Seckanje posle 3000 obrtaja


Recommended Posts

Pozdrav drugari, 

cini mi se da sam spomenuo ovaj problem u prethodnoj temi gde smo pisali o potrosnji. Hajd da vas podsetim. Naime, radi se o problemu da auto kada se potppi papucica do kraja, u drugoj brzini pocinje da secka na oko 4000 obrtaja, u trecoj na oko 3000-3200, u cetvrtoj na oko 2700, u petoj na oko 2500... pregledan je Dpf, nije zapusen (19.07.2019. Je ugradjen nov), kontrolisane su dizne, regulatori pritiska, senzori na rail sistemu, pumpa, stavljan je nov protokomer, ponovo isto, menjali smo turbinu, ista prica i sa drugom turbinom... Majstor sumnja na kompjuter pa kao ostaje jos na tome da se sutra proba drugi komp.. 

Da ne bude zabune, auto konstantno puni do crvenog samo sa seckanjem. Na sekund izgubi snagu pa dobije, izgubi pa dobije i tako radi dok se ne presalta u visi stepen pa pocinje ponovo. Nikakvu gresku ne prijavljuje. Klapne na usisnoj su skinute (i pre toga se to desavalo), ociscen egr, ociscena usisna, zadihtovano sve kako treba... 

Da li je neko imao takav problem ili zna kako da resim to, da me uputi kod nekog itd ?

Unapred hvala ! :)) 

Link to post
Share on other sites

Resena misterija DEFINITIVNOOO 🤩

Leva bregasta nije bila lepo uzubljena. Vraceno je sve na svoje mesto i tog seckanja vise nema... Problem je resio majstor Žuća iz Paracina - Sprint auto... 

Link to post
Share on other sites