BMW E90 320i problem sa paljenjem


Recommended Posts

Tacno tako, tipa semafor stisnes kvacilo zelis u prvu, nije ni usao menjac do kraja u brzinu on lupi nazad, idem nizbrdo u garazi u prvoj stisnem kvacilo da bih zakocio pred krajem nizdbrdice on udari pozadi i slicno. Dosta i nervira i pitanje je kad ce motor da radi a nece prenositi snagu jer se diff razleteo haha. [emoji1787] Mnogi nazalost misle da je to samo hard guma ali realnost je malo skuplja i zahtevnija za zamenu [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, StunterSM said:

Jer se cuje klak kao na svakoj 46ici

Ja na mojoj ne cujem .. mozda se cuje spolja ali unutri (sto bi vi lale rekli) ne cujem :)

Ja imam cudne vibracije na 80-100, 110 pa sumnjam na nosac neki ili poluosovine isto ...

Toliko je osetna ta vibracija, da bi mi i Steva Zigon zavideo na osecaju ... ali me eto .. nervira :) 

Nikako da se nakani da to isteram do kraja ... i ti si mi padao napamet da te umorim da mi pretrkeljises auto u tom pogledu. Cenim tvoj pogled na odrzavanje auta :D 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

Tacno tako, tipa semafor stisnes kvacilo zelis u prvu, nije ni usao menjac do kraja u brzinu on lupi nazad, idem nizbrdo u garazi u prvoj stisnem kvacilo da bih zakocio pred krajem nizdbrdice on udari pozadi i slicno. Dosta i nervira i pitanje je kad ce motor da radi a nece prenositi snagu jer se diff razleteo haha. emoji1787.png Mnogi nazalost misle da je to samo hard guma ali realnost je malo skuplja i zahtevnija za zamenu emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Na zalost nije samo dif i poluosovine, nego i sileni mosta

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

Ja na mojoj ne cujem .. mozda se cuje spolja ali unutri (sto bi vi lale rekli) ne cujem :)

Ja imam cudne vibracije na 80-100, 110 pa sumnjam na nosac neki ili poluosovine isto ...

Toliko je osetna ta vibracija, da bi mi i Steva Zigon zavideo na osecaju ... ali me eto .. nervira :) 

Nikako da se nakani da to isteram do kraja ... i ti si mi padao napamet da te umorim da mi pretrkeljises auto u tom pogledu. Cenim tvoj pogled na odrzavanje auta :D 

Haha, na tim brzinama su tockovi u vecini slucajeva. Ne radi vise servis, vec tri godine se bavim proizvodnjom performance delova za pogon, ne samo za bmw vec i za mnogo skuplja auta 😏

Link to post
Share on other sites
Na zalost nije samo dif i poluosovine, nego i sileni mosta

Znam znam, kakvo ti misljenje imas o poliuretan bushings setu od 300e da se sve izmeni. Mislim auto se nece prodavati, ostaje kod mene svakako i vozice se sto je duze moguce. Ali me zanima i sa strane preformansi koje svakako ja ne mogu do maksimuma izvlaciti sa smrdljivim dizelom ali eto cisto kad hocu neku krivinu lepse uhvatiti, da li je odzivniji auto mnogo i utegnutiji, i da li samom autu smeta ta ukrucenost sto bi rekli na long run. Hvala unapred


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
14 hours ago, StunterSM said:

Haha, na tim brzinama su tockovi u vecini slucajeva. Ne radi vise servis, vec tri godine se bavim proizvodnjom performance delova za pogon, ne samo za bmw vec i za mnogo skuplja auta 😏

Ne radi za vecinu, al valjda za drugare sa foruma moze da se pogleda ispod zita :D:D

Nisu tockovi, i to sam menjao (zimski vs letnji). Svi su mi sa minimalno tegova i izbalansirani / nove gume. Kazem ti, Stevo Zigon da mi pozavidi :D 

Link to post
Share on other sites

Ili opcija dva, da izdrzim do kraja godine, pocetak sledece ... pa da jurim neki e90 / e60 ... Sluzio je bez problema do sada ... povecavaju mu se sanse da pocne da drnda ...

Link to post
Share on other sites

Cao drugari a posebno StunterSM :)

Zamenio samo na mom 320i e90 senzor radilice i stavio original sa BMW pecatom. I, nista se nije promenilo. Radi isto ko kinez. Kad je hladan pali na zub kad ga ostavim posle voznje jedno pola sata i pokusam da upalim, vergla 2-3 sekunde i onako mucno upali. Posle radi savrseno. Da napomenem da je majstor jos i skidao creva za dovod benzina i kacio manometar da izmeri pritisak pumpe i mislim da je pokazao 3.5 bari ako se ne varam. Da nije tu nesto zeznuo mozda? Ne znam vise sta da mislim, mnogo me iritira.

unapred zahvalan,

Vasko

Link to post
Share on other sites
On 1/25/2020 at 11:47 AM, Braneas said:

Probaj nesto: pali ga kao starog dizela. Sacekaj koju sekundu na prvom polozaju kljuca, da podigne pritisak goriva, pa ga upali.

Probao, dao kontakt sacekao da se pogase sve lampice i kresnuo. Isto se ponasa 😥

Link to post
Share on other sites

Neverovatno mi je da je auto pre "rasturanja" perfektno radio i cim ga je sastavio sa novim delovima poceo da zeza kod paljenja. Cak sam za svaki slucaj uzeo nov VARTA akumulator od 74Ah. Da napomenem da je menjao i svecice. Stavio je NGK jer se i prethodne bile NGK samo skroz izgorele. Cak i sa njima je bolje palio nego sad.

Link to post
Share on other sites

Ja bih ipak podigao zadnje sjediste i odvrnuo okrugle poklopce i pumpe i regulatora pritiska da vidim kakvo je stanje. Vjerovatno znas da je regulator na vozackoj strani a pumpa na suvozackoj strani ispod zadnjeg sjedista. Moj e90 ima identicne simptome kao tvoj. Otkrio sam da je razlog napuklo kuciste regulatora pritisak-uobicajen problem. Lako je prepoznati problem jer benzin vlazi odozgo po plastici kucista.

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Boban_m said:

Ja bih ipak podigao zadnje sjediste i odvrnuo okrugle poklopce i pumpe i regulatora pritiska da vidim kakvo je stanje. Vjerovatno znas da je regulator na vozackoj strani a pumpa na suvozackoj strani ispod zadnjeg sjedista. Moj e90 ima identicne simptome kao tvoj. Otkrio sam da je razlog napuklo kuciste regulatora pritisak-uobicajen problem. Lako je prepoznati problem jer benzin vlazi odozgo po plastici kucista.

Hvala ti na savetu, samo mi je malo cudno da auto ujutru kad je hladan pali na zub a kad ga posle voznje ugasim i ostavim da odstoji jedno pola sata, muci se da upali. Zar ne bi trebao u oba slucaja da se muci dok pumpa ne nabije pritisak?

Link to post
Share on other sites

Kod mene nikad nije hladno, I nekad upali odmah, nekad vergla 2-3 sec. Tvoj problem mi lici na gubitak pritiska u benzinskom cjevovodu na relaciji dizna-pumpa- regulator. Ovo sto sam ti rekao da provjeris uzima 15ak minute I bar jednu stvar mozes eliminisati, a najcesce ona u tom sistemu omane. Naravno, uzrok moze biti nesto sasvim drugo, ali treba pokusati. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 1/27/2020 at 1:05 AM, Boban_m said:

Kod mene nikad nije hladno, I nekad upali odmah, nekad vergla 2-3 sec. Tvoj problem mi lici na gubitak pritiska u benzinskom cjevovodu na relaciji dizna-pumpa- regulator. Ovo sto sam ti rekao da provjeris uzima 15ak minute I bar jednu stvar mozes eliminisati, a najcesce ona u tom sistemu omane. Naravno, uzrok moze biti nesto sasvim drugo, ali treba pokusati. 

Evo i mene posle duzeg vremena. Majstor je SVE ZIVO proverio ukljucujuci i pumpu za gorivo i svi parametri su OK. Jedino sto mu je privuklo paznju je rad VANOS-a. On smatra da on tu nesto brljavi odnosno da kad je vruc ne zatvara dobro ventile i zbog toga se desava ovo sto se desava. E sad, nije siguran da li je to do senzora koji kontrolise rad VANOS-a ili bas do samog VANOS-a. Jel ima neko neki savet u vezi ovog slucaja ili slicno iskustvo?

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites