Blokiranje EGR


Recommended Posts

Ne bih želeo da me neko krivo shvati, ali čemu blokiranje EGR-a, skidanje DPF-a i slične modifikacije ako takvo vozilo neće biti moguće registrovati?

Ne znam pošto je nov EGR, iz originala ili zamenski, kao i da li čišćenje istog pomaže, ali zar to ne bi bilo pametnije odraditi u svetlu svega što nam predstoji?

 

Ovo pišem bez loše primisli, samo kao moguću smernicu pri razmatranju kako rešiti ovaj ili sličan problem koji je vezan za ekologiju a deo usisa/izduva naših automobila.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, pesimista said:

Ne bih želeo da me neko krivo shvati, ali čemu blokiranje EGR-a, skidanje DPF-a i slične modifikacije ako takvo vozilo neće biti moguće registrovati?

Ne znam pošto je nov EGR, iz originala ili zamenski, kao i da li čišćenje istog pomaže, ali zar to ne bi bilo pametnije odraditi u svetlu svega što nam predstoji?

 

Ovo pišem bez loše primisli, samo kao moguću smernicu pri razmatranju kako rešiti ovaj ili sličan problem koji je vezan za ekologiju a deo usisa/izduva naših automobila.

Ja cu da ti kazem cemu, mnogo je skupo ragu od 200.000km+ drzati ispravnu i zelenu. Generalno ta ekoloska sranja stvarno samo prave automobilima problem kad oni ostare. Na 200.000km+ imas lufta svuda po malo, a ovo su slabe tacke i kad je sve ispravno.( nacin voznje moze da dovede do kvara cak i na relativno novom i mladom automobilu) Evo npr nisam za gasenje egr-a. I onda skontam da imam 240.000km na satu i da je pitanje trenutka kad ce da zaglavi egr pa mi istopi granu koja je nova 500e, kad ce njegov hladnjak da propisa(nov je cini mi se 400e), a vreme mu je taman sad da propisa i salije vodu u usisnu granu itd. Evo, uradio sam blokiranje egr-a na n47 177ks i softcersko gasenje. Auto bolje povlaci sa ~1300rpm, znaci da je moj sve vreme bio malo otvoren egr. Nemam rizik za dva kvara koja su karakteristicna na ovoj kilometrazi. Dalje, za dpf nemam neki strah jer pratim diferencijalni pritisak i interval regeneracije. To sljaka lepo, ali nije radilo kad mi je jedan grejac riknuo, skotao sam na vreme. Pa nije radilo kad je modul grejaca riknuo, takodje skontao na vreme. Termostat nov, tu sad nema razmisljanja nekih 50.000km( nemam cajger za temp, pratim preko app). Sonde u dpfu rade za sad. Jednom sam primetio malo cescu regeneraciju, bila je jer je otisla gumica na crevu interkulera pa je gubio boost malo i odma vise cadji jer je manje vazduha u smesi. Promenio svih 5(65e su kostale). I tako da ne pisem ovde dalje, a ima mnogo da pisem na tu temu.... Uglavnom, sve je to normalno da rikne posle 10god i 240.000km. Ako ga nema ne moze ni da rikne 👌

Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites

Da dodam, drzao sam servis za bmw 6 godina pa sreca znam sve oko ovoga i lako mi je. Sta ce obican covek koji tera auto da mu majstor ustanovi ispravnost, nema mogucnost i znanje za dijagnostiku itd. Tako je ovde na balkanu, bas smo pacovi da nema dalje.. 😎

Link to post
Share on other sites

DPF nemam  mislio sam blokirati egr sta je najbolje za blokirati dali na egr ili na grani i otici da mi neko jos to softerki ugasi ili moze sve to uraditi i softverski ili mora i menahinika i elektronika. Hvala

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 1/18/2020 at 2:39 AM, StunterSM said:

Jednom sam primetio malo cescu regeneraciju, bila je jer je otisla gumica na crevu interkulera pa je gubio boost malo i odma vise cadji jer je manje vazduha u smesi. Promenio svih 5(65e su kostale)

Gde se mogu nabaviti te gumice i kako pratis temp, preko koje app ? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Golf 8 dva katizatora ili blago nama :D Mislim da na tehnickom nece imati problema previse kola od pre 2009 kad je Euro 5 postao standardan i DPF obavezan jer mnoooogooo automobila je sa razlictim set up dolazilo, tipa znam za BMW E87 za neka trzista nije dolazio sa DPF, za neka jeste.. 
Drugo, ako budu strogi, fasovali amo ga svakako =] Meni auto bez dpf mnooogo bolje vuce... Da se stavi na valjke verovatno bi konstantniju snagu pokazivalo...

Link to post
Share on other sites

Sto se tehnickog tice e39 individual me namucio sa izduvnima gasovima a auspuh mu fabrika katalizatori sonde sve 1/1 na kraj izcackamo crkao protokomjer i zbog njega automatski bogata smjesa i vise co2
E60 koji mi nema ni katalizator ni dpf prolazi bez ikakvih problema

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites