Recommended Posts

Pre neke 2 nedelje dao sam obe kvake na hromiranje kod DESa u Kajmakcalanskoj, na Crvenom Krstu. Hteo sam da svemu tome dodam retrovizor i neke sitnice od prozora, ali srecom nisam uspeo da ih demontiram i time ih nesvesno spasao od unistenja. Naime, obe kvake su imale los i vec pohaban hrom, s time sto je desna bila u solidnom stanju, a dobrim poliranjem bi bila dovedena do visokog sjaja. Medjutim, ja budala odlucio sam da ih hromiram obe, valjda da bi izgledale isto. I odem ja eto u DES gde je posao preuzeo izvesni majstor Blagoje. Vrednost posla bila je 800 din za hromiranje i 20€ za poliranje (koje Blagoje privatno radi). Kada sam nakon nekoliko dana dosao da preuzmem kvake, imao sam sta da vidim - hrom je bio neravan i ZUT na pecate. Blagoje je poceo da kuka, kao nije moglo bolje, bla bla bla... Naravno, ja sam mu rekao da posao obavi ljudski ponovo. Sledeceg dana situacija je bila jos gora! Pored toga sto je hrom ostao zut, poceo je i da se ljusti a (misleci da sam ja neka budala) majstor je onako seljacki naspricao srebrni sprej preko, u fazonu da ja to valjda necu primetiti. Taj plan naravno nije prosao, i posto sam ga naterao da skine farbu imao sam priliku da vidim cist horor. Nazalost, onih 800 dinara sam jos ranije uplatio ali je zato majstor za ostatak ostao kratak.

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par godina isto hteo da niklujem kvake,rekli su mi da je to spialter i da to ne rade....Pitao sam ih za branike,nisu hteli ni da cuju..Delovali su mi neprofesionalno,u sustini kao rade sve a konkretno nista (des).Znam da je to skupo i da je neophodna detaljna priprema ali ne znam ko to radi profesionalno?

Link to post
Share on other sites

Kod nas sumnjam da ima takvih... Radi Teleoptik u Zemunu, ali oni su drzavna firma i pritom nemaju telefon. Postoji i neki lik u Krnjaci, Gasa mislim da se zove ali za njega ne mogu nista detaljnije da kazem. Otkacio me je za jedan posao...

Link to post
Share on other sites

Uzeo sam u Glasuritu vizit kartu coveka koji vrsi niklovanje,hromiranje i poliranje.Nisam ga zvao ,ne znam kako radi,treba otici do njega i videti kako radi..Telefon je 0118030973 i 0638137233,zove se Slobodan Zivkovic.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Hromiranje,niklovanje,mesingovanje, itd. mozete da odradite u firmi "Galvanotehnik". Iz Simanovaca su ali imaju i lokal u gradic pejtonu na vracaru.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...