Kupovina BMW automobila


Recommended Posts

Poštovanje Gospodo, planiram da u što kraćem vremenskom periodu pazarim automobil marke BMW. Potrebna mi je vaša pomoć u vezi mišljenja i saveta, dakle imam ograničen budžet na nekih 5000eur, plus sa strane nekih 2000eur za dodatna ulaganja. Interesujem se za dve potpuno različite serije, kao prvu bih naveo seriju 3 e90 konkretno 320I sa 4cyl motorom, od 150 konjskih snaga, a kao drugu varijantu u krajnjem slučaju bih izabrao seriju 5 e60 odnosno 520i 6cyl sa 170 konjskih snaga. Interesuju me isključivo benziski motori, zbog mogućnosti ugradnje plina, jer mi je potrošnja veoma bitan faktor (dnevno prelazim u proseku oko 80km čiste gradske vožnje, tačnije vožnje po Beogradu). 

Nisam imao prilike da ih provozam ni da se susretnem sa navedenim modelima, ali sam malo čitao na internetu i ti motori od 4cyl u e90 konkretno model 320i nemaju dobru reputaciju, odnosno kažu ljudi da se učestalo kvare i da troše dosta ulja, zbog loše konstrukcije i lošeg kvaliteta materijala / izrade.

A sa druge strane nisam imao prilike da popričam sa nekim ko poseduje 520I e60 od 170 konja, sa 6cyl motorom, tako da o njemu i nisam puno mogao da nađem na internetu, osim što neki tvrde da su dosta izdržljiviji i pouzdaniji, i pomalo lenji.

Verovatno bih uzeo automobil sa manuelnim menjačem što kod serije 3 e90 i nije toliko loše, zbog dosta kompaktnih dimenzija, a za seriju 5 e60 nisam siguran, ipak je to ozbiljnija limuzina, ne znam da li mu priliči manuelni menjač. 

Ako neko ima iskustva sa gore navedenim modelima, zamolio bih da mi kaže koliko oni troše u realnim uslovima kreni-stani Beograd, recimo neka normalna vožnja. Jer mi to kao što rekoh igra neverovatnu ulogu, pa čak i ne toliku kao što je recimo održavanje i servisiranje automobila, gde sam spreman da se isprsim da dovedem automobil u tip-top stanje vremenom.

Meni ne treba automobil za trkanje, već za pouzdanu, sigurnu vožnju. Tako da ga ne bih gazio žargonski rečeno.

Plaši me iskreno motor od 6cyl, nisam imao iskustva, mislim da su oni generalno ozbiljniji po pitanju potrošnje, a i sama serija 5 e60 nije uopšte laka, kada uzmemo sve u obzir, mislim da realne potrošnje u BG-u ispod 16L benzina a nekih 18L plina normalne vožnje nema šanse da ostvarim. Dok sa e90 320i računam da bi se to svelo na nekih 12L benzina i oko 13-14L plina.

Ili se varam? 

Eto, ako neko ima vremena i volje da mi kaže neke relevatne i pouzdane podatke, bio bih mu zahvalan. Samo bez rekla-kazala. Jer sam isto tako čitao da se i Alfe kvare,  a ja jednu u posedu imao dve godine, održavao uredno, i vozio se bez problema. 

Pozz i hvala 😀

 

 

Edited by MarlonRR
Greške u kucanju.
Link to post
Share on other sites

Nisam imao iskustva sa tim motorima, ali informacije radi sestaci 3.0 u mojim E90 i F32 u iskljucivo gradskoj voznji trose 12-13 litara, pa mislim da nekog veceg odstupanja ne bi trebalo biti ni kod tebe.

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Boban_m said:

Nisam imao iskustva sa tim motorima, ali informacije radi sestaci 3.0 u mojim E90 i F32 u iskljucivo gradskoj voznji trose 12-13 litara, pa mislim da nekog veceg odstupanja ne bi trebalo biti ni kod tebe.

Hvala na odgovoru, iskreno srce vuče ka e60, međutim mislim da će potrošnja zaista biti problem, ako bih već uzimao e60, onda bih verovatno ipak uzeo 525I jer je koliko znam rasterećeniji u odnosu na 520I, oba su 6cyl.

Čekam odgovore od još ljudi, da utvrdim šta i kako, pa eto ako je neko voljan da mi napiše još po neku informaciju vezanu za generalno potrošnju.

Da ne prelazin oko 80km gradske-Beogradske vožnje, izabrao bih e60 sigurno, ovako ne znam, jer tu faktički nema nazad kada ga kupim, mislim da je to u fazonu venčanica, pogotovo sa tom kubikažom i cenom registracije. 

Sigurno bih ga vozio nekih 5-6 godina.

Pišite drugari, znači mi. Pozz

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, hermes said:

Toliko ces da se vozis po gradu, a gledas te bas `gradske` automobile....

Da, ne gledam "gradske" automobile, već limuzine iz pomenutih segmenata / kategorija koje ću da 99% vozim u gradskim uslovima.

 

1 hour ago, Indorile said:

Sa tim budzetom bolje gledaj keca, djulijetu ili nesto slicno nego e60.

Ipak pričamo o automobilima starim u proseku 12+ godina, da ne kažem 17. I mislim da je tržišna cena od 5000eur sasvim zadovoljavajuća za benzinca od preko 2000 kubika, ja nisam rekao da nemam novca za održavanje, imam svakako. Ali ga nemam za bacanje, znači u stanju sam da na automobilu kad ga kupim promenim i šraf a i motor po potrebi. 

Verujem da ima logike da recimo e60 2.0 dizel iz 2005 godine u dobrom stanju, da ne kažem odličnom, treba da košta na Balkanu 8000eur, jel on tobože troši ne više od 7-8L u gradu, a svi znamo da ispod 10L oni ne mogu da troše u realnim uslovima, i u pravim gradovima. Kad kažem pravim zna se na šta mislim.

 

Link to post
Share on other sites

E60 525i ne preporucujem da gledas ako nema sekvent ili ako imas da turas lovu u corbu ok! Za 5000 radije e90 320d.. i to onaj sa 163 ks. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15835336/bmw-525

ovo je bio auto pevaca Danijela Djurica, vozila ga njegova devojka, davno sam ga gledao i na kraju je zavrsio od prijatelja, lepo ga je sluzio zatim ga je prodao, auto je svajcarac, odlican je bio! 

 

 

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Stefan L. said:

E60 525i ne preporucujem da gledas ako nema sekvent ili ako imas da turas lovu u corbu ok! Za 5000 radije e90 320d.. i to onaj sa 163 ks. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15835336/bmw-525

ovo je bio auto pevaca Danijela Djurica, vozila ga njegova devojka, davno sam ga gledao i na kraju je zavrsio od prijatelja, lepo ga je sluzio zatim ga je prodao, auto je svajcarac, odlican je bio! 

 

 

Hvala, planiram da uzmem čist benzinac, i da mu ugradim najbolji sekvent uređaj što postoji, da automobil što se kaže ne oseti plin. Ne bih dizel da uzimam, jer u mojim uslovima ne verujem da bi išli ispos 12L, što mi je previše, plus troškovi oko plivajućeg zamajca i turbine, i pritom da se ne lažemo, dizeli su izgaženi do bola, dok sam primetio par benzinaca, prvi vlasnici, kupljeni u Srbiji po razumnoj ceni, obično ih kupuju ljudi sa dubljim džepom, prevalili 250.000km i na oglase, što mi više paše, jer verujem da su i adekvatno održavani, na sekvent ako vozim računam da za 1400rsd pređem 100km gradske vožnje sa dizelom ne verujem da bi to bilo ispod 1800rsd, ako uzmemo prosečnu tržišnu cenu nafte.

Ovaj sa oglasa mi deluje fino, međutim ima već ugrađen sekvent, a ne znam kakav je, više bih voleo ja da mu ugradim neki najmoderniji i što je više moguće kvalitetniji uređaj. Možda se ipak odlučim za 320I od 150 konja e90, nisu se kažu ljudi pokazali? Ili tako pišu rekla-kazala, ne verujem da bi kompanija poput BMW-A lansirala neko "đubre", mislim da su to samo farse, a ako neko može da mi prenese iskustvo, recimo ako uzmem neki 150 konja 2.0 e90, 2007 godište recimo adekvatno održavan. Ima jedan na oglasima merkam ga iskreno, taman po mom ukusu. Evo ostaviću link http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16086429/bmw-320-320i

 

Zapao mi ozbiljno za oko ovaj e90, šta mislite? Jel zna neko nešto o ovom modelu sa oglasa? A možda je i sam oglasivač član foruma? 

Pozz ljudi😀

Link to post
Share on other sites

Moj ti je neki savjet ako ti se vec svidja e60 uzmi 520i manual. Danas je jedan bio kod mene pristojan auto ima stag sistem na nasu cijenu plina 0.60€ sa 10e predje oko 140-50 km,otprilike isto tako i moj e39 520i.
Auto uopste ne ide lose mada mislim a bi automatik bio trom i da bi potrosnja daleko veca bila.
Nije preskup za odrzavanje sto je vrlo bitna stavka.
E sto se plina tice ne znam ima li predstavnika kod vas lpg-tech plin oko 700-750e kosta ugradnja i daju 5 godina garancije

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Rocco77 said:

Moj ti je neki savjet ako ti se vec svidja e60 uzmi 520i manual. Danas je jedan bio kod mene pristojan auto ima stag sistem na nasu cijenu plina 0.60€ sa 10e predje oko 140-50 km,otprilike isto tako i moj e39 520i.
Auto uopste ne ide lose mada mislim a bi automatik bio trom i da bi potrosnja daleko veca bila.
Nije preskup za odrzavanje sto je vrlo bitna stavka.
E sto se plina tice ne znam ima li predstavnika kod vas lpg-tech plin oko 700-750e kosta ugradnja i daju 5 godina garancije

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

Hvala na informacijama, zar 525i nije bolja varijanta recimo manuelni menjač? Ipak ima 192 konja ili onaj od 218 konja, rasterećeniji je. 

A registracija ista kao za 2.0 odnosno 2.2 po našim standardima. 

 

Raspitaću se za plin, koja opcija je najpodobnija, odnosno najbolja, pa ako treba i van granica da se ide da se ugradi neće biti problema, samo sebe da udovoljim i da budem zadovoljan automobilom, meni je e60 ne ostvareni san, sećam se kada sam prvi put čuo uživo m5 e60, i sama njegova pojava, jednostvno od tada do dan danas to bi bio automobil koji bih voleo da posedujem ispred svih ostalih, za mene broj 1. 

Tako sam zavoleo seriju 5 e60, ali generalno mislim da bi bio zadovoljan i sa e90, ako Bog da da pazarim jedan e60, i da ga sređujem onako po mom ukusu, baš kako volim.

Link to post
Share on other sites

imao sam 2x e60 i 525i i 525d oba tuku preko 10 kila goriva gradske voznje i oba su bila automatici. Oba rade tiho i mirno s tim sto benzin ide traljavije nego dizel, bas se oseti razlika. 

e60 od 218 ima totalno drugaciji i nov motor u odnosu na ovaj od 192 kakav sam imao ja (M54)

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 520d 163ks i 520i 170ks, oba saltunzi, ali je kao sto kolega iznad kaze benzinac osetno traljavije isao (a pritom ni 520d nije nikakav trkac ni blizu), a razlika u potrosnji je bila uglavnom 6l po gradu, a nisam imao plin i nisam ga hteo ubaciti zato sto sam kod vecine sa plinom cuo kako cakcu plinske dizne, sto mi je bilo zao uraditi na motor koji je bio necujan bukvalno, nisu se culi ni hidropodizaci ni klackalice, ma nista.

520d e60 me fenomenalno posluzio i sad je kod kuma i sluzi bez greske i dalje, glavna zamerka je bila sto nije automatik :)

Drugar je imao automatik 520d i par puta smo se potegnuli i automatik ide za nijansu losije i trosi po gradu litru vise (na otvorenom razlika u par deci), ali, jedno veliko ALI na automatiku se ne oseti manjak snage i mnogo tecnije krece iz mesta po gradu. Tu sam shvatio da meni ne treba jaci motor vec automatik :) 

Jer kad god je motor preslab u nekoj brzini to maltene ne osetis jer sam presalta nanize, nikad nemas onaj osecaj da slabo ide (u odnosu kako moze da ide).

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, geralt said:

Ja sam imao 520d 163ks i 520i 170ks, oba saltunzi, ali je kao sto kolega iznad kaze benzinac osetno traljavije isao (a pritom ni 520d nije nikakav trkac ni blizu), a razlika u potrosnji je bila uglavnom 6l po gradu, a nisam imao plin i nisam ga hteo ubaciti zato sto sam kod vecine sa plinom cuo kako cakcu plinske dizne, sto mi je bilo zao uraditi na motor koji je bio necujan bukvalno, nisu se culi ni hidropodizaci ni klackalice, ma nista.

520d e60 me fenomenalno posluzio i sad je kod kuma i sluzi bez greske i dalje, glavna zamerka je bila sto nije automatik :)

Drugar je imao automatik 520d i par puta smo se potegnuli i automatik ide za nijansu losije i trosi po gradu litru vise (na otvorenom razlika u par deci), ali, jedno veliko ALI na automatiku se ne oseti manjak snage i mnogo tecnije krece iz mesta po gradu. Tu sam shvatio da meni ne treba jaci motor vec automatik :) 

Jer kad god je motor preslab u nekoj brzini to maltene ne osetis jer sam presalta nanize, nikad nemas onaj osecaj da slabo ide (u odnosu kako moze da ide).

Zahvaljujem na odgovoru, koliko ti je tačno trošio po gradu 520I OD 170 konja? Stekao sam utisak da taj BMW ide kao Punto 1.2 8v od 60 konja, po informacijama koje čitam na internetu, da ne bude ono fazon sedne mi troje ljudi u automobil a on ne može jadnik da primi gas kako treba, kako podnosi vožnju pod upaljenom klimom? I generalno jes li bio zadovoljan automobilom? Možda bi bolji izbor bio 525i? 🙂

Hvala svima koji učestvuju u temi, i potpomažu mi oko izbora automobila. 🙃

Link to post
Share on other sites

Čisto kao referencu, ja sam tamo 2011-2013 imao E39 525i automatik, benzin nikad plin, i trošio je u gradu oko 12-13 lagane vožnje, tj nekih 14-15 u proseku kada se malo žustrije vozi ili bude neka teža gužva kreni-stani. I nije nikako bio trom, doduše bio utegnut (solidnog sam ga kupio i još oko 2.5-3k evra uložio da zaista sve bude tip-top). 

Link to post
Share on other sites

Oko 16l benzina po gradu, nekad manje, nekad vise, ali uglavnom 16l.

Sto se tice kako ide, najbolje da probas, nije bas punto 60ks, ali oseti i putnike i klimu, tezak je auto i fali mu obrtnog momenta, to mi je najveca zamerka bila, ta lenjost, ali opet zavisi sta ocekujes i na sta si navikao, zato kazem to najbolje sam da osetis.

Generalno me dobro posluzio, kao i dizel, ali opet mislim da je automatik tu najbitniji :)

Naravno da je 525i bolji izbor od 520i, ali nije drasticna razlika jer je ipak samo 300cc razlike posto je 520i (2.2), mnogo je veca razlika izmedju 525i i 530i.

 

Link to post
Share on other sites

Drugar, nemoj da me mrziš ali možda se nećeš baš usrećiti ako uzmeš BMW. Jer, prosto rečeno kad se uzima BMW nije baš prva stvar (većini ljudi) koliko to troši, jel može plin u to? Auto ovog tipa kao i recimo Giulia se uzimaju zato što se želi osetiti čar vožnje, uživancija u svakom momentu vožnje sportske mašine....a to košta. BMW je kralj Autobahn-a, i kao takvog ga treba razumeti, odnosno filozofiju koja pokreće ovaj brend. Prosto moraćeš u svojoj glavi da "okreneš kockice" ako si se odlučio za bembaru... e onda kreće pravo uživanje.

Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet, da ispuniš svoj san, kupi ono sto ti se sviđa i ne zali, rokni plinčinu i cepaj? Pusti priče plin je za kuvanje, to su gluposti, ja te potpuno razumem, zivim u centru Bg, svaki dan min. 50-60km po centru, a vikendom na otvoreno više stotina! Svaki je auto normalne veličine za grad, ako ne možeš sa e60 da se izboriš po Bg, onda ne treba ni da voziš auto

Link to post
Share on other sites

I to je ok, ako mu se sviđa, ja ne bih više tu avanturu, bar ne za sad😁

Salu na stranu, i meni je ova tema interesantna, ali vidim da slabo ovde voze benzinjare, tako ću morati možda i nešto drugo da gledam, a sta sem Honde i BMW, nemam pojma, moram se malo pozabaviti time

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima, evo pre nekih 20min sam se našao sa jedim momkom u vezi 520I e60 sa manuelnim menjačem čist benzin, kada sam ugledao automobil zaista sam se prijatno iznenadio, deluje očuvan dosta, enterijer je isto okej, nije iscepan niti oguljen, oaim sitnih tragova što je i normalno, sviđa mi se prostranost i taj osećaj kada se sedne za volan kod pomenutog modela, jako je lepo napravljen kompromis između sportske note i elegancije, auto me je izgledom kupio skroz, e situacija se promenila kada sam upalio automobil i provozao ga, na veliku žalost jako sam se razočarao sa ovim motorom u ovom modelu, tačnije njegovom snagom, nisam ga nešto razvlačio, nego stani-kreni, i toliko se oseća da je automobil lenj, da to nije normalno, tako da sam ja odustao od 520I barem u ovom slučaju, možda je 525I druga priča, a moguće je da ovaj nije mehanički ispravan, nisam ni hteo da oduzimam čoveku vreme jer sam se žargonski rečeno smorio, nisam očekivao da on leti, nego da ono kruzira normala, međutim toliko se oseti ta težina automobila sa tim motorom da je to zaista onako mučno za voziti po meni, imao sam osećaj kao da automobil oće da odahne u par momenata nad malo većim uzbrdicama. 

Sada mi preostaje da probam automatik, i još neki 525I ako bože zdravlje naletim na primerak koji zadovoljava moje kriterijume, što se potrošnje tiče možda sam ja malo dramatizovao, ali kao što rekoh ja nemam para za bacanje, i poštujem BMW kao brend, i smatram ga prestižnim automobilom više kalse. Ali isto tako mislim da mnogi greše kada kažu ono "ko kupuje BMW ne treba da ga zanima potrošnja", da je tako prijatelji moji, ja bih uzeo Bmw M5 e60, i ne bih ni otvarao ovde temu, a ne kažem da ne mogu da ga kupim, ali verujem da ne mogu da ga održavam, i da ispratim potrošnju te prelepe kreacije.

Valjda zato Bmw pravi bazne modele, da se za svakoga nađe po nešto. 

Za komentare tipa uzmi punta, uzmi klija neću da polemišem, ja dobro znam šta hoću i šta mogu sebi da prijuštim, i kakav tip automobila meni treba. Ali se isto tako zahvaljujem i takvim komentarima, lepo je što brinete i o tome, možda će nekom eto to značiti ko pročita ovu temu. Inače sam se provlačio kroz Beograd, i sa BMW 7 serije sa dizelskim agregatom, kao i sa Mercedesom ML350 dizelom godišta 2014 i ubijao sa njima po 50 km minimalno u užem centru, pa otud imam averziju prema dizelima i njihovoj "maloj" potrošnji.

E90 320I mi deluje iz ove perspektive kao racionalniji izbor, nisam ga nikada probao niti se susreo sa njim, koliko se sećam. U dobroj opremi deluje korektno, mislim da za nekih 5500eur mogu da nađem dobar primerak, jel ima neko iskustva sa tim motorima od 150 konja? 4cyl. Jeste da nije klasa kao e60 5 serije, ali takva je situacija kakva jeste. 😀

Link to post
Share on other sites

Mislim da nije na tebi da sprovodiš zakon, a šta ako taj čovek živi ulicu do mene? Igrom slučaja.

Mislim da nisi relevantan da sprovodiš zakon.

Pozdrav za tebe, ja poštujem mere prevencije i zaštite. Celokupno vreme nije bilo ni pola sata okruglih tako da...

Link to post
Share on other sites