E60 Velika navigacija ugradnja


Recommended Posts

Pozdrav, kao sto naslov kaze, zanima me nesto vise vezano za ugradnju velike CCC navigacije u E60 model iz 2006 (pre restajlinga).

Auto poseduje business navigaciju sto znaci da ne prikazuje mapu nego samo strelice i da ne podrzava Srbiju (Balkan generalno)

Koliko je komplikovana ugradnja? Ne mislim sama ugradnja nego, konkretno, posledice? Da nece mozda poceti nesto da brljavi, pali neke greske itd? Posto o elektronici BMW-a iz ovih godina nisam cuo bas lepe price, zbog toga i pitam (unapred se izvinjavam ako neko ovo smatra glupim pitanjem).

Drugo pitanje da li uzeti navigaciju iz restajlinga ili ne? Sta cu konkretno dobiti ako uzmem noviju verziju?

Da li cu time resiti problem Bluetooth-a (zadnjih 3-4 godine mi uopste ne radi a kad sam uzeo auto radio je normalno, sad samo poveze sa telefonom a kad hocu da pozovem nekoga onda se raskaci)

Da li cu time takodje resiti problem "krcanja" u zvucnicima (kad pojacam muziku skroz do kraja radi normalno i onda posle nekog vremena pocne malo da krci. Problem postoji od kupovine od 2013.god tako da mislim da nisu zvucnici u pitanju nego nesto drugo)

Poslednje pitanje koliko para ta avantura kosta otprilike i kod kog cestitog majstora da odem da mi to odradi BG, NS, posto sam iz S. Mitrovice ne bih isao u Zanzibar za tako nesto

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Da ne bih otvarao novu temu, iskoristicu da pitam ovde.


Imam Professional navigaciju u e60, zanima me da li moze da se veze telefon preko bluetooth-a?
Pokusavao sam  kad sam tek uzeo auto, ali nisam uspeo da povezem auto i telefon bluetooth-om. Koristio sam aux izlaz i kabl. 

Na spisku opreme mi stoji ovo.

S698   Area-Code 2 For DVD

S676  HiFi Speaker System  -  Jel zna neko da li je ovaj paket ozvucenja ima razlike u odnosu na neki standardni??

S644   Preparation F Mobile Phone W Bluetooth

S609   Navigation System Professional

Link to post
Share on other sites

Ne mozes muziku da pustas, mozes samo za pozive bluetooth da koristis. Pod uslovom da radi jer im je boljka taj modul. Ne znam da li na CIC moze muzika da se pusta ali do 2008 samo za pozive sluzi

Link to post
Share on other sites

Kod E60 modela ne postoji mogucnost pustanja muzike preko bluetootha bez obzira koke godiste i koji bt modul ima (naravno pricam o opremi sa kojom izlazi iz fabrike, a tu su koriaceni sledeci bt moduli: TCU, Mulf, Mulf 2 high gde jedino ovaj zadnji ima USB). Kod modela koji imaju CiC moguce je povezati Combox bt modul, i sa njim je moguce i bt streaming i usb (ali sa o im modulom nije nikad izasao iz fabrike)

Sto se tice zvuka, postoji basic opcija bez pojacala, HiFi sa pojacalom, i TopHiFi (Logix7 , Individual...)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites