F25 (povremen) problem


Recommended Posts

Vozilo je u mom vlasnistvu oko 3 ipo godine. Presao ukupno oko 168 000km, od toga kod mene oko 65 000. Kupljen nov u Srbiji, ja drugi vlasnik, redovno odrzavan u ovlascenim servisima. Resenje mog problema cu potraziti u servisu, ali rekoh da vidim da li je neko imao slican problem ili bar predpostavku u kom pravcu ici.

x3-greska.jpg

 

Vec neko vreme u nazad mi se povremeno pali greska prikazana na fotografiji. Nema pravila kada, zbog cega i koliko cesto ce se pojaviti. Nekada se pojavi i po 10ak puta u danu (tj. jednoj voznji), a nekada se ne pojavi i po par nedelja. Pojavi se samo prilikom ubrzanja. Recimo krenem u obilazak, "stisnem" papucicu gasa, vozilo jedva ubrzava kao da uopste ne pali turbinu. Istovremeno se upali greska koja je prikazana na displeju. Greska/upozorenje se tu ne zadrzi dugo. Uglavnom se ugasi posle par sekundi. Nekada se ista stvar ponovi i kod sledeceg ili narednih par obilazenja drugih vozila. A nekada se posle tog prvog puta ne upali danima i vozilo normalno funkcionise i vuce.

Da li se neko sretao sa slicnim problemom?

 

Link to post
Share on other sites

Nista. Nisam nigde ni isao. To se desava povremeno i taman kad mi dosadi i resim da se pozabavim time, on jedno vreme radi bez problema :)

Treba uskoro da radim mali servis, pa planiram tada i oko toga da vidim. ALi ovih dana je ponovo pocelo ucestalo da me zeza, pa rekoh da postavim pitanje ovde. Cisto dok ne odem u servis. Racunam da nije nista strasno da je potrebna hitna poseta servisu...

Edited by AleksandarA
Link to post
Share on other sites

Javi kd ocitas greske. Mada problem zadrzavas predugo po meni na autu. Sad je najbolje izbrisati greske i zanemariti sada sta pokaze, nego ocitati sledeci put posle brisanja kad pokaze gresku. A posto nisi dugo bio na citanju, nakupilo se tu sigurno jos neki problemcic koji verovatno nema veze sa tim desavanjima. Lici na prepunjavanje turbine, i gasenje iste. Tzv limp mode

Link to post
Share on other sites

Problem u celoj prici je sto to nije konstantan problem. Vec , kao sto sam napisao, povremen. To je razlog sto tome nisam pridavao veliki znacaj, pa nisam specijalno zbog toga isao u servis. Ali moram se pozabaviti se time. Za pocetak cu probati tu kod lokalnih elektronicara da mi ocitaju greske. Pa ako oni ne budu uspeli, otici cu do ovlascenog. Mali servis nece skoro, jer u poslednje vreme bas slabo vozim taj auto...

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, AleksandarA said:

Problem u celoj prici je sto to nije konstantan problem. Vec , kao sto sam napisao, povremen. To je razlog sto tome nisam pridavao veliki znacaj, pa nisam specijalno zbog toga isao u servis. Ali moram se pozabaviti se time. Za pocetak cu probati tu kod lokalnih elektronicara da mi ocitaju greske. Pa ako oni ne budu uspeli, otici cu do ovlascenog. Mali servis nece skoro, jer u poslednje vreme bas slabo vozim taj auto...

Druze moram te ispraviti, taj problem nije povremen vec vrlo verovatno stalan ali se auto povremeno prebacuje u limp mode. Imas neki kvar, a kvar ne moze biti povremen, samo moze u zavisnosti od nacina voznje, senzora itd da prebacuje u limp mode. 

Moj ti je savet da odes sto pre u servis, jer ignorisanjem jednog kvara mozes izazvati mnostvo drugih.

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, AleksandarA said:

Recimo krenem u obilazak, "stisnem" papucicu gasa, vozilo jedva ubrzava kao da uopste ne pali turbinu. Istovremeno se upali greska koja je prikazana na displeju. Greska/upozorenje se tu ne zadrzi dugo. Uglavnom se ugasi posle par sekundi. Nekada se ista stvar ponovi i kod sledeceg ili narednih par obilazenja drugih vozila. A nekada se posle tog prvog puta ne upali danima i vozilo normalno funkcionise i vuce.

Meni ovo deluje poprilično ozbiljno da bi se zanemarilo; prilično je opasno preticati ako se ne može verovato motoru da će povući i izvršiti preticanje u očekivanom vremenskom roku.

 

Link to post
Share on other sites

Samo da se javim. Nisam isao u ovlasceni servis. Za pocetak sam isao kod lokalnog majstora, koji radi samo taj deo oko elektronike, dijagnostike i td... Pa ako to ne bude dalo rezultate, idem dalje. Sto se gresaka tice, nema nista sem sto prijavljuje da je DPF filter zaprljan. E sada mozda cu lupiti , ali mi se cini da je pomenuo nekih 18grama, ma sta to znacilo. Ostao je auto da se odradi regeneracija, pa cu videti da li ce se greska ponavljati ili je to to. Mada, od mog prvog pisanja je proslo 7 dana, preslo se par stotina km, greska se naravno nije pojavljivala i auto je normalno isao. Ali vec sam pominjao to da se to dan/dva javlja konstantno po vise puta, pa posle po par nedelja pa i vise sve normalno funkcionise....

Edited by AleksandarA
Link to post
Share on other sites