BMW G20 M340i xDrive


Recommended Posts

5 hours ago, Sigtran said:

Prelep... Vrh... Verovatno jedini M340i xDrive na našim tablama...

A razlika ipak mora da se solidno oseća, iako je i 245ks bilo za svaki respekt.

I kao što Miki kaže, daj mu fore da se pravilno razradi i naravno uživaj u svakoj sekundi. I ako te baš ne svrbi, nemoj ga čipovati i prčkati da ti se ne bi obilo u glavu - teško da bilo ko kod nas ima iole znanja i iskustva da ga tjunira a pritom ne zajebe, skupa je to igračka. A sigurno je i fabrički brz ko munja, za sekundu-dve gasa već si preko ograničenja... 

Ima ih vec nekoliko...

Drugar je narucio takodje belog ali i veci deo M performance paketa, za sad jedini koji se otvorio za to, mada je cena bezobrazno paprena. . .

Lm, moje zapazanje je da je auto extremno tvrd ( za moj ukus ) cak i u comfort mode-u ( delimicna zasluga runflat-ova ), ide super, brz je ozbiljno, ali je sve to sterilno, nema drame, nema sta da te uplasi, elektronika pegla sve, mislim i tehnologija mu je up to date, tako da je i za ocekivati tako nesto . .

Edited by TOKYO
Link to post
Share on other sites
  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 hours ago, TOKYO said:

Lm, moje zapazanje je da je auto extremno tvrd ( za moj ukus ) cak i u comfort mode-u ( delimicna zasluga runflat-ova ), ide super, brz je ozbiljno, ali je sve to sterilno, nema drame, nema sta da te uplasi, elektronika pegla sve, mislim i tehnologija mu je up to date, tako da je i za ocekivati tako nesto . .

Dobro zapazanje;)

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TOKYO said:

Ima ih vec nekoliko...

Drugar je narucio takodje belog ali i veci deo M performance paketa, za sad jedini koji se otvorio za to, mada je cena bezobrazno paprena. . .

Lm, moje zapazanje je da je auto extremno tvrd ( za moj ukus ) cak i u comfort mode-u ( delimicna zasluga runflat-ova ), ide super, brz je ozbiljno, ali je sve to sterilno, nema drame, nema sta da te uplasi, elektronika pegla sve, mislim i tehnologija mu je up to date, tako da je i za ocekivati tako nesto . .

Cenim da bi mogao da te uplasi ako pogasis elektronske kontrole (kontam da to mogu i novi da ugase). 

Ja ne mogu ni da zamislim kako to pegla, a bas bas bi voleo da cujem kako vristi ispod haube.

U US sam probao Teslu Model 3, itekako moze da uplasi, ono ubrzava ko iz topa ... verujem da ni ova sprava ne zaostaje ich, iako nije EV ... plus vristi ispod haube dok to radi (kao da zeni brata :) ). 

Link to post
Share on other sites

"Presek" nakon predjenih malo vise od 300 km...

Enterijer je bez sumnje na visem nivou kvaliteta u odnosu na F30. G30 je jos bolji, naravno, ali G20 "vadi" dizajn koji je po meni bolji. 
Sedista su jako dobra. Elektricna podesavanja su vrlo precizna i vrlo lako je moguce podesiti idealnu poziciju. Na kozna sedista se ljudi zale da su tvrda - ova u kombinaciji alcantara / koza su mi idealne tvrdoce.
Ono sto mi je najveca mana kod G30 i G01 - volan moze optimalno da se izvuce i spusti, bas kako ja volim.
Zvucna izolacija je za ovu klasu odlicna. Osetno bolja nego na F30 - skoro na nivou G30.
Multimedija je vrhunska. Sve je na svom mestu.
Digitalna tabla - ukratko nije losa, ali nije ni sjajna. Trebace mi vremena da se naviknem.

Harman Kardon ozvucenje, naravno, nije ni blizu kucnog Hi-Fi sistema, ali za auto ozvucenje je vrlo solidno. Ne blista sa jazz i blues muzikom, ali tako nesto i retko slusam u autu. Za elektroniku je jako dobro, a i za rock je sasvim zadovoljavajuce. Oko ovoga sam malo ostar - drugime je vise nego odlicno. Bolje je nego u G30, a pogotovo nego u G01 - tu su nesto ozbiljno zeznuli.

Eksterijer - voleo sam i F30, dobar mi je i G30, ali G20 je nekako mocniji i "misicaviji" i u isto vreme moderniji. Nisam pogresio za boju. Svaka linija mu se savrseno vidi, a po meni ima bas dobre linije i detalje.
Oko letnjih felni sam se malo dvoumio - ali nisam nikako pogresio. Jako dobro su legle i zahvalne su - kociona prasina se vrlo slabo vidi, a ima je.
Malo sam se dvoumio i oko cerium grey detalja - jednostavno mi je treca boja pored crne i bele suvisna.

Jutros sam testirao i farove :) Ukratko - vrede svaki €. Fenomenalno rade. Plasio sam se da ce mi smetati "pomeranje" snopa, ali je to vrlo glatko i uopste ne smeta. Bolje farove nisam koristio, pogotovo duga svetla kad je cistina.

Comfort mod bi mogao da bude malo meksi i da malo bolje upija neravnine i rupe. Na vecim brzinama je to "upijanje" dosta bolje. Naravno, sportski auto, 19", run-flat gume... - i ne moze da se ocekuje mnogo drugacije.
S druge strane, u krivinama lezi kao na pisti. I u comfort modu.
Volan i upravljanje generalno su dobri, mada i dalje to nije direktnost na nivou E90. Bolje je nego na F30, bez diskusije.

Oseti se da nije bas mali i lagan auto, iako ga motor, naravno, jako lako nosi.

Tako smo dosli do "zvezde veceri" :) Kao sto rekoh na pocetku, presao sam do sada samo 300 km, ali vise nego dovoljno za zakljucak - motor je prosto fantastican. Jos uvek ga mazim i pazim, ali i tu se pokazala superiornost u odnosu na 2.0 motor. Povlaci sa niskih obrtaja daleko mocnije, kao dizel. Kad se "zavrti", to je tek posebna prica, ali otom-potom kad se razradi.
Ja volim zustrije da vozim i krecem i 2.0 je u takvom rezimu trosio u gradskoj voznji lagano 14-15 litara / 100 km. Civic 11-12l. Zenomobil (Nissan Qashqai 1.2) mi trosi lagano i preko 10l, a 3.0 je toliko rasterecen da u istom rezimu trosi manje od 11.5l i to ovako nov, nerazradjen. Potrosnja mi je apsolutno-potpuno-sasvim nebitna stavka, tako da je to samo bonus.

Elem, prezadovoljan sam izborom auta. U jednom paketu sve sto sam zeleo. Samo neka sluzi kako mu je zapovedjeno i bice ovo jedno lepo i dugo prijateljstvo :)

Link to post
Share on other sites

Velika zamerka kod svih novih BMW modela mi je instrument tabla (full digitalna), pogotovo sto kazaljka za brzinu i kazaljka od obrtaja idu suprotno, to sam prvo video na francuzima i ocajno mi je.

 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Delija said:

Ja volim zustrije da vozim i krecem i 2.0 je u takvom rezimu trosio u gradskoj voznji lagano 14-15 litara / 100 km. Civic 11-12l. Zenomobil (Nissan Qashqai 1.2) mi trosi lagano i preko 10l, a 3.0 je toliko rasterecen da u istom rezimu trosi manje od 11.5l i to ovako nov, nerazradjen. Potrosnja mi je apsolutno-potpuno-sasvim nebitna stavka, tako da je to samo bonus.

Nama je bogami trosio mnoooogo vise, do duse vozili smo ga bas kao sto se vozi test vozilo... ;D

Ima jedna stvar koju ne zelim sebi da priznam..., vozio sam novu 7-micu, novu 8-micu grand coupe, 3-ku 320d, 340ix.., ali nista me nije odusevilo kao x5, ne volim dzipove,  nikad nisam ni pozeleo da posedujem neki, ali 5-tica mi je tako prijala, radi sve sto treba da radi a bukvalno se odmaras dok vozis, nisam zeleo da napustim vozilo...

Link to post
Share on other sites

Manje vise meni je sve novo dosadno, ako mogu da biram izmedju svih tih novotarija, vasionskih brodova, el asistencija, tableta, ledova, modula..., i e36m3/e46m3, bez diskusije glas ide sirovim matorcima... ;)

Link to post
Share on other sites

Ne na to "test" vozilo, btw i njega sam probao cim je dosao u deltu, posle se izredjala na njemu i kurta i murta..., inace 8 ih je uslo u Srbiju ( preko delte )

 

Link to post
Share on other sites

Ne znam da je bilo jos neko test vozilo osim tog. Sigurno nisi vozio neciji auto kao test vozilo.

 

14 hours ago, TOKYO said:

Nama je bogami trosio mnoooogo vise, do duse vozili smo ga bas kao sto se vozi test vozilo... ;D

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Delija said:

Ne znam da je bilo jos neko test vozilo osim tog. Sigurno nisi vozio neciji auto kao test vozilo.

 

 

E bas jesam, izvinjavam se, jesmo, kao sto napisah nama ( buduci vlasnik M Performance-a ), ceo vikend jaaakog gasa... ;)

I veci deo novih bmw motora takodje...

Imam neke privilegije u preduzecu, valjda sam ih zasluzio, bem` li ga?

Link to post
Share on other sites

Vozio si tudje nove automobile "kako se vozi test vozilo" pre isporuke vlasnicima?

Koji to diler dozvoljava? Koji vlasnik ne gleda kilometrazu na svom novom automobilu?

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites

Da, izvezli smo auto iz salona, terali ga dva dana, vratili kilometrazu i opet u salon. . .  😅

Ni folije nismo skidali... 😆

Opusti se Stevo, turi papuce i lagano prvih soma - dva km, posle samo pun gas, nece trosi puno preko 20. . . , uzivaj poz!  😉 

 

Link to post
Share on other sites

Neko je malopre pomenuo digilni taho...bas zato sto je sve digitalno mozes da ga napravis kako god zelis, isprogramiras sta hoces I kako hoces da ti izgleda I zamenis kod :) Elektronika Nam konacno omogucava da napravimo I stilizujemo auto po svojim merilima :) Meni je iskreno preko glave nove tehnologije I elektronike generalno jer to radim I na poslu I privatno iako sam diplomirani pravnik, stoga gledam barem auto da mi bude u nekom retro fazonu , zato I vozijem starije generacije 😂

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Delija said:

Moj sigurno nije posto sam mu ja licno skidao najlon sa sedista i ostalih delova i seo u njega sa ~0 km :)

Rekao sam ti da ne skidas najlon sa zadneg sedista :D 

Link to post
Share on other sites

to je fenomenalno za benzinca 👍

vozio sam mercedes 2.0dizel automatik 9 brzina, tek preko 140km/h ubaci u 9tu brzinu i bude na cca 1.300rpm.

Link to post
Share on other sites

Dobra stvar u vezi epidemije su poluprazne saobracajnice. Sinoc sam prvi put nagazio 435i preko 2 glave. Doduse nakratko da me ne ukebaju. E da, nisam stigao da gledam obrtaje 😁  

Link to post
Share on other sites