Recommended Posts

Poštovanje. Pokvario se menjač na e65 730i 2004 godina proizvodnje..  

  Ukratko simptomi :  prvo nije hteo u rikverc... Mogao je u D. Posle par kilometara je mogao samo 3 I 5 krzina u D I posle toga nije čak hteo ni u neutral,nego smo ga ručno pomoći neke gurtne izbacili u neutral. 

      Treba mi savet... Da li polovan(ako je moguće naći, ne znam da li se gađaju od ostalih modela.) ili remont. 

     Preporuka za remont i okvirna cena ako neko zna...

     Hvala. 

     

Link to post
Share on other sites

Druze sve zavisi sta Vukotic sve radi, toliko kosta samo remont vandlera, a u ceni kod Lajosa imas i remont vandlera i remont menjaca komplet, ovo sto si pisao je verovatno samo popravka kvara i zamena ulja bez remonta vandlera, samo ti je karter sa filterom + ulje 300e u nabavci

2 hours ago, Rocco77 said:

Ja ne znam dje oni nalaze te cifre za remont,bratu mi e65 730d zf menjac prosuo. Kod Sava Vukotica u Niksic oko 600e remont izasao

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

 

Link to post
Share on other sites
Druze sve zavisi sta Vukotic sve radi, toliko kosta samo remont vandlera, a u ceni kod Lajosa imas i remont vandlera i remont menjaca komplet, ovo sto si pisao je verovatno samo popravka kvara i zamena ulja bez remonta vandlera, samo ti je karter sa filterom + ulje 300e u nabavci
 
Ili je kod vas u Srbiji sve za 30-40%skuplje ja kad sam radio servis na svog e60 530d karter me je kostao 70e ,10l ulja 130e i ruke majstora-masine 30e sto je ukupno 230e
Vandler nov u voli motors kosta 497e jer sam se raspitivao
Konkretno bratu na 7 je ostao bez ulja i sjebao lamelice i osovinu i remontovao vandler.
Za sami remont vandlera uzimaju oko 200e i ostavis im tvoj stari daju godinu dana garancije par njih kroz Cg

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Deru i to tuku po usima :)

Ja sam "sam" uz pomoc citanja literature ZF-a mesecima, i velike pomoci majstora-mehanicara koji mi servisira sva vozila resio problem sa menjacem na X5, za 2 sata, originalnim ZF delovima. Menjac salta kao nov. 

Za tu popravku su mi trazili od 700e do citavih 2.000e. Stim sto sam zvao bar 15 "majstora za automatske menjace". Ovaj najjeftiniji 700e mi na prvu rekao wandler druze 700e i dobijes ispravan auto. Prvi nije wandler vec Torque Converter Cluch, al nebitno, Converter. 

I da sam otisao kod njega bacio bih 700e problem bi ostao i dalje, sta onda, da ga teram da kleci na kukuruzu ili gepek? Zato sto je prepametan i pun sebe??? 

 

Jako zajebana situacija kad dodje do popravke AT, jer moze da bude na desetine stvari u opticaju, a uvek jebe samo jedna. 

 

Ja sam za sebe doktorirao ZF ubsitna crevca, tako da me zaboli patka, nek traze i 5000e za remont, ko ima platice ako moze i mora. 

Link to post
Share on other sites
Ako je stvarno tako kako kazes, onda nas ovde deru [emoji4]
Generalno koga god sam pitao za neki dio po Srbiji cast izuzecima ubio me u pojam sa cijenom
Primjer Sasa Bilic mi trazio 200e za bankine od e60 nove sam kupio 92e u karoserija.me
I bezbroj primjera mogu da ti nabrajam,a za automatike se prave kao da su toplu vodu izmislili po Njemackoj nisu takve cijene[emoji16]

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Ako je stvarno tako kako kazes, onda nas ovde deru [emoji4]
Generalno koga god sam pitao za neki dio po Srbiji cast izuzecima ubio me u pojam sa cijenom
Primjer Sasa Bilic mi trazio 200e za bankine od e60 nove sam kupio 92e u karoserija.me
I bezbroj primjera mogu da ti nabrajam,a za automatike se prave kao da su toplu vodu izmislili po Njemackoj nisu takve cijene[emoji16]

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, miksa said:

Deru i to tuku po usima :)

Ja sam "sam" uz pomoc citanja literature ZF-a mesecima, i velike pomoci majstora-mehanicara koji mi servisira sva vozila resio problem sa menjacem na X5, za 2 sata, originalnim ZF delovima. Menjac salta kao nov. 

Za tu popravku su mi trazili od 700e do citavih 2.000e. Stim sto sam zvao bar 15 "majstora za automatske menjace". Ovaj najjeftiniji 700e mi na prvu rekao wandler druze 700e i dobijes ispravan auto. Prvi nije wandler vec Torque Converter Cluch, al nebitno, Converter. 

I da sam otisao kod njega bacio bih 700e problem bi ostao i dalje, sta onda, da ga teram da kleci na kukuruzu ili gepek? Zato sto je prepametan i pun sebe??? 

 

Jako zajebana situacija kad dodje do popravke AT, jer moze da bude na desetine stvari u opticaju, a uvek jebe samo jedna. 

 

Ja sam za sebe doktorirao ZF ubsitna crevca, tako da me zaboli patka, nek traze i 5000e za remont, ko ima platice ako moze i mora. 

Sta ti je na kraju bilo u kvaru? I koliko te izaslo sve kad si sam radio? 

A problem kod nas je i taj da kad dodjes u servis sa Bmw-om, cena usluga ide odmah 30-40% gore, sa pricom jbg vozis Bmw...

Link to post
Share on other sites

500e mene sve kostalo(sve ZF iz originala, nista kopija Sonax ovo ono) i desetine sati ucenja, citanja sema, studiranja kodnih oznaka gresaka itd... 

Link to post
Share on other sites

Kompletan remont cega? 

Sve zavisi na sta mislis. KOMPLETAN remont MENJACA niko ne radi, jer nema potrebe za tim. Nemoze menjac niko toliko da unisti. 

Ja sam zamenio set solenoida 300e,sealing sleeve, bridge sleeve i 4 rubber sleevs oko 60e. Filter sa dihtungom(kod mene metalni karter, ne menja se) 40e. Ulje 7l 100e.

Sve ukupno oko 500e, sve kupljeno originalno ZF, solenoidi, gumice, filter i ulje. 

Nista nije budzeno sa delovima sa Alije,ili zamenskim Sonax kitovima itd, kupljeno u ZF ovlascenom predstavnistvu, posedujem racun za sve. 

 

Tako da eto, komplikovano jeste, ali nije nista naucna fantastika. 

U najgorem scenariju 1000e za sveeeee novo i originalno. Ali kao sto napisah vec, najteze je dijagnostikovati dal su se pojele frikcije, propisao pritisak na nekoj cauri, ili se pojela osovina, ili samo neki solenoid popusti na 4bar umesto na 6bar....... Mnogo detalja u opticaju, ali nikad nije ceo menjac unisten.

Sve sto pisem, pisem za ZF 6hp19/26/28/32

Konkretno kod mene je 6hp26x i on je napravljen da trpi do 600nM,sto nijedan model na koji se montira nema, tako da ih je skoro pa nemoguce unistiti namrtvo. Uglavnom crkavaju zbog neredovnog menjanja ulja i filtera(redovnog servisa), nedostatka ulja ili pregrevanja ulja(max temperatura nesme da predje 110c).

Eto napisao sam, dosadno mi, a mogu do sutra o detaljima i pojedinostima,greskama,updejtu softwera itd..... Izbrisao sam veci deo teksta.... 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites

Zamenio si to sto sam i napisao, u te pare se to uklapa(a i u mogucnosti diy varijante). Da kompletan remont, ti si prosao bez skidanja i diranja konvertera. Samo si imao srece. Ostali delovi su takodje pri kraju, i bolje bi bilo da si dodao jos 500e na svu tu zajebanciju i bio miran 👌 Drugo, napisao si tamo neki xy broj radnih sat, ako se i to racuna dosao si na pravu cifru. Ako ne racunas, onda ne cenis svoje vreme. A ko ne voli sebe, ne voli ni druge 😜

Link to post
Share on other sites

Ovako. Otišlo je neka pumpa za ulje (ne znam kako se zove) izbacila je ulje ko zna kada.. Ja sam tako vozio i to je to. 

      Remont menjača je 1100 e sa garancijom od godini dana. U najgorem slučaju su mi rekli 1100e. Neki momak iz Mladenovca ili sopota. 

     Ali kontam da Šta god da je otišlo je 1100e. Jer ja nemogu da dvorim nad majstorom i gledam da li će me zajebati.

   Stecom imam rezervni auto pa mi nije hitno da uradim. 

   Ali evo.. Ko hoće da kupi auto sa sjebannim menjačem.. Neka se javi.. Dacu povoljno :)

     Auto je ekstra, sa običnim vešanjem... Očuvan... Ima plin... Svako dugme radi... Sve je perfektno osim menjača. 

    I prodao bi ga a i ne bi. 

   Ali ako nekoga stvarno zanima... Mozda možemo da se dogovorimo. 

    

Link to post
Share on other sites

Razmisli. Mislis da ces za 1100 na drugi nacin potrosenih dobiti neki bolji auto? Ako je to sve sto mu fali plati pa se  ubuduce potrudi da dobija odrzavanje koje mu treba.

Edited by Boban_m
Link to post
Share on other sites