BMW e60 Gubi antifriz


Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam problem sa gubitkom antifriza, ne mogu da skontam gdje tacno ispusta. U pitanju je e60 530d LCI model sa 173 kw . Da li je neko imao problem , ili da li ko poznaje te mane na tim motorima gdje otprilike moze biti problem. Kaplje negdje ispod alternatora koliko sam mogao da vidim.   Svaka pomoc dobrodosla

 

Link to post
Share on other sites

Nisam nikad. Auto sam uzeo prosle godine nekad u januaru. Nekada prosle godine u ljeto mi pukne termostat egr ventila i od tad nakon par mj poceo da gubi vodu pomalo .. 

Link to post
Share on other sites

Pocni prvo od boce antifriza jee je to mana na e60,pa onda vodenu pumpu ,gumice na racve oce da stradaju ako se antifriz ne mijenja

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Antifriz sam zamjenio prije par mjeseci kad mi je pukao termostat egr ventila. Gledao sam bocu ne pusta na njoj. Cudno mi je to sto na sve strane ima tragova antifriza sto se vidi i na videu

Link to post
Share on other sites

Kad gledam odzgo , antifriz kaplje negdje ispod alternatora. Znate li koliko kosta vodena pumpa za ovaj motor ? 

Edited by Nedda
Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Nedda said:

Kad gledam odzgo , antifriz kaplje negdje ispod alternatora. Znate li koliko kosta vodena pumpa za ovaj motor ? 

Da dodam jos , da antifriz gubi i kada je ugasen.

Link to post
Share on other sites

Rijesio sam bez kupovine, nesto sam improvizovao . Ne pusta vise rijesio sam rak ranu. Jos sam da nadjem gdje mi ulje pusta. Mukama nikad kraja.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Nedda said:

Rijesio sam bez kupovine, nesto sam improvizovao . Ne pusta vise rijesio sam rak ranu. Jos sam da nadjem gdje mi ulje pusta. Mukama nikad kraja.

Nista sto malo silikona ne moze da resi

Link to post
Share on other sites

Nisam rijesio

silikonom . Logicno da necu dat 200

km

za crijevo kad kvar mozes sanirat sa komadom crijeva i jednom selnom. Ili imao ili ne znao isto je ;);););)

hvala svima za pomoc

Link to post
Share on other sites