E46 320d 100kw


Recommended Posts

Molio bih da oprostite ako je lose postavljena tema, pretrazio sam forum i nisam nasao ni slicnu situaciju za kvar pa ovde moram pitati iskusne ljubitelje.

Kao sto neki znaju na autu mi je ostala karoserija i blok ostalo sve izmenjeno manje vise :D

Remenica radilice, protokomer, vakum creva, creva dizni, turbo repariran, vesanje komplet, auto utegnut maximala servisi na 8-10k radjeni Haingst filteri ulje Castrol Edge 5w40, svakih 20 separator uljnih para Swag itd...

Auto ima problem sto kada se naglo da gas i krene da ubrzava otvori turbo ima kao zastoj snage, kao da nesto presece snagu na sekund kada udje u visok broj obrtaja za dizela 3500-4500 i stisne se kvacilo da bi se kocilo auto se ugasi, isto se moze izazvati i na leru zaturiram motor tako pustim gas on zadrhti i ugasi se.

Prvo paljenje vergla i upali a ako se izvadi kljuc iz brave saceka par sek vrati i saceka da se pogase lampice upali normalno.

Postaje jako misteriozno i jako je opasno bar meni da tako auto krene da se gasi cim je u gasu pa bih da vidim da li je neko cuo za tako nesto jer kod mene u okruzenju ni majstori ni ljudi nisu culi za tako nesto.

Auto ne dimi, ne smrdi ulje, ne trosi ga. Protokomer kad se skine sa dzeka ne prijavljuje gresku nikakvu i neko je cackao nekad nesto po kompu jer komp jedva izbaci parametre za turbo vazduh i slicno kad je na dijagnostici, ali to je bilo i  pre ovog kvara sa gasenjem. Ako neko ima slicno iskustvo neka mi javi, licno misljenje je da je map senzor, neka od dizni eventualno bosch pumpa ali jako je glup kvar jer nista ne ocitava na dijagnostici pa bih eto zamolio za savet :)

Link to post
Share on other sites

Da nije EGR slepljen (zatvoren,otvoren stagod). Logicki gledano, u nekom trenutku je smesa vazduh-gorivo neodgovarajuca, pa samim tim i reakcija sagorevanja prestaje i auto se gasi. Dakle, gledao bih prvo da je sve cisto DO usisne grane, svakako bih ocistio MAP senzor i EGR, to je izvodljivo u kucnoj radinosti. Sledece (sto hocu da uradim i na mom autu) je da pregledam-ocistim hladnjak koji dovodi vazduh do EGR, verovatno je to sve totalno zacepljeno. 99% sam siguran da je zacepljeno, bez obzira da li je to uzrok...

Link to post
Share on other sites

EGR ventil zatvoren mehanicki softverski nije bilo nuzde jer nije palio gresku normalno je nastavio raditi jedino nisam osetio nikakvu promenu. Pre zatvaranja EGR-a sam ga i cistio i bilo je sve kako treba. Problem je sto na dijagnostici nista ne izbaci a cudan je kvar ne moze se reci ni da je do elektronike niti do mehanike. Sve vise mislim da je neki senzor glupavi ili nesto smesno :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Samo da javim sta se desilo pa da ide lock, na svoju ruku sam kupio polovan motorni racunar sa EWS modulom i plocu kljuca, zamenio to na svom autu za 10 min, auto po samom paljenju krenuo lepse da radi na leru, dim nazad nestao, cim se zagrejao na radnu bilo je opasno peglanje u razlicitim stilovima voznje i sve je proteklo kako treba, auto zakiva kako ide nema turbo rupu, nema gusenje i knedle znaci zlo. Probao ga sa BMW 1com 118d bukvalno od samog starta odlepio nije ni prisao blizu. Odusevljen sam autom i povratkom preformansi. Tako da ako neko iskusi slican problem mozda je do ovog. Ostalo je jedino da ukodiram centralnu sa ovim kljucem i milina :)

Link to post
Share on other sites

Da ja sam malo lose napisao naziv teme, problem je bio imam posebnu o autu, nego ovo me zezalo mesecima i ubijalo u pojam jer nismo mogli skontati sta je [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites