Recommended Posts

Lakse uzeti komplet 3.0 motor sa 204hp fabrike koji moze mnogo vise da se doradjuje, ovako se sigurno moze ubudziti ali druga geometrija i slicno, ne isplati se raditi da bi dobio nesto malo konja, sve i da uradis sve motor trpi posle tolko kilometara mnogo manji boost nego nekad, nasviraj ga na 180 konja raspasce se ceo za par meseci, a i da sve bude kako treba obrisace te svaki 3.0d sa finom mapom :)

Link to post
Share on other sites

BMW motori i mjenjaci imaju dosta "mesa" fabricki, tj mogu da istrpe dosta vecu snagu od fabrickog set-upa. Iz N54 recimo izvlace preko 800 KS sa fabrickim donjim motorom (blok, radilica, klipnjace). Sve se moze, zavisi koliko para i vremena si spreman da ulozis. Mada, sto kaze Nik, 6 cilindara je bolje od 4 ;)

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, NikNS said:

Lakse uzeti komplet 3.0 motor sa 204hp fabrike koji moze mnogo vise da se doradjuje, ovako se sigurno moze ubudziti ali druga geometrija i slicno, ne isplati se raditi da bi dobio nesto malo konja, sve i da uradis sve motor trpi posle tolko kilometara mnogo manji boost nego nekad, nasviraj ga na 180 konja raspasce se ceo za par meseci, a i da sve bude kako treba obrisace te svaki 3.0d sa finom mapom :)

Kolika je tek procedura za ubacivanje drugog motora u auto?

Link to post
Share on other sites

Uzeli smo drugar i ja e46 330xd 204hp za sprdnju 2003. Mozda ga predstavim na forumu opasan auto, a mi ga zovemo “krmaca” nekako brekce na leru ko cummins a pokusavali smo ga ubiti vise puta vise satnim davanjem punog gasa po raznim terenima auto nit krcka nit zvecka nit ista, jednostavno mnogo su bolje pravljena sva kola 3000+ kubika. M47 zvuci ko freza naspram ovog :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sto se samog motora tice naravno, mislio sam generalno na izradu, dosta komponenti je ojacano, kocioni sistemi, cesto vise opreme od manjih kubikaza i slicno. A cesto i bolje negovani, cim je neko imao sredstava iz fabrike stiklirati sve slucaj je cesto takav da je bolje odrzavan auto nego neka ekonomicnija varijanta. U krstenim zemljama i ljudima [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa realno jedna od najvecih ikona je e30 m3 pa samo 4 klipa. Zgrada je u obliku 4 klipa tako da vise mislim da su generalno po motorima poznati i vozackom osecaju nego bilo cemu drugom [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja nisam hteo reci da je jednostavnije i lakse nego da je racionalnije, 2.0 koji moze max izgurati 180hp posle toliko godina i svega i koji ce se mnogooo vise habati i takoreci skratiti mnogo zivotni vek prosto nema logike. Bolje prodati pa uzeti 3.0d pomiriti se sa reg i tolko


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites