BMW e87 118d M Sport


Recommended Posts

Zdravo drugari, evo me posle dužeg vremena, skoro se “podnovio” sa autom starim 15 godina. [emoji2]

U pitanju je BMW 118d iz 2005 godine, iako sam tražio benzinca u M paketu, baaaš slaba ponuda, tako da sam se odlučio za dizela, da probam i to.

Auto je ful u M paketu, branici, vešanje, enterijer.

M volan i ručica menjača, polu kožne kadice sa naduvavanjem lumbalnog dela, dvozonska digitalna klima i još mnogo toga. Prešao navodno 180.000km, mada u to nešto i ne verujem, al’ ajd’. Kupio ga pre mesec dana i za sada sam prezadovoljan autom, oduševljen sam kako se drži u krivinama, kako leži.

Evo neka slika, uskoro bolje slike.

P.S. Kocka je i dalje tu, posle 33 godine. [emoji3]

 

thumb_show.php?i=nwkz2e6u

thumb_show.php?i=k2r5gqyz

thumb_show.php?i=rkkmgkeu

thumb_show.php?i=s2ttusrt

thumb_show.php?i=3cehd7pf

thumb_show.php?i=2jaf2eew

thumb_show.php?i=gfe6nqea

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala momci... pa tražio sam isključivo M paket, ili e90 ili keca... uteče mi jedna e90 320i pred nosom, i tako se nastavila potraga za autom dobrih 4-5 meseci. Slikaću je ovih dana, omatorela, počela da pokazuje na rubovima, ali na proleće će i to biti sanirano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Bas lep e87 i da se navozas sa njim.
Licno bih stavio malo veci tocak i neke druge felne, ali dobro...bice vremena.

Dobio uz njega i točak Borbet 8x18...gume su lošije, rasparne, moram da uzimam neke 225/40 r18. Planiram do montiranja da ih sredim, samo razmišljam u koju boju da ih farbam, razmišljam nešto na gunmetal.
thumb_show.php?i=akchfxh7
thumb_show.php?i=p7dfv6wt
thumb_show.php?i=cvnadkb6


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Ne učitava sve slike iz nekog razloga ali znaš ono, crne cipele su uvek u modi. :)

Ja sam uvek bio pobornik da se auto uzima baš "po meri" i da se ne brza. Pažljivo biras i čekaš opremu i stanje koje želiš i onda na kraju imaš potpuno uživanje. Lično sam se uvek trudio da uzmem auto sa što više opreme tako da te razumem.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Puno srećnih km ti želim [emoji6] 
Da li imaš planova da nešto radiš na interijeru / eksterijeru?

Hvala druže... [emoji2]
Za sada ništa specijalno ne planiram, jedino do leta da sredim felne i kupim gume i to je to. Kasnije moožda padne chip, ali to je pod znakom pitanja, jer i nisam neki veliki fan toga, ali snage nikad dosta, tako da se možda i predomislim.
Odradio mu servis, sipao Liqui Moly 5w40, zamenjeni filteri ulja, klime, vazduha i goriva. Iznenadio sam se što i nije skup za odžavanje, barem što se malog servisa tiče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jeste, preporučen je 5w30, ali takodje i 0w30, 0w40 i 5w40. S obzirom da je sipan 5w40, sipao sam to, mada možda predjem na narednoj zameni na 5w30. Navigacija u e8x seriji mi je iskreno ružna, kao neka preklopna kaseta mi izgleda, tako da mi i nije to bilo tako bitno. M paket mi je bio jedini uslov, kao i digitalna klima, jer mi je odvratna šporet klima na izgled. [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Malo sam čačkao oko auta.
Usmerivači za vazduh u prednjem braniku su mi ispali u vožnji još pre mesec dana, jer ih je neki stručnjak zašrafio sa po jednim šrafom za knauf table.
thumb_show.php?i=dhatmrmq
Što mi lepo ćebence [emoji23]
Ružno mi je izgledao bez usmerivača.
thumb_show.php?i=wgjdjtnq
Jedan upasovao na fabrički nosač
thumb_show.php?i=uftumyu3
Dok sam drugi morao vezicama, jer je plastika slomljena i nije imalo gde da se nakači. Privremeno rešenje, dok ne nadjem neko bolje.
thumb_show.php?i=v5gzsppn
Sad izgleda koliko-toliko bolje. Upadao mi je u oči bez njih.
Bonus
thumb_show.php?i=znazspvc
Ja sam se smejao kad sam video da je branik zašrafljen za parče drveta. Udaran je spreda, to sam i video još kad sam ga kupovao, jer branik ne stoji baš kako treba. Nije pokrivljeno ništa, ali je branik lomljen, tj slomljeni su nosači plastični, i likovi su ladno zašrafili parče drveta unesto nosača.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Koooonačno, posle mesec i po dana čekanja, stigle gume.
Posle čitanja utisaka vozača, odluka je pala za Sava Intensa UHP2 u dimenziji 225/40 18”. (Michelin i Conti će da pričekaju malo [emoji3] )
Posle montaže, vidi se da mu trebaju distanceri, ali otom-potom.
thumb_show.php?i=repmqzny
thumb_show.php?i=p5kdbcxh


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ravnomerno troši gume, tu je blaga kosina jer je prilaz za kapiju, i ja pa slikao loš točak [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
E to je drugo[emoji23][emoji23]

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Prvi utisak je da bolje upija rupe od zimskih, iako je niskoprofilna guma. Nisam ga mnogo vozio, dodje ovaj policijski čas, pa malo ozbiljnija vožnja tek od utorka...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites