e90 zvuk u kabini kad je ugašen


Recommended Posts

Čujem neki zvuk visoke frekvencije kad dam kontakt u autu BMW e90, a takođe se čuje i kad upalim motor.

To je kao kada je pojačan mnogo zvuk na pojačalu pa se pritisne "mute" pa se i dalje čuje neko "pištanje".

Da li je to normalno da se čuje?

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem na E90 sa pojacalom za radio. Nalazi se u lijevom cosku gepeka ispod onog plasticnog pokopca. Vremenom dihtung guma na gepeku oslabi i pocne da pusta vodu u taj prostor. Provjeri, a narocito posle jake kise, vrlo je moguce da ces naci vodu unutra. Dole su 2 okrugla gumena cepa od kojh mozes da izvadis jedan u slucaju da je poceo da pusta vodu, da bi sprijecio zadrzavanje vode u tom prostoru. Dakle provjeri, vidi u kakvom stanju su kablovi od pojacala, naprsci kontakt sprejom pa pretrazuj dalje.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Provjeriću oboje.

 

Još jedno pitanje, možda znate.

Na oko 2000 o/min čuje se vibracija neke plastike-lima kod volana ili lijevo na vratima, ne mogu skontati. Gdje bih mogao tražiti problem?

Kontao sam da otvorim tapacirung pa da vidim ima li šta da zvekeće a ako je kod volana ne znam šta bih tu mogao?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Riješio sam problem.

Samo sam ištekao konektor sa zadnje strane cd plejera i ponovo uštekao i nema više zvuka. To sam pročitao na nekom stranom forumu.

A par majstora mi kaže: "Ne diraj to ništa, to tako treba, to je normalno kad se da kontakt". 😣

 

Još da nađem šta krcka i biće super.

Edited by gordan
Link to post
Share on other sites