530d e60 povremeni problem sa dimovima i podizanje nivoa ulja


Recommended Posts

Dobar dan svima.

Imam problem sa Bmwom E 60 530d 160kw 2005god.dpf,egr,swirl flups off.

Prvi simptomi su bili kao da glavi geometrija turbine. Promene zvuka i dosta dima i to uglavnom kad se pusti gas i krene motrno kocenje.

Zamenjena turbina i opet ista stvar.

Problem je sto nema gresaka.

Desava se da nema dima uopste 400km neprekidne voznje i odjednom krene da dimi i promeni zvuk.

Prvo sam ja odradio softwareski dpf i egr off a posle toga sam isao kod Igora iz Valjeva i on mi je ubacio fabricku mapu i ugasio dpf i egr i odradio update sofrwarea.

Auto radi mekano bez ikakvih probmlema.

Potrosnja normalna.

Desava se jos i da nekad dize nivo ulja u karteru.

Oprao sam maf i map sensor.

Klapne izbacene. 

Dizne proverene impom.

Filter uljnih para zamenjen a membrana izgleda dobro.

Probao sam cak i da skinem crevo koje ide od separatora uljnih para i opet se isto desava.

Sve je ok ali auto nekad dimi kao lokomotiva i promeni zvuk kao kad zaglavi geometrija.

Inace auto je pun snage a kad pocne da dimi izgubi vrlo malo.

Da pusta semering na common rail pumpi dizao bi nivo ulja konstantno i nebi dimio i menjao zvuk.

Molim za pomoc jer vise nemam ideju sta bi moglo biti.

 

Link to post
Share on other sites

 

Posle svega uradjenog auto nekad nedimi uopste a nekad  dimi kao tenk i puni karter gorivom.

Razmisljam da zamenim map i maf i da skinem dizne da proverim ali da je problem sa diznama ili map,maf senzorom dimio bi stalno i gibio bi dosta snage.

Stara turbina proverena i dobra je. Oprana je i izbalansirana i ceka kupca.

 

Link to post
Share on other sites

To sa nalivanjem goriva moze da bude jako opasno, imao sam jesenas situaciju na bageru sad imam na kolima. Satre ti motor cas posla. A na bageru mi je pustao 3l na 10h rada. Bukvalno svako jutro sam mu menjao ulje. Nadam se da mu menjas ulje cim primetis da je digao nivo. To ti je prva pomoc dok ne resis problem. 

Link to post
Share on other sites

Nisam znao da dize nivo ulja dok nisam ispustio ulje radi zamene posle 15000km. Izvadio sam 12.5 litra. Kako taj motor nije prolupao nije mi jasno. Motor je i dalje pun snage pali na ovo hladno vreme potpuno normalno. 

Jos jednom hvala na odgovorima.

Ako imate jos neku ideju napisite.

Link to post
Share on other sites

Najveci problem je da bih ga prodao moram da resim problem. A sa druge strane je jedna od ocuvanijih 5ica i ulozio sam dosta para u nju.

Probacu da ubacim mapu iz nekog istog auta na kome je ugasen dpf i egr pa cemo videti. Mislim da je to najbolja opcija. Ako neko ima dobru proverenu mapu nek se javi u pm  lako cemo se dogovoriti. 

Link to post
Share on other sites

Najveci problem je da bih ga prodao moram da resim problem. A sa druge strane je jedna od ocuvanijih 5ica i ulozio sam dosta para u nju.

Probacu da ubacim mapu iz nekog istog auta na kome je ugasen dpf i egr pa cemo videti. Mislim da je to najbolja opcija. Ako neko ima dobru proverenu mapu nek se javi u pm  lako cemo se dogovoriti. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I mene cudi kako nije. Presao sam 20ak hiljada sa 2 zamene ulja. Prvi put kad sam zamenio ulje posle 15000km istocio sam skoro 13l. Sto se tice motora i sada je kao nov. Radi mekano vuce odlicno. Nije mi jasno kako nije prolupao. Nema opiljaka tako da je sve ok. Taman je lepo opran motor.

Link to post
Share on other sites