Recommended Posts

Na moju srecu meni se to nikad nije dogodilo ni sa jednim autom da me izrezu kljucem! Mora da si zauzeo dva umesto jednog parking mesta, ili si se zamerio komsiluku, ili nesto :)

desavalo se da me ocesu prilikom isparkiravanja, tipa ono branik cosak i od toga se ne moze pobeci, ili kada stanes izmedju dva auta pa kad krenu deca da otvaraju vrata BAAAM jaooo

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od toga nema spasa, tako je kako je. 
Sto je najgore, u svakom momentu znam gde i kako sam parkiran, tako da sam 100% siguran da nije zbog toga. E sad, nekom smeta i sto vetar duva, ko ce ga znati. 😐 

Zna li neko dobrog/pouzdanog farbara u NS i okolini?

Edited by skoricnik
Link to post
Share on other sites

Klasicna ljubomora. Krivo mu sto nema dobar auto pa skrnavi tvoj. Ako ti je za utehu, meni su pre par godina smirglali haubu preko noci. I to na alfi od 1500 eura. Ali to je bilo nesto licno izgleda jer se taj neko bas posvetio da mi sjebe auto. Posle su mi kidali tablice i ostavljali pored auta. A imao sam i primer da mi se neka riba (video sam da je mali broj obuce) tokom noci popela na haubu i ocistila blato s patika na poluge brisaca. To isto na toj alfi. Taj auto su mi sjebali na parkingu maksimalno. 

Link to post
Share on other sites

Na proslom autu (A5) su mi kljucem zaderali peta vrata celom duzinom, sreca nije bilo previse duboko pa se 95% izvuklo poliranjem. Videcemo da li ce ovde uspeti, ako ne uspe onda uspricavanje.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dredger said:

Klasicna ljubomora. Krivo mu sto nema dobar auto pa skrnavi tvoj. Ako ti je za utehu, meni su pre par godina smirglali haubu preko noci. I to na alfi od 1500 eura. Ali to je bilo nesto licno izgleda jer se taj neko bas posvetio da mi sjebe auto. Posle su mi kidali tablice i ostavljali pored auta. A imao sam i primer da mi se neka riba (video sam da je mali broj obuce) tokom noci popela na haubu i ocistila blato s patika na poluge brisaca. To isto na toj alfi. Taj auto su mi sjebali na parkingu maksimalno. 

😂😂 Штаа

Link to post
Share on other sites

Jos mi i polomila nosac leve poluge, morao da skidam da mi zavare.

A cale pre 10-ak godina ostavio auto ispred kuce, a u 99% uteruje u dvoriste. Samo sto je bio kupio saab 900, on to voli, saab bio kao lutka stvarno. Komsija alkos krene da pegla zenu, ona izleti iz njihovo dvorista, on za njom. I krenu na ulici da se jure bas oko caletovog auta. I taj alkos u jednom trenutku skoci na haubu, pa na krov da bi uhvatio zenu. Na haubi se bukvalno nista nije videlo, krov je sjebo, ulubio ga do jaja. Posle par dana dosao, doneo 200e da sredimo krov. I cale krene kod farbara, prodje kroz neko ulegnuce na putu i krov se vrati u normalu sam od sebe. 

Link to post
Share on other sites

Evo par karantinskih fotki. Juce su oba mezimca dobila detaljno sredjivanje pa je bio red da padne i jedno slikanje. Doduse malo je danasnja kisica pokvarila situaciju jer je mladji prepustio starijem garazu, pa ga je uprasnjavila 😃 

35313-A62-E637-4-A79-BAA0-90-D0-D0765972

908-EEF82-AFEF-4-CA2-97-C0-EA30-EF06-CE6

CA78003-C-D782-4626-88-D4-0-B7-EB7-DA6-A

Edited by skoricnik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
On 3/4/2020 at 11:00 PM, idekius said:

Oni su lanac prebacili pozadi radi boljeg balansa i mirnijeg rada i u tome su uspeli. Taj motor mnogo rafiniranije radi nego m47, življi je i prijatniji u vožnji i na auto putu kada se potera čak dobije zvuk koji se može nazvati prijatnim i delimično sportskim što je pravo čudo za dizel koji nema šest cilindra. Kad ubzavaš pri polasku sa naplatne rampe zazvuči tako zaboraviš da je pod haubom ipak naftarica sa četiri cilindra. E sad... Pogrešili su dizajn lanca, španera i lančanika pa je ispalo da traju kratko. Kasnije su to ispravili...

zasto ima balansere ako su prebacivanjem lanca pozadi umirili rad motora???? prebacili su ga da bi se vadio motor i oslabili ga da bi se menjao da bi nam svima uzimali pare,oni to smisljaju za sebe  i svoju korist ne za nasu,mislis da nisu umeli da naprave jaci lanac???

Link to post
Share on other sites

Motor je vise nego odlican, daleko bolji od prethodnog. Ja sam lanac menjao tek na 265 000km a nije se cuo ni na toj km. nije li to vise nego dovoljno? Ode lanac i na m47 kad menjas ulje na 30-35000km i sipas smece, gomilu sam ih video sa istegnutim lancem i uz to i svaki drugi guta ulje. Ne moze se ziveti u proslosti i VW tsi kidaju lance kao ludi samo se manje prica o njima nego o BMW.

Link to post
Share on other sites
On 3/4/2020 at 11:00 PM, idekius said:

Oni su lanac prebacili pozadi radi boljeg balansa i mirnijeg rada i u tome su uspeli. Taj motor mnogo rafiniranije radi nego m47, življi je i prijatniji u vožnji i na auto putu kada se potera čak dobije zvuk koji se može nazvati prijatnim i delimično sportskim što je pravo čudo za dizel koji nema šest cilindra. Kad ubzavaš pri polasku sa naplatne rampe zazvuči tako zaboraviš da je pod haubom ipak naftarica sa četiri cilindra. E sad... Pogrešili su dizajn lanca, španera i lančanika pa je ispalo da traju kratko. Kasnije su to ispravili...

Objasnjenje iz minhena:

Quote

For the first time on a BMW engine, the chain drive is located on the force transmitting side, i.e. the rear side of the engine. Since the gears of the camshafts are located at the rear, the front of the engine can be built lower. This is beneficial for the passive safety of pedestrians. There is more space for the bonnet to give into to absorb an impact. Another benefit is that rotational vibrations are significantly reduced due to the inertial mass of the transmission at this end. This results in an enormous relief of load on the chain drive.

😆

Link to post
Share on other sites