StefanM50

Low Washer Fluid Warning Light - Ovo upozorenje vam se na vasem BMW

Recommended Posts

Low Washer Fluid Warning Light - Ovo upozorenje vam se na vasem BMW autu moze pojaviti iz vise razloga ali jedan od glavnih razloga je taj, tecnost za pranje vetrobrana koju ste nasuli nije prihvatljiva i samim tim senzor u boci je ne registruje.

Uglavnom se javlja problem sa zimskim tecnostima. 3 godine unazad, kad god bih sipao NIs-ovu zimsku tecnost (jer sipam kod njih gorivo) izbacuje mi upozorenje da nema tecnosti, iako je pun rezervoar.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Klasican nemacki over engineering :( Pa i raniji modeli su imali senzor za nivo tecnosti koji je mogo i obicnu vodu da registruje.

Da ne kazem ovo da za zamenu jednog motorica (koji recimo za e46 kosta 550 dinara), moras da skines tocak, podrkilo i krilo! BOGOVI inzenjeringa, BOGOVI :) 

Ja sipam koju stigne (Tempo, Metro, Lidl) i do sada nikada nije bilo problema.

Čitao sam malo i uglavnom ljudi imaju problem sa tečnošću koja ima hydrophobic svojstva.

Sam senzor bi trebalo da pušta signal, tj. da detektuje tečnost preko katode i anode. Kad nastane tečnosti, kolo je otvoreno i tada se pali upozorenje.

Jedino logično je da takva tečnost (sa određenim aditivima, da tako kažem) nije dovoljno provodljiva i ne zatvara kolo. Nema drugog objašnjenja.

Senzor ne može da detektuje tip tečnosti. :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nema anode i katode. 😂 Oba su masa, samo sto je jedan pin dolazni a drugi odlazni signal. Plus je u kompu i tamo je merni uredjaj integrisan. Cisto da ne bude zabune. A sto se tice provodljivosti, tu si u pravu 👌 Zna i kamenac da pravi problem ako je neko stavljao obicnu vodu.

U suštini, bitno je da se zatvori kolo, tu se slažemo. :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ili je nivo tečnosti nizak jer je nema, pa je upozorenje tačno
Može da se desi i to

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

OK, koja je prihvatljiva za BMW, jel ima neki standard?
U opisu video klipa ima original

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka