BMW G20 M340i xDrive


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj prethodni auto je bio beo, i stavio sam mu bio 3M osnovnu foliju (došlo me oko 1k evra sa nekim popustom). Zašita zaista odlična, od grebanja, od kamenčića, od otvaranja vrata itd... ma vrh... samo

1) na ceo auto dosta košta - kvalitetna ppf folija je sada 1.5-2k evra. A najbolje ppf folije (npr xpel ultimate plus ili 3M scotchguard pro ili LLUMAR Platinum) je teško naći kod nas, i ako/kad ima cena za ceo auto je 2.5-3k evra.

2) ma šta ti pričali, realni životni vek iste je 5-6 godina čak i za najbolje.

3) ova moja je bila odlična zaštita ali posle 2-3 godine je počela primetno da žuti i matira, što se na belom autu baš primeti pa sam je nakon oko 3 godine skinuo (ispod zaista sve ko novo!) i stavio nanokeramiku. Nažalost, već posle nekoliko meseci sam pri detaljnom pranju primetio da nanokeramika ne štiti baš previše, više je tu da auto izgleda lepše (duže deluje kao da je sveže ispoliran, manje se prlja i lakše se pere itd) a ne toliko da baš zaštiti. Tu je folija neuporedivo bolja. Takođe, nano-keramika, tj. njen efekat bih rekao ne traje duže od godinu-dve kako god da je održavaš.

Sve u svemu, da ja kupujem takav dobar i skup auto, izuo bih se još 2-3k evra i stavio vrh foliju - kažu po stranim forumima da ove najskuplje ne matiraju (self-healing) i ne žute vremenom, što je prilično bitno na belom autu.

 

Link to post
Share on other sites

Kolega, svaka cast i cestitam, nema sta obrno si igricu! Zelim ti puno osmeha i srecnih km sa njim ;)

P.S. Ne skidaj foliju sa zadnjih sedista ... za par meseci ces videti zasto :D:D:D 

Link to post
Share on other sites

Keramika i providna folija i miran si. Sve cestitke na novom auticu da se navozas koliko ti dusa iste i samo osmehe da ti nabacuje :) Sreca pa smo sugradjani pa cu mozda i cuti ovu bebicu :)

Link to post
Share on other sites

Samo da pohvalim parkiranje, u skladu sa Zemunskim BMW propisima :D 

Pre neki dan sam video G20 (beli) kod mene u kraju, slicno parkiran (doduse nije ///M nego zlodi :) ).

Jos jednom, puno srecnih km ;)

Link to post
Share on other sites

Svaka čast,šta reći dalje.Čestitam i da se nauživaš prelepe vožnje u ovom autu.Inače svaki put kad sedneš u njega osećaj je neverovatan,pogotovo kad dodaš gas a osmeh od uha do uha, barem je meni tako bilo.Do duše jedno par dana kada je došao drug iz Dutschlanda pa smo se malo vozikali po NS a i snega smo imali.Inače BMW je bio 540i Xdrive G serija.

Nadam se da ne zameraš na ove 2 slike što sam ubacio kod tebe,čisto da se vidi.

IMG-09d932ebd2047c1c2144f2d7b783e5aa-V.j

IMG-eee3e3a3682b51e27c0344ef18011ebf-V.j

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Delija said:

Nije bas toliko drasticna razlika, ali jeste velika.

Kada prodje ovo govno, voleo bi da bacim pogled na belu munju :) Da cujemo kako zuji ta masina ispod haube ;) 

Link to post
Share on other sites

Prelep... Vrh... Verovatno jedini M340i xDrive na našim tablama...

A razlika ipak mora da se solidno oseća, iako je i 245ks bilo za svaki respekt.

I kao što Miki kaže, daj mu fore da se pravilno razradi i naravno uživaj u svakoj sekundi. I ako te baš ne svrbi, nemoj ga čipovati i prčkati da ti se ne bi obilo u glavu - teško da bilo ko kod nas ima iole znanja i iskustva da ga tjunira a pritom ne zajebe, skupa je to igračka. A sigurno je i fabrički brz ko munja, za sekundu-dve gasa već si preko ograničenja... 

Link to post
Share on other sites

Mislim da je ogromna razlika izmedju proslog F30 328i i ovog modela. Svuda G20 M340i uporedjuju sa M3 iz F generacije, razlika u ubrzanju je pola sekunde...

Ne vidim svrhu nikakvog tjuninga a pogotovo cipovanja, auto je brutalan 😁 za koju godinu kad ponestane snage verujem da ce se uzeti neki M 💪

Mozda, ali opet kazem mozda jedina modifikacija koja dolazi u obzir je izduv 🤣 mislim da ima i u fabrickoj ponudi da se uzme neki ne standardni, ali akrapovic radi bas dobar izduv

Edited by Golub
Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Delija said:

Nije bas toliko drasticna razlika, ali jeste velika.

Nije se još usvirao.
(Terminologija poznata Vladimiru sa drugog foruma)
Mala šala, ne zameri ;)

Link to post
Share on other sites