BMW E90 320i problem sa paljenjem


Recommended Posts

Drugari,

majstor mi je skoro menjao plivajuci zamajac, set kvacila, sredio kocnice, zamenio sva creva, predihtovao skoro ceo motor (osim glave motora) gde god je uocio da vlazi bilo ulje bilo antifriz, zamenio senzor radilice posto je bio napukao, ocistio klapnu, promenio sva ulja koja postoje na autu i skinuo dizne koje je posla na ultrazvucno ciscenje. Muku mu je zadao senzor radilice jer je iz prodavnice uzeo najmanje 2-3 komada da bi izabrao jedan koji radi. E sad tu dolazi problem: kada je auto hladan ujutru pali ko mina. Kada ga vozim i zagrejem na radnu temperaturu, ugasim i ostavim da odstoji jedno pola sata, 45 minuta i pokusam da ga upalim ponovo, vergla jedno 3-4 sekunde dok ne upali i dalje nastavi da normalno radi. Pre nego sto sam odvezao auto kod majstora to se nije desavalo. Palio je u svim rezimima savrseno.

Sta bi moglo da bude uzrok takvom ponasanju auta?

Hvala unapred svima

Link to post
Share on other sites

Hvala druze na brzom odgovoru. A gde bih mogao da nabavim taj originalni senzor radilice? Ipak sam od skoro vlasnik BMW-a pa nisam bas upucen gde postoje originalni rezervni delovi.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozdrav drugari,

moj majstor je zvao Deltu za senzor radilice i kaze mi da je cena sa BMW pecatom 33000 dinara!!! Pa to je katastrofa. Jel mozete da mi preporucite neki senzor iz zamene da nije ovolika cena? Trenutno mi je stavio neki senzor od 6000 dinara i auto se namuci dok upali.

Hvala vam unapred

Link to post
Share on other sites

Dragi StunterSM,

Ovo gore je broj sasije mog BMW-a. Saznaj mi cenu i gde mogu odmah da nabavim deo, molim te. Napisao sam mail Radulovicu ali ga nemaju na stanju i treba da se ceka od 5-10 radnih dana da stigne. Inace mu je cena 14,962 dinara kod njih. Sto je izuzetno prihvatljivo.

srdacan pozdrav

Edited by Vasko
Link to post
Share on other sites
On 1/1/2020 at 11:57 PM, Vasko said:

Drugari,

majstor mi je skoro menjao plivajuci zamajac, set kvacila, sredio kocnice, zamenio sva creva, predihtovao skoro ceo motor (osim glave motora) gde god je uocio da vlazi bilo ulje bilo antifriz, zamenio senzor radilice posto je bio napukao, ocistio klapnu, promenio sva ulja koja postoje na autu i skinuo dizne koje je posla na ultrazvucno ciscenje. Muku mu je zadao senzor radilice jer je iz prodavnice uzeo najmanje 2-3 komada da bi izabrao jedan koji radi. E sad tu dolazi problem: kada je auto hladan ujutru pali ko mina. Kada ga vozim i zagrejem na radnu temperaturu, ugasim i ostavim da odstoji jedno pola sata, 45 minuta i pokusam da ga upalim ponovo, vergla jedno 3-4 sekunde dok ne upali i dalje nastavi da normalno radi. Pre nego sto sam odvezao auto kod majstora to se nije desavalo. Palio je u svim rezimima savrseno.

Sta bi moglo da bude uzrok takvom ponasanju auta?

Hvala unapred svima

Ovo je nazalost primer kad srokas silnu lovu u kola i opet ne mozes nikako biti zadovoljan... Od babe devojka maltene nikad -_-

Link to post
Share on other sites

Ja to isto sve uradio, od slova do slova, onda je crko turbo tj evo ga zvizdi cure misle da sam ja hahah :D 27og ide na remont turba, menja se diff i poluosovine zadnje, diskovi i plocice i to je to. :D Ako nesto zvekne ne gine pozar na parkingu posle blizu 2000e ulozenog :D

Link to post
Share on other sites
Gdje remontuješ turbinu, gdje si uzeo diff (nov ili polovan) i poluosovine (nove ili polovne)?

Turbo radim preko Turbo servis Uzice, preko servisa u Novom Sadu, generalno tamo jako dobra reputacija vazi pa makar ako bude bilo problema znam da me nece otresti i slicno nego ce se pozabaviti time i resenjem problema. Utiske cu detaljno javiti kako je sta proslo.
Poluosovine i diff sam nabavio od drugara koji je svoj razlupao a pre nezgode je auto bio retko utegnut, tada se takodje radi hard guma ona. Nakon toga ide nov intercooler sva creva i radi se izduv da se turbu malo olaksa da dise sto kazu. To ceka da drugar dodje iz Norveske jer smo tamo nabavili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, pesimista said:

Ovo isto stiže iz Norveške?

Koliko košta nov interkuler i kakva je bila ponuda kod nas?

150e sva creva silikonska plava (ova su crna unutra su plava) jer nisam hteo da sarenim motorni prostor, interkuler 120e, hard guma 60e  a kod nas nisam gledao jer pokusavam sve sto je moguce da uzimam preko iz losih iskustava sa par stvari koje sam kupovao u suvom kvalitetu a dobio desetu klasu :) 

Link to post
Share on other sites
Kad vec uzimas nov intercooler, mozda da uzmes malo veci? Doduse nisam siguran kakva je aftermarket ponuda za dizele, ali ovde bar za benzince je to redovan upgrade.

Bilo je u opticaju sa golfa 5 1.9tdi zbog kacenja i svega bila bi laka modifikacija ali ne bih se igrao pogotovo jer ce na autu biti repariran turbo koji vise nikad nece biti ko fabricki, a opste je poznato da veci interkuler cedi turbo tj turbo mora da radi vise nego sto bi mu trebalo da bi motor dobijao isti pritisak na usisu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
Moguce da nisam u pravu ali posto je interkuler deo zatvorenog sistema usisa, jednom kad postigne pritisak turbu je svejedno. Teoretski razlika je samo u pocetnim momentima.

Ne, u pravu si, lose sam se izrazio, u samom pocetku je veci zadatak napuniti ali se sama misija ne zavrsi u tih par sekundi, vec i samim odlazenjem pritiska odrzavanje isto nije recimo kao kod standardnog. A buduci da isti interkuler ako se ne varam ide i na 3.0d sa 184hp i 204hp sam interkuler je dovoljan, da imam viska novca i zelje da budzim moju ragu okrenuo bih se motoru sa comon railom a ne vp44 pumpom hybrid turbom i nekom finom mapom, ovako mi ostaje samo dodati par konja da je elasticniji po gradu kao i model sa 150ks i to je to, ja sam covek koji voli N/A motore benzince a ovo je nuzno zlo sto vozim haha [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Vasko said:

Dragi StunterSM,

Ovo gore je broj sasije mog BMW-a. Saznaj mi cenu i gde mogu odmah da nabavim deo, molim te. Napisao sam mail Radulovicu ali ga nemaju na stanju i treba da se ceka od 5-10 radnih dana da stigne. Inace mu je cena 14,962 dinara kod njih. Sto je izuzetno prihvatljivo.

srdacan pozdrav

Ista cena. 15.000din. Ako odlucis moze biti sledece nedelje izmedju ponedeljka i petka. Ako bi zamenski koji radi posao, on je 8500din. U pitanju je Facet. Vidi jel do njega i javi samo sta si odlucio..

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, StunterSM said:

Ista cena. 15.000din. Ako odlucis moze biti sledece nedelje izmedju ponedeljka i petka. Ako bi zamenski koji radi posao, on je 8500din. U pitanju je Facet. Vidi jel do njega i javi samo sta si odlucio..

Hvala ti puno druze. Otici cu do mog majstora da vidim kako i sta pa ako se odlucimo na tu opciju kontaktiram te sigurno.

Jos jednom puno hvala.

srdacan pozdrav

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, NikNS said:

Turbo radim preko Turbo servis Uzice, preko servisa u Novom Sadu, generalno tamo jako dobra reputacija vazi pa makar ako bude bilo problema znam da me nece otresti i slicno nego ce se pozabaviti time i resenjem problema. Utiske cu detaljno javiti kako je sta proslo.
Poluosovine i diff sam nabavio od drugara koji je svoj razlupao a pre nezgode je auto bio retko utegnut, tada se takodje radi hard guma ona. Nakon toga ide nov intercooler sva creva i radi se izduv da se turbu malo olaksa da dise sto kazu. To ceka da drugar dodje iz Norveske jer smo tamo nabavili.

Drugar je radio za Megana kod njih i nije bio nešto previše zadovoljan, poslije 2 mjeseca je išao na reklamaciju koju su uvažili i onda je bilo sve ok. Ova moja ima malo gareži na sebi, ništa strašno, pratimo za sada. Pitao sam Acu gdje šalje - on reče u NS. Jeb'o lud zbunjenog.

Ja izgleda imam ponešto lufta u svemu, pa se razmišljam šta da radim, pa zato i pitam...

Link to post
Share on other sites
Drugar je radio za Megana kod njih i nije bio nešto previše zadovoljan, poslije 2 mjeseca je išao na reklamaciju koju su uvažili i onda je bilo sve ok. Ova moja ima malo gareži na sebi, ništa strašno, pratimo za sada. Pitao sam Acu gdje šalje - on reče u NS. Jeb'o lud zbunjenog.
Ja izgleda imam ponešto lufta u svemu, pa se razmišljam šta da radim, pa zato i pitam...

Ja sam mom toliko dusu izvadio da to nije realno, fijuce zavija, prosto nam je svima cudo kako nije izleteo propeler i povukao ulje, cim odrade sve ja cu detaljno ispisati kako je sta proslo i nadam se da nece biti problema. Jer vecina tema na forumu je nekako malo obradjena sto se toga tice pa cu se potruditi da predstavim i utiske i proceduru sto je bolje a bice i slika nadam se u dogovoru sa majstorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
On 1/16/2020 at 7:00 PM, NikNS said:

Ja to isto sve uradio, od slova do slova, onda je crko turbo tj evo ga zvizdi cure misle da sam ja hahah :D 27og ide na remont turba, menja se diff i poluosovine zadnje, diskovi i plocice i to je to. :D Ako nesto zvekne ne gine pozar na parkingu posle blizu 2000e ulozenog :D

Zasto menjas diff i poluosovine?

Link to post
Share on other sites