BMW e87 118d M Sport


Recommended Posts

Morao sam... [emoji3]
Žena me zajebavala, pošto zna koliko sam bolestan za automobilima, kad god idemo negde ona kao “u mom Citroenu (c3) se ništa ne čuje da šuška i krcka” [emoji23]
E reko neće me jedan c3 zajebavati [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hahaha [emoji23]
Pa gledaj, u početku sam jurio neki F30, 2012-2013, a uporedo i sredjujem drugu kuću za nas, ali sam to planirao tamo naredne godine da završim radove. I saznamo u medjuvremenu da čekamo prinovu, tako da sam ja sam rešio da se svi uselimo u novu kuću do porodjaja. Zato sam i rešio da uzmem jeftinije, da vozim neko vreme. Pa mi je predlagala neki Scenik da uzmem ili slično, reko daj smiri se, ti ionako nećeš to da voziš... [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Borbet su felne prednje 8x18” i zadnje 8.5x18”, ali ne znam koji je model, tražio sam po netu ali nisam našao model.

Ja sam ih sredjivao, evo je tema...

 

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=1018477&share_tid=38194&url=https%3A%2F%2Fwww%2Ebmwclubserbia%2Ecom%2Fforum%2F&share_type=t&link_source=app

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zdravo društvo, tu smo i dalje, samo malo neaktivni na forumu.
Vozimo se i dalje, servisiramo, održavamo i tako…
U medjuvremenu sam stavio novi Bosch akumulator od 85ah, odradjena dva mala servisa, s tim što sam se sada vratio na 5w30 umesto 5w40 koje sam sipao prvi put.
Očistio sam EGR, iako nisam imao nikakvih simptoma, ali preventive radi.
Pre
44918758cf7b067db46c5bed0e2da6e1.jpg
Posle
1f67cd8c668ae5c0299f6e44f805f865.jpg

Promenio boju felni u crnu, i mnogo mu lepše stoji.
Ali nema slike [emoji3]
Odlučio sam da ću da odvozim jedan Bud3 track day na Navaku, iako nije konkurentan toliko, jednostavno sam previše zagrižen i bolestan, te sam morao da isprobam. [emoji3]
Pre Navaka sam zamenio kočnice, jer su moje već bile pri kraju.
61f43ae9c4f5368c732dfd6dcaf7cf96.jpg

Ubacio sam Textar, odlično koči, medjutim škripe u svakodnevnoj vožnji. Na stazi, pri većim temperaturama nisu škripale.
c3229950e4542c60bc2a32244d7ddbb0.jpg
83ea345f56b65ff77afb9070262a0a55.jpg
9ddd7fe25545eb9d27ba1ca4908856be.jpg
753f5352cfb241fc280f3d79bd617e51.jpg
128ac0a9997392d6cc9eb353ea5f0946.jpg
59e217a2986b55d1d8e080552876dec2.jpg

Bio sam malo skeptičan da li će izdržati put i stazu, jer sam tog dana prešao 980 km, i plus ganjanje na stazi, i zaista me oduševio, nije štucnuo, još na kraju mi na bordu pokazao 6.8 [emoji23]

To je to u suštini, u planu mi je da presvučem volan i ručicu menjača, a u planu mi je i da ga menjam, za neki verovatno e90 u M paketu, kec mi je omaleo već. [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Garant se pola njih krstilo na Navaku, covek sa stedljivim dizelom dosao da vija krivine i vreme. [emoji16]
I zanima me koje vreme si uspeo da postignes?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa onako, neki jesu, mada većina je tu u fazonu “bitno je da ti uživaš”, što i jeste tako. Bilo je par dizela, a samo nas trojica sa daily autima, neki Fluence dizel i mislim da je neki A4 dizel bio.
Izvozao sam najbrže 1:52, nije neko vreme, ali nisam najsporiji [emoji3] nisam ga vozio na max, upoznavao sam stazu, jer sam tada prvi put bio, onda sam ga malo i štedeo jer sam trebao da se vratim i nazad kući, a to je nekih 430-440km u jednom pravcu.
Iznenadilo me fabričko sportsko vešanje, odlično je držalo krivine, jedino što fale polu slikovi za neku ozbiljniju vožnju.
Sve u svemu sam prezadovoljan autom i definitivno se narednom prilikom vraćam na Navak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na prodaju…
stavljao oglas na PA, ajd’ prvo ovde [emoji3]

0641088536
Bez PM-a na forumu, jer koristim Tapatalk na telefonu, a iz nekog razloga mi ne pokazuje notifikacije, iako je sve podešeno kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 9/27/2021 at 3:04 PM, Miki_BMW said:

Naredni put, ako bude sa istim autom, sigurno 2-3 sekunde dole. Sigurno. Nema štednje, vožnja na max.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svaka cast brate, pa i da si na plin vozio - svaka cast! Platio termin, izvozao se, uzivao, gasirao masinu u bezbednom okruzenju. Mnogo bolje nego gomila majmuna sto divlja po saobracaju…

Link to post
Share on other sites

Iako volim i sam da dam malo više gasa, dosta sam se smirio nakon vožnje na Navaku. Skapirao sam da je bespotrebno juriti na ulici, jer nimalo nije sigurno. Na stazi teraj koliko ti volja, imas svuda obezbedjeno gde mozes bez nekih problema da izletis, i nastavis voznju. Svako treba probati. Potpuno drugaciji osecaj “brze” voznje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kao što sam i napisao, spustam cenu i više nego što to košta… nisam u mogućnosti da budem bez auta nekoliko dana, inače bih ga presvukao, nije to nikakvo ulaganje, kod Storelli-ja je 80€. U medjuvremenu ako popravim kocku verovatno ću da pošaljem na presvlačenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja preporuka bi ti bila da sredis volan, jer ti kupci ne ubijaju cenu za 80, vec mnogo vise.
Drugo, sa 200kkm na satu i ovakvim volanom, prva pomisao ovaj je preso pola milke.
I treci savet, izbaci sa oglasa ove akcione slike sa Navaka i ona sa magistrale.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na kraju ću vas poslušati da presvučem volan… [emoji3] hvala svakako na savetima. Oni koji su do sada zvali, nijedan nije ponudio keš, isključivo zamene, iako na oglasu piše da ne želim zamenu. Tražim e90 lci 2010-2011 sa jakom opremom ili neki f30.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

8500-9000 prosek za jači e90…neki idu i preko 10k, što je po meni mnogo za e90. Videću šta mi je pametnije, ako prezimim sa ovim, možda se nakupi i za neki jači f30.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odustao od prodaje…ostaviću ga ženi, neka bude tu. Pogledao sam deset e90 lci, i nijedan nije bio onakav kao što piše u oglasu, većina njih udarana, a gleda me u oči i kaže da nije. Moj auto je mehanički skoro pa savršen i zbog toga sam odlučio da ga ne poklanjam nekome, a pritom u svim e90 koje sam gledao ima da se uloži dosta. Tako da mi ostaju još neke sitnice da sredim na mom kecu i to je to, teramo dalje. U medjuvremenu ću naći nešto veće da uzmem pored ovog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites