Macke na autu


Recommended Posts

Moj macak mi se pentra po autu i nisam imao s tim problema dok jutros nisam vidio ogrebotine po krovu i haubi. Mozda ih i nije on ostavio, nego druge macke koje sam snimio da hoce da skoce na auto, ali u svakom slucaju moram da smislim nesto da ih odbijem od auta. Ne kupuje mi se cerada jer je smor stavljati i skidati svako vece i jutro. Ima li neko drugo pametno rjesenje?

Link to post
Share on other sites

Probaj u nekom pet shop-u da nađeš onaj repellent trening sprej za pse i mačke. Trebalo bi da pomogne. Problem je što mačka može da skoči uvis 1.5 m bez problema, pa treba naprskati cijeli auto...

Link to post
Share on other sites

Ma nema leka. Na mom autu se redovno šibaju mačke, nekoliko puta su uništile i haubu i gepek vrata, ali bukvalno! U toj meri da ni smirglanje laka nije pomoglo. To traje do dan danas, narocito zimi kada naskaču na toplu haubu u zimskim danima da se ogreju. 

Link to post
Share on other sites

Sto se tvog macka tice, jedino sto mi sad pada na pamet je flasica sa vodom. Kad god ga zateknes na autu, kupanje. Relativno brzo ce nauciti da se ne penje. Ali potrebno je "kupati" ga sto cesce je moguce, a i nece ti pomoci sa drugim mackama. Voda je generalno odlican nacin da se macka odvikne od nezeljenog ponasanja ali nije uvek prakticno i primenljivo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, cokanovic said:

Ma nema leka. Na mom autu se redovno šibaju mačke, nekoliko puta su uništile i haubu i gepek vrata, ali bukvalno! U toj meri da ni smirglanje laka nije pomoglo. To traje do dan danas, narocito zimi kada naskaču na toplu haubu u zimskim danima da se ogreju. 

Au...

11 minutes ago, Vedran said:

Sto se tvog macka tice, jedino sto mi sad pada na pamet je flasica sa vodom. Kad god ga zateknes na autu, kupanje. Relativno brzo ce nauciti da se ne penje. Ali potrebno je "kupati" ga sto cesce je moguce, a i nece ti pomoci sa drugim mackama. Voda je generalno odlican nacin da se macka odvikne od nezeljenog ponasanja ali nije uvek prakticno i primenljivo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Probacu da ga istreniram, ali mi se cini da cu morati da se drkam s ceradom svaki dan 😡

Da mi je neko rekao da je keratin tvrdji od fabrickog laka ne bih mu vjerovao. Evo close-up slicice. Poliranje bi izvuklo ovo, ali ne mogu da poliram svakih 7 dana...

ogrebotine-po-krovu.jpg

 

Edited by Boban_m
Link to post
Share on other sites

Nanopremaz ili tzv "keramika" nije resenje. Auto ne postaje otporan na grebanje niti bilo sta tog tipa.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da, razmisljao sam o foliji na krovu, prvenstveno zastite od sunca radi (a ovde je nemiloardno), ali i zbog estetike. Mislio sam da stavim gloss crnu (kao crno staklo)  ali sam pomislio kako ce nesrecna folija proci ako lak ne moze da se odupre. Sad si me podsjetio da sam negdje gledao te folije sa samoregeneracijom. Definitivno cu uzeti u obzir kao jednu od mjera.      

Link to post
Share on other sites

Jos uvek imam problem ali tek ponekada kada je hladno napolju a ja stignem kuci, hoce da se ugreje. Ali to tek onako, retko. Ja sam koristio neki gel sto tera macke, miris im smeta. Ima da se kupi u pet shop-u. 

https://m.kupujemprodajem.com/Kucni-ljubimci/Odeca-i-oprema/Gel-za-odbijanje-pasa-i-macaka-Repellent-Keep-Off-Jelly-61605456-oglas.htm#mhs0-1580120388669

 

Stavljao sam svuda, mozda par meseci i sada instiktivno macka mimoilazi taj prostor. 

Postoji nesto ovako ali nisam probao. 

https://m.aliexpress.ru/item/32861782664.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail

Link to post
Share on other sites