BG ili 200 na sat na autoputu. Imala je 250,000km kad sam je prodao. Ali zato...letva volana dva puta (recimo) itd.

Amin!

Link to post
Share on other sites

Istina za Accord i meni prolupala letva, a ulja troši onoliko koliko ga često pucam u vtec, sve ostalo ne znam ni da postoji na kolima, tj. Ne kvari se nista, čak i svaka sijalica radi posle 270000km

Link to post
Share on other sites